Poskytované služby a praktické informace


Termín: 30. 6. - 9. 7. 2023

Otevření recepce 30. 6. 2023 v 16 hodin
Zahájení programu 30. 6. v 17 hodin
Přednáškový program 9.00 - 24.00
Filmy 10.00 - 01.00
Herní program 9.00 - 2.00
Speciální večerní program do 03.00
Noční klid 0.00 - 8.00
Ukončení festivalu 9. 7. 2023 ve 14 hodin

Místo

Program Festivalu Fantazie se odehrává ve 4 budovách v ulici Tyršova (kino, Sokolovna, DDM Junior, Sportovní hala) v Chotěboři.
3D pohled na Chotěboř
Plánek budov
Rozmístění programu
Nejbližší bankomaty jsou na náměstí T. G. Masaryka, cca 600 m od hotelu. Je tam i autobusové nádraží.
Vlakové nádraží je na jihovýchodním konci města, směr na Ždírec n. D., Pardubice.


Doprava

Speciální FF autobus

Pro pohodlnou dopravu na/z FF zajišťujeme speciální autobusy z/do Prahy Černý Most (mapka ). Cestu na festival je nutné zaplatit předem (nebo alespoň přihlásit a doplatit na místě), cestu zpět lze koupit i na recepci festivalu. Cena 150 Kč. Využijte, pro cestující začíná con o dvě hodiny dříve :-).

Autobus a vlak

Chotěboř má dobré spojení do řady měst. Vlakem přes Havlíčkův Brod (cca 20 min) nebo přes Pardubice (cca 2 hod).
Najděte spoj na IDOS . Na FF bude počítač pro vyhledání spoje na cestu domů.
V informační brožuře, kterou lze zakoupit předem i na místě, najdete telefonní čísla na informace dopravců.

Auto

Autem dojedete do Chotěboře z Prahy a z Brna asi za 1 a 3/4 h., není-li špička. Dodržujte pravidla parkování. Za auta účastníků nenese pořadatel zodpovědnost.
Pro parkování na hlavní silnici a náměstí nastavte na papírových hodinách čas příjezdu, máte půl hodiny zdarma, jinak je parkování placené.


Doporučení pro cestu autem

Z Prahy po D11 Doporučujeme cestu po hradecké dálnici, najet na ni u Černého Mostu. Z dálnice odbočte na 42. km u lanového mostu, směr Velký Osek, Kolín, Čáslav. Další možností je odbočit na Kolín už na 39. km a jet přes vesnice na obchvat kolem Kolína na Čáslav.
Kolem Čáslavi a Golčova Jeníkova je obchvat. Za Golčovým Jeníkovem je odbočka na Chotěboř, většina cesty je dobrá.

Z Prahy po D1 Po dálnici D1 sjet na 66. km na Ledeč, v Ledči za řekou doprava a na kraji města pod železničním viaduktem doleva na Leštinu. V Leštině doprava přes přejezd na Habry a dále přes Miřátky atd. Pozor na časté srnky navečer.
Nebo sjet až na 90. km do Humpolce a přes něj a přes Věž na Havlíčkův Brod. Z Havlíčkova Brodu na Českou Bělou a Chotěboř nebo lépe na Rozsochatec a Chotěboř.

Z Prahy po staré "Kolínské" Nemáte-li dálniční známku, tak starou "Kolínskou" silnicí přes Úvaly kolem Českého Brodu, obchvatem kolem Kolína, Čáslavi, Golčova Jeníkova a pak na Chotěboř, viz výše.

Z Brna po D1 Po dálnici D1 až k odbočce na Jihlavu a Havl. Brod (až druhá na Jihlavu!). Silnice z Havlíčkova Brodu do Chotěboře (17 km) přes Českou Bělou nebo přes Rozsochatec je částečně obnovená.

Pro ostatní trasy z dalších měst nemáme žádná konkrétní doporučení.


Parkování

Doporučujeme dodržovat dopravní předpisy a pravidla pro parkování. Městská policie kontroluje a pokutuje. Výňatek z dopravních předpisů:
- Neparkujte před vraty a výjezdy z garáží.
- Neparkujte blíže než 5 metrů od hranice křižovatky (před i za).
- Neparkujte blíže než 5 metrů před přechodem pro chodce.
- Neparkujte v protisměru.
- Ponechávejte volný jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy.


Doprava do ubytování a taxi

V ceně ubytování zajišťujeme dopravu vozy RT taxi na trase Krucemburk - Ždírec n. D. - Chotěboř a zpět. Dopoledne na FF a v noci do ubytování (odjezd z křižovatky u DDM Junior, auto bude označené na dveřích logem FF). Přes den dopravu nezajišťujeme, ale lze si zavolat RT taxi za smluvní ceny nebo jiné taxi za běžné ceny.


Doprava z/do ubytování je služba poskytovaná pouze v určitý čas, za dodržení určitých podmínek, kapacita je omezená. Auto pro 3-7 osob jede každou půlhodinu - dopoledne z ubytování, večer a v noci do ubytování. Pokud je auto plné, je nutné počkat na další nebo si zařídit vlastní dopravu. Počet jízd je daný, neodkládejte cestu na poslední chvíli. V době rozvozů jezdí jen jeden vůz RT taxi jako taxi na objednávku!
Doprava z ubytování na FF:
 • penzion Střela (Krucemburk): první jízda na FF v 8.30, poslední jízda v 10.30
 • hotel Filippi (Ždírec nad Doubravou): první jízda na FF v 8.40, poslední jízda v 10.40
Doprava z FF do ubytování:
 • penzion Střela (Krucemburk) a hotel Filippi (Ždírec nad Doubravou): první jízda z FF v 23.00, poslední jízda v 01.30


RT taxi bude k dispozici po omezenou pracovní dobu mimo dobu rozvozů účastníků FF do ubytování 8.30-11.00 a 23-02. Tel.: +420 731 204 704
Pro dopravu za běžné ceny můžete využít i Taxi Málek (777 777 900) - vhodné pro dopravu z Krucemburku a Ždírce.
Nebo JajdaTrans (tel: 776 447 422, 734 402 160), Taxi Pája (739 047 466), Lenka Přibylová Taxi (602 782 314), Pavel Felcman Taxi (776 600 001), Josef Novotný Taxi (722 942 824), Milan Adler Taxi (604 108 690) - vhodné pro dopravu z Havlíčkova Brodu nebo Rozsochatce.

Stravování a občerstvení

Zajišťujeme snídaně a vařená jídla na objednávku předem. Jídelníček 2023.
Širokou nabídku jídel, občerstvení a nápojů si lze zakoupit přímo na FF, včetně salátů a nabídky jídel pro vegetariány.
Připomínáme zákaz kouření ve vnitřních prostorách, na zahrádkách v době jídla 12-14 a 18-21, berte prosím ohledy na ostatní.
Konzumace vneseného neFF občerstvení v prostorách Festivalu Fantazie (včetně venkovních!) je zakázána! Podpořte FF konzumací FF nabídky.

Konzumace alkoholu na veřejnosti je v Chotěboři zakázána. Pro FF je výjimečně povolena za podmínky nedělání hluku a nepořádku. Překročení podmínek bude stíháno a pokutováno městskou policií, případně bude řečeno vyloučením z festivalu.

Informační službyMegafon: Používáme pro řízení a v případě nouze. Prosím uposlechněte výzvu, může to být otázka bezpečnosti nebo jiný závažný důvod. Děkujeme.
Připomínky k organizaci: Připomínky trvalého charakteru pište na informační plochu. Chybějící toaletní papír či papírové ručníky, prasklé žárovky, špínu a další urgentní věci prosím hlaste okamžitě recepci, občerstvení nebo vchodové službě budovy pro rychlou nápravu.
HOT LINE: Technický problém v programu, neochotu organizátorů nebo nevyřešený problém, nedodržování pravidel festivalu apod. hlaste prosím okamžitě na recepci nebo HOT LINE (číslo je v InFFoAppce aplikaci a na informačních plochách).
Podmínky výlepu vlastních letáčků: Pouze pro propagaci pořadů či programových linií FF! Pouze na povolená označená místa, ne na dřevo a zdi! V žádném případě nepoužívejte papírové samolepky a izolepu. Požádejte na recepci a použijte špendlíky, lepící hmotu, odlepitelnou maskovací pásku (papírová nažloutlá).


Další služby

Tisk nebo kopírování podkladů pro pořady poptejte na recepci mimo dobu špičky.
Půjčte si sportovní potřeby - kola, míče, chůdy, badmintonové rakety, pétanque koule apod. ve skladu vedle Sokolovny.
Podpořte nákupem knih, comicsů a fanouškovského zboží partnery festivalu u jejich prodejních stánků.

Zdravotník, lékárnička

Odbornou zdravotní služba v době trvání oficiálního programu vám zavolají pořadatelé. Disponuje potřebnými znalostmi, lékárničkou.


 • Zdravotní služba je dostupná na zavolání vysílačkou pořadatelů nebo na telefonu uvedeném v InFFoAppce a na informační ploše.
 • Veškeré případy poranění, dlouhotrvající nevolnosti či dalších vážných zdravotních problémů konzultujte se zdravotní službou.
 • Za využití zdravotní služby se neplatí.
 • Zdravotní služba neposkytuje vitamíny, léčiva na nevolnost, bolest hlavy, proti kašli nebo bolesti v krku, kapky proti pálení očí apod., nakupte v lékárně.


Šatna, ztráty a nálezy, praní prádla

Umístění šatny ještě řešíme, ale připravujeme možnost pro krátkodobé odkládání oblečení a zavazadel. Další služby: ztráty a nálezy, nabíjení mobilů, praní prádla, sprcha.


 • Odkládání batohů a spacáků a bund apod. v programových prostorách conu je zakázáno. Za věci odložené mimo šatnu neručíme.
 • Šatna zároveň slouží jako ztráty a nálezy oblečení a dalších věcí.
 • V šatně si můžete nechat nabít mobil.
 • V šatně můžete odevzdat svoje prádlo k vyprání a usušení v sušičce za poplatek 100 Kč. Doneste v mikrotenovém sáčku nebo igelitové tašce. Neručíme za změny na prádle, pokud nám svěříte prádlo nevhodné pro praní 40°C a sušení v sušičce.
 • Šatna pro zavazadla při odjezdu 9.7. bude k dispozici ve Sportovní hale v sále č. 13.
 • Vysprchovat se můžete za poplatek 50 Kč ve sprchách Arény. Poplatek zaplatíte na recepci, kartičku odevzdáte vchodové službě v Aréně.