Často kladené otázky

Odpovědi na nejčastější otázky. Pošlete nám na info@festivalfantazie.cz svůj dotaz, odpovíme vám a pokud bude zajímat více lidí, přidáme sem.

Festival fantazie je tradiční (od roku 1996) festival popkultury, který míchá přístup a program fanouškovských conů východní Evropy a Comic-Conů po celém světě. Přináší pestrý program zejména pro fanoušky sci-fi, fantasy a hororu ve hrách, filmech a seriálech, anime a comicsu, knihách a obrazech, hudbě a kostýmech atd. V programu jsou besedy, fotografování a autogramiády zahraničních a domácích herců, comicsových autorů, spisovatelů a dalších umělců a známých osobností. Dále hraní her a turnaje v nich, projekce filmů, soutěže, workshopy, přednášky, prezentace, výstavy, koncerty, prodej fanouškovského zboží…
Festival fantazie byl největším festivalem popkultury v ČR až do upořádání Comic-Conu Prague, jehož je spolupořadatelem.
První Comic-Con Prague 2020 se konal v O2 universum, novém kongresovém centru v Praze, ve dnech 7.-9.2.2020.
Festival fantazie pořádá nedotovaný, nestátní, neziskový spolek SFK Avalon, organizující Comic-Con Prague, FanCity, PragoFFest a další festivaly popkultury, společně s fanoušky i profesionály.
Lze využít několik možností dopravy, podrobně najdete v sekci Informace, podsekci Doprava.
Otevření recepce 25. 6. 2020 v 17 hodin
Zahájení programu 25. 6. v 18 hodin
Oficiální zahajovací ceremoniál 25. 6. v 22 hodin
Přednáškový program 9.00 - 23.00
Herní program 9.00 - 1.30
Noční klid 2.00-8.00
Ukončení festivalu 8. 7. 2020 v 11 hodin
Jistě, Festival fantazie je úžasná příležitost poznat další fanoušky se stejnými zájmy.
Samozřejmě jste vítáni, pokud splňuje podmínky pro kostýmy uvedené v Pravidlech účasti.
Zakázány jsou reálné zbraně včetně chladných, nabité airsoft zbraně a další nebezpečné součásti kostýmu. Napodobeniny zbraní (např. měkčené larpové meče), nefunkční zbraně jsou v pořádku.
Vstupenku lze koupit na jeden den, více dní i na celou dobu. Běžný den stojí 200 Kč a cena postupně v čase roste. Účast na 12 celých dní a 1 půl den stojí 2000 Kč.
Děti a mládež do 17 let včetně, dále senioři nad 60 let a ZTP osoby mají vstupné poloviční. Je nutné prokázat věk či ZTP na recepci.
Vstupenku lze koupit v předprodeji v objednávkovém systému AMBER nebo na místě. Počet vstupenek je v roce 2020 omezen, na místě mohou být vyprodány.
Není to nutné, ale je to dobré pro zvýšení vaší jistoty (kdyby vám mobil přestal fungovat, byl problém s přečtením z něj apod.)
Vstupenky budou naskenovány při vstupu na festival. Pozor: QR kód lze naskenovat pouze jednou, skenováním je vstupenka znehodnocena a nelze ji použít znovu.
Prosím, zdržte se zveřejnění vaší vstupenky online před akcí.
Vstupenku v podobě pásky na ruku je účastník povinen nosit celou dobu své účasti.
Vstupenky koupené bez registrace nejsou na konkrétní osoby. Vstupenky koupené s registrací jsou na konkrétní osoby a jejich předání další osobě je nutno řešit s recepcí festivalu předem nebo na místě.
Akce je svým programem i organizací zaměřena na mladistvé a dospělé, nicméně můžete vzít své dítě s sebou.
Děti do 9 let včetně mají nárok vstupné zdarma. Je nutné věk prokázat na recepci festivalu např. průkazem zdravotní pojišťovny nebo jiným dokladem.
Osoba doprovázející dítě je zodpovědná za péči o ně, organizátor nepřebírá odpovědnost.
Minimální věk pro samostatnou účast bez doprovodu je 15 let.
Na festival není povolen vstup žádným zvířatům, kromě asistenčních psů.
Držitelům ZTP průkazu poskytujeme poloviční vstupné. Držitelům ZTP/P průkazu poskytujeme vstup zdarma. Nárok musíte prokázat předložením průkazu na recepci festivalu. Ceny místenek a speciálních vstupenek jsou bez slevy.
Pro oficiální působení na Festivalu fantazie je nutná akreditace, požádejte do 6. 6. na info@festivalfantazie.cz. Na akreditaci není nárok, počet míst pro novináře, hosty apod. je omezen.
Ano. Festival standardně probíhá ve více budovách, páska na ruce zajistí vstup do všech budov. Pro vstup na speciální pořady je nutná místenka navíc.
Kouřit lze venku, v dostatečné vzdálenosti od budovy.
Vstupenky zakoupené bez registrace jsou nevratné. Jsou přenositelné na jinou osobu před odbavením, nejsou přenosné po odbavení.
Vstupenky zakoupené s registrací lze vrátit podle podmínek pro změny a storno.
V případě zrušení účasti hosta nevzniká nárok na vrácení vstupného. Peníze za zakoupené poukázky na autogram a fotografování s odpovídajícím hostem budou vráceny na účet, z nějž byly zaplaceny.
V případě nedodržení podmínek pro vstup do budovy nevzniká nárok na vrácení peněz.
Využijte šatnu za poplatek. Šatna je umístěna ve vstupu do hotelu Fantazie.
Nejbližší bankomaty najdete na náměstí T. G. Masaryka, cca 600 m od hotelu.
Přímo v prostorách festivalu najdete restauraci a bary s širokým výběrem občerstvení, které zajišťuje pořadatel.
Zkuste se zeptat na ztrátách a nálezech na recepci Festivalu fantazie.
Je vítáno, když fotografujete a natáčíte a když sdílíte na sociálních médiích s #festivalfantazie
Ovšem během pořadů v sálech je povoleno fotografovat s bleskem jen do 5 minut po začátku a v 5 min před koncem pořadu, při některých pořadech může být fotografování a natáčení zcela zakázáno.
Účastí na Festivalu fantazie dáváte svůj souhlas s vyfotografováním a videozáznamem vaší osoby. Fotografie a videozáznamy mohou být použity na webu Festivalu fantazie, na sociálních sítích, pro propagaci Festivalu fantazie a v materiálech publikovaných mediálními společnostmi.
Na všechny běžné pořady, kde je volné místo. Obsazení sálů určuje organizátor.
Filmy v kině a výjimečně i další pořady vyžadují kromě vstupenky i zakoupení místenky.
Každá programová linie má své vedoucí, většinou dva až tři, jsou označeni visačkou Vedoucí programové linie. Máte-li dotaz k programu, využijte především program zveřejněný na Informační ploše či na internetu, nerušte prosím průběh programu.
Pořady se zahraničními hosty jsou většinou v angličtině, tlumočené do češtiny přímo na pódiu.
Filmy budou většinou v originále s českými titulky. Většina videoher je v angličtině.
V ostatních sálech budou pořady většinou v češtině nebo slovenštině.
Vyklízíme pouze kino mezi filmy, v ostatních sálech jen výjimečně.