Poskytované služby a praktické informace

Hygienická opatření proti koronaviru
Organizační opatření, speciální podmínky

Termín: 25. 6. - 8. 7. 2020

Otevření recepce 25. 6. 2020 v 17 hodin
Zahájení programu 25. 6. v 18 hodin
Oficiální zahajovací ceremoniál 25. 6. v 22 hodin
Přednáškový program 9.00 - 23.00
Herní program 9.00 - 1.30
Noční klid 2.00-8.00
Ukončení festivalu 8. 7. 2020 v 11 hodin

Místo

Festival fantazie se v roce 2020 odehrává v hotelu Fantazie , Riegrova 6, 58301 Chotěboř. Na okraji města směrem na Prahu.
3D pohled na Chotěboř
Plánek sálů
Rozmístění programu.


Nejbližší bankomaty jsou na náměstí T. G. Masaryka, cca 600 m od hotelu. Je tam i autobusové nádraží.
Vlakové nádraží je na opačné straně města, směr na Ždírec n. D., Pardubice.

Doprava

Speciální FF autobus

Pro pohodlnou dopravu na/z FF zajišťujeme speciální autobusy z/do Prahy Černý Most (mapka ). Cestu na festival je nutné zaplatit předem, cestu zpět lze koupit i na recepci festivalu.
V roce 2020 nevypravujeme speciální autobusy.

Autobus a vlak

Chotěboř má dobré spojení do řady měst. Vlakem přes Havlíčkův Brod (cca 20 min) nebo přes Pardubice (cca 2 hod).
Najděte spoj na IDOS . Na FF bude počítač pro vyhledání spoje na cestu domů.
V informační brožuře najdete telefonní čísla na informace dopravců.

Auto

Autem dojedete do Chotěboře z Prahy a z Brna asi za 1 a 3/4 h., není-li špička. Hotel Fantazie je na úplném konci města směrem na Prahu.
Parkoviště hotelu je zdarma pro několik desítek automobilů. Dodržujte pravidla parkování. Za auta účastníků nenese pořadatel zodpovědnost.
Pro parkování na hlavní silnici a náměstí nastavte na papírových hodinách čas příjezdu, máte půl hodiny zdarma, jinak je parkování placené.


Doporučení pro cestu autem

Z Prahy po D11 Doporučujeme cestu po hradecké dálnici, najet na ni u Černého Mostu. Z dálnice odbočte na 42. km u lanového mostu, směr Velký Osek, Kolín, Čáslav. Další možností je odbočit na Kolín už na 39. km a jet přes vesnice na obchvat kolem Kolína na Čáslav.
Kolem Čáslavi a Golčova Jeníkova je obchvat. Za Golčovým Jeníkovem je odbočka na Chotěboř, většina cesty je dobrá.

Z Prahy po D1 Po dálnici D1 sjet na 66. km na Ledeč, v Ledči za řekou doprava a na kraji města pod železničním viaduktem doleva na Leštinu. Aktuálně tam ale probíhá oprava silnice, do FF nemusí být hotová. V Leštině doprava přes přejezd na Habry a dále přes Miřátky atd. Pozor na časté srnky navečer.
Nebo sjet až na 90. km do Humpolce a přes něj a přes Věž na Havlíčkův Brod. Z Havlíčkova Brodu na Českou Bělou a Chotěboř nebo lépe na Rozsochatec a Chotěboř po částečně obnovené silnici.

Z Prahy po staré kolínské Nemáte-li dálniční známku, tak starou kolínskou silnicí přes Úvaly kolem Českého Brodu, obchvatem kolem Kolína, Čáslavi, Golčova Jeníkova a pak na Chotěboř, viz výše.

Z Brna po D1 Po dálnici D1 až k odbočce na Jihlavu a Havl. Brod (až druhá na Jihlavu!). Silnice z Havlíčkova Brodu do Chotěboře (17 km) přes Českou Bělou nebo přes Rozsochatec je částečně obnovená. V HB očekávejte dopravní komplikace, je tam několik uzavírek, město je špatně průjezdné.

Pro ostatní trasy z dalších měst nemáme žádná konkrétní doporučení.


Parkování

Doporučujeme dodržovat dopravní předpisy a pravidla pro parkování. Výňatek z dopravních předpisů:
- Neparkujte před vraty a výjezdy z garáží.
- Neparkujte blíže než 5 metrů od hranice křižovatky (před i za).
- Neparkujte blíže než 5 metrů před přechodem pro chodce.
- Neparkujte v protisměru.
- Ponechávejte volný jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy.


Taxi

Taxi RT - Pátek a Sobota 16:00 - 06:00, +420 731 204 704, +420 731 206 706

Stravování a občerstvení

Zajišťujeme snídaně a vařená jídla na objednávku předem, přímo v hotelu Fantazie. Jídelníček 2020.
Širokou nabídku jídel, občerstvení a nápojů si lze zakoupit na místě, včetně nabídky jídel pro vegetariány nebo nabídky jídel se sníženým obsahem lepku.
Připomínáme zákaz kouření ve vnitřních prostorách, na zahrádkách v době jídla 12-14 a 18-21, berte prosím ohledy na ostatní.
Konzumace vneseného neFF občerstvení v prostorách Festivalu fantazie je zakázána! Podpořte FF konzumací FF nabídky.

Konzumace alkoholu na veřejnosti je v Chotěboři zakázána. U hotelu Fantazie je výjimečně povolena za podmínky nedělání hluku a nepořádku. Překročení podmínek bude stíháno a pokutováno městskou policií.

Informační službyMegafon: Používáme pro řízení a v případě nouze. Prosím uposlechněte výzvu, může to být otázka bezpečnosti nebo jiný závažný důvod. Děkujeme.
Připomínky k organizaci: Připomínky trvalého charakteru pište na informační plochu. Chybějící toaletní papír či papírové ručníky, prasklé žárovky, špínu a další urgentní věci prosím hlaste okamžitě recepci pro rychlou nápravu.
HOT LINE: Technický problém v programu, neochotu organizátorů nebo nevyřešený problém, nedodržování pravidel festivalu apod. hlaste prosím okamžitě na recepci nebo HOT LINE (číslo je v informační brožuře a na informačních plochách).
Podmínky výlepu vlastních letáčků: Pouze pro propagaci pořadů či programových linií FF! Pouze na povolená místa, ne na dřevo a zdi! V žádném případě nepoužívejte papírové samolepky a izolepu. Požádejte na recepci a použijte špendlíky, lepící hmotu, odlepitelnou maskovací pásku (papírová nažloutlá).


Další služby

Dětský koutek v roce 2020 nevybavujeme.
Tisk nebo kopírování podkladů pro pořady poptejte na recepci.
Půjčte si sportovní potřeby - kola, míče, badmintonové rakety, pétanque koule apod. na recepci.
Podpořte nákupem knih a fanouškovského zboží partnery u stánků v Předsálí hotelu, deskoherní partnery u stánků v hlavním sále.

Zdravotník, lékárnička

Odbornou zdravotní služba v době trvání oficiálního programu vám zavolají pořadatelé. Disponuje potřebnými znalostmi, lékárničkou.


  • Zdravotní služba je dostupná na zavolání vysílačkou pořadatelů nebo na telefonu uvedeném v informační brožuře a na informační ploše.
  • Veškeré případy poranění, dlouhotrvající nevolnosti či dalších vážných zdravotních problémů konzultujte se zdravotní službou.
  • Za využití zdravotní služby se neplatí.
  • Zdravotní služba neposkytuje vitamíny, léčiva proti kašli nebo bolesti v krku, kapky proti pálení očí apod., nakupte v lékárně.


Šatna, ztráty a nálezy, praní

Součástí recepce je malá šatna, která slouží pro odkládání batohů, bund apod. v době trvání oficiálního programu. Zde si nechte vyprat roušky.


  • Odkládání batohů a spacáků a bund apod. v programových prostorách conu je zakázáno. Za věci odložené mimo šatnu neručíme.
  • Šatna zároveň slouží jako ztráty a nálezy oblečení a dalších věcí.
  • V šatně si můžete nechat nabít mobil.
  • V šatně si můžete nechat zdarma vyprat, usušit a vyžehlit roušku do druhého dne. Za poplatek i oblečení.