Poskytované služby a praktické informace

Hygienická opatření proti koronaviru

Termín: 30. 6. - 10. 7. 2022

Otevření recepce 30. 6. 2022 v 17 hodin
Zahájení programu 30. 6. v 18 hodin
Přednáškový program 9.00 - 24.00
Herní program 9.00 - 2.00
Noční klid 3.00 - 8.00
Ukončení festivalu 10. 7. 2022 v 11 hodin

Místo

Festival Fantazie se odehrává v hotelu Fantazie, Riegrova 6, Chotěboř.
3D pohled na Chotěboř
Plánek sálů
Rozmístění programu
Nejbližší bankomaty jsou na náměstí T. G. Masaryka, cca 600 m od hotelu. Je tam i autobusové nádraží.
Vlakové nádraží je na druhém konci města, směr na Ždírec n. D., Pardubice.


Doprava

Speciální FF autobus

Pro pohodlnou dopravu na/z FF zajišťujeme speciální autobusy z/do Prahy Černý Most (mapka ). Cestu na festival je nutné zaplatit předem (nebo alespoň přihlásit a doplatit na místě), cestu zpět lze koupit i na recepci festivalu. Cena 150 Kč. Pokud se autobus nenaplní na 75%, zrušíme 17.6. a oznámíme e-mailem, peníze vrátíme na recepci.

Autobus a vlak

Chotěboř má dobré spojení do řady měst. Vlakem přes Havlíčkův Brod (cca 20 min) nebo přes Pardubice (cca 2 hod).
Najděte spoj na IDOS . Na FF bude počítač pro vyhledání spoje na cestu domů.
V informační brožuře, kterou lze zakoupit předem i na místě, najdete telefonní čísla na informace dopravců.

Auto

Autem dojedete do Chotěboře z Prahy a z Brna asi za 1 a 3/4 h., není-li špička. Dodržujte pravidla parkování. Za auta účastníků nenese pořadatel zodpovědnost.
Pro parkování na hlavní silnici a náměstí nastavte na papírových hodinách čas příjezdu, máte půl hodiny zdarma, jinak je parkování placené.


Doporučení pro cestu autem

Z Prahy po D11 Doporučujeme cestu po hradecké dálnici, najet na ni u Černého Mostu. Z dálnice odbočte na 42. km u lanového mostu, směr Velký Osek, Kolín, Čáslav. Další možností je odbočit na Kolín už na 39. km a jet přes vesnice na obchvat kolem Kolína na Čáslav.
Kolem Čáslavi a Golčova Jeníkova je obchvat. Za Golčovým Jeníkovem je odbočka na Chotěboř, většina cesty je dobrá.

Z Prahy po D1 Po dálnici D1 sjet na 66. km na Ledeč, v Ledči za řekou doprava a na kraji města pod železničním viaduktem doleva na Leštinu. V Leštině doprava přes přejezd na Habry a dále přes Miřátky atd. Pozor na časté srnky navečer.
Nebo sjet až na 90. km do Humpolce a přes něj a přes Věž na Havlíčkův Brod. Z Havlíčkova Brodu na Českou Bělou a Chotěboř nebo lépe na Rozsochatec a Chotěboř.

Z Prahy po staré kolínské Nemáte-li dálniční známku, tak starou kolínskou silnicí přes Úvaly kolem Českého Brodu, obchvatem kolem Kolína, Čáslavi, Golčova Jeníkova a pak na Chotěboř, viz výše.

Z Brna po D1 Po dálnici D1 až k odbočce na Jihlavu a Havl. Brod (až druhá na Jihlavu!). Silnice z Havlíčkova Brodu do Chotěboře (17 km) přes Českou Bělou nebo přes Rozsochatec je částečně obnovená.

Pro ostatní trasy z dalších měst nemáme žádná konkrétní doporučení.


Parkování

Doporučujeme dodržovat dopravní předpisy a pravidla pro parkování. Výňatek z dopravních předpisů:
- Neparkujte před vraty a výjezdy z garáží.
- Neparkujte blíže než 5 metrů od hranice křižovatky (před i za).
- Neparkujte blíže než 5 metrů před přechodem pro chodce.
- Neparkujte v protisměru.
- Ponechávejte volný jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy.


Taxi

Taxi RT Omezená provozní doba. Tel.: +420 731 204 704

Stravování a občerstvení

Zajišťujeme snídaně a vařená jídla na objednávku předem. Jídelníček 2022.
Širokou nabídku jídel, občerstvení a nápojů si lze zakoupit přímo na FF, včetně salátů, nabídky jídel pro vegetariány nebo nabídky jídel se sníženým obsahem lepku.
Připomínáme zákaz kouření ve vnitřních prostorách, na zahrádkách v době jídla 12-14 a 18-21, berte prosím ohledy na ostatní.
Konzumace vneseného neFF občerstvení v prostorách Festivalu Fantazie je zakázána! Podpořte FF konzumací FF nabídky.

Konzumace alkoholu na veřejnosti je v Chotěboři zakázána. Pro FF je výjimečně povolena za podmínky nedělání hluku a nepořádku. Překročení podmínek bude stíháno a pokutováno městskou policií.

Informační službyMegafon: Používáme pro řízení a v případě nouze. Prosím uposlechněte výzvu, může to být otázka bezpečnosti nebo jiný závažný důvod. Děkujeme.
Připomínky k organizaci: Připomínky trvalého charakteru pište na informační plochu. Chybějící toaletní papír či papírové ručníky, prasklé žárovky, špínu a další urgentní věci prosím hlaste okamžitě recepci pro rychlou nápravu.
HOT LINE: Technický problém v programu, neochotu organizátorů nebo nevyřešený problém, nedodržování pravidel festivalu apod. hlaste prosím okamžitě na recepci nebo HOT LINE (číslo je v informační brožuře a na informačních plochách).
Podmínky výlepu vlastních letáčků: Pouze pro propagaci pořadů či programových linií FF! Pouze na povolená místa, ne na dřevo a zdi! V žádném případě nepoužívejte papírové samolepky a izolepu. Požádejte na recepci a použijte špendlíky, lepící hmotu, odlepitelnou maskovací pásku (papírová nažloutlá).


Další služby

Tisk nebo kopírování podkladů pro pořady poptejte na recepci mimo dobu špičky.
Půjčte si sportovní potřeby - kola, míče, chůdy, badmintonové rakety, pétanque koule apod. na recepci.
Podpořte nákupem knih, comicsů a fanouškovského zboží partnery festivalu u jejich prodejních stánků.

Zdravotník, lékárnička

Odbornou zdravotní služba v době trvání oficiálního programu vám zavolají pořadatelé. Disponuje potřebnými znalostmi, lékárničkou.


  • Zdravotní služba je dostupná na zavolání vysílačkou pořadatelů nebo na telefonu uvedeném v informační brožuře a na informační ploše.
  • Veškeré případy poranění, dlouhotrvající nevolnosti či dalších vážných zdravotních problémů konzultujte se zdravotní službou.
  • Za využití zdravotní služby se neplatí.
  • Zdravotní služba neposkytuje vitamíny, léčiva na nevolnost, bolest hlavy, proti kašli nebo bolesti v krku, kapky proti pálení očí apod., nakupte v lékárně.


Šatna, ztráty a nálezy, praní

U recepce je šatna pro krátkodobé odkládání oblečení a zavazadel. Další služby: ztráty a nálezy, nabíjení mobilů, praní prádla, sprcha.


  • Odkládání batohů a spacáků a bund apod. v programových prostorách conu je zakázáno. Za věci odložené mimo šatnu neručíme.
  • Šatna zároveň slouží jako ztráty a nálezy oblečení a dalších věcí.
  • V šatně si můžete nechat nabít mobil.
  • V šatně si můžete nechat vyprat a usušit prádlo za poplatek 50 Kč za jedno praní.