Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


O festivalu

V roce 1996 se sešlo 100 fanoušků fantastiky v chotěbořském KD Junior na prvním Avalconu. V roce 1998 pořádal SFK Avalon národní Parcon, v roce 1999 se rozšířil program Avalconu a vznikl obecnější název Festival fantazie. Festivaly fantazie od té doby rostly, až se staly největšími festivaly pop-kultury v ČR. A to prakticky bez dotací a sponzorů.

V roce 2002 byl Festival fantazie povýšen na celoevropský Eurocon a zároveň národní Parcon (rovněž v letech 2003, 2005). Pořadatelské občanské neziskové sdružení SFK Avalon pod vedením Václava Pravdy organizuje i další akce: FF Speciály v Chotěboři poprvé v roce 1999, dále od roku 2002 do roku 2011, kdy byl FF Speciál opět povýšen na Parcon); a v Praze FutureCon 2004, PragoFFesty 2010 -  (nástupce Pragoconů), FanCity 2011 -.

Série FFestivalů nadále zůstává fanouškovskou, přesto trvale usiluje o profesionální provedení a maximální spokojenost účastníků. Organizace, program a služby se neustále rozšiřují a zlepšují. Pořadatelé vymysleli a realizovali řadu přelomových změn, jdou příkladem ostatním českým conům a festivalům podobného druhu.

Cílem pořadatelského týmu bylo vybudovat kvalitní, známou a hojně navštěvovanou sérii festivalů fantastiky a her s bohatým fanouškovským i profesionálním programem, velkými hernami a širokými a kvalitními službami. To se podařilo. Vrcholem byl loňský, již 20. ročník. Bohužel s ohledem na EET a další nástroje státní buzerace místo dalšího rozvoje musíme přistoupit k řadě omezení.

Představení Festivalu fantazie 2016

Presskit Festivalu fantazie 2016