Často kladené otázky

Odpovědi na nejčastější otázky. Pošlete nám na info@festivalfantazie.cz svůj dotaz, odpovíme vám a pokud bude zajímat více lidí, přidáme sem.

Festival fantazie je tradiční (od roku 1996) festival popkultury, který míchá přístup a program fanouškovských conů východní Evropy a Comic-Conů po celém světě. Přináší pestrý program zejména pro fanoušky sci-fi, fantasy a hororu ve hrách, filmech a seriálech, anime a comicsu, knihách a obrazech, hudbě a kostýmech atd. V programu jsou besedy, fotografování a autogramiády zahraničních a domácích herců, comicsových autorů, spisovatelů a dalších umělců a známých osobností. Dále hraní her a turnaje v nich, projekce filmů, soutěže, workshopy, přednášky, prezentace, výstavy, koncerty, prodej fanouškovského zboží…
Festival fantazie byl největším festivalem popkultury v ČR až do upořádání Comic-Conu Prague, jehož je spolupořadatelem.
První Comic-Con Prague 2020 se konal v O2 universum, novém kongresovém centru v Praze, ve dnech 7.-9.2.2020. Druhý ročník proběhne 15.-17.10.2021.
Festival fantazie pořádá nedotovaný, nestátní, neziskový spolek SFK Avalon, organizující Comic-Con Prague, FanCity, PragoFFest a další festivaly popkultury, společně s fanoušky i profesionály.
Lze využít několik možností dopravy včetně speciálního autobusu z Prahy a do Prahy, podrobně najdete v sekci Informace, podsekci Doprava. Ubytovaní v hotelu Fantazie mohou parkovat na parkovišti přímo u hotelu Fantazie, ostatním účastníkům doporučujeme zaparkovat v okolí.
Otevření recepce 1. 7. 2021 v 17 hodin
Zahájení programu 1. 7. v 18 hodin
Oficiální zahajovací pořad 1. 7. v 21 hodin
Přednáškový program 9.00 - 24.00
Herní program 9.00 - 2.00
Noční klid 2.00-8.00
Ukončení festivalu 11. 7. 2021 v 11 hodin
Vstupenku lze koupit v předprodeji v objednávkovém systému AMBER nebo na místě. Počet vstupenek je v roce 2021 omezen, na místě mohou být vyprodány, ale pokud by k tomu mělo dojít, předem upozorníme na webu, v systému i na FB a IG.
Vstupenku lze koupit na jeden den, více dní i na celou dobu. Běžný den stojí 250 Kč a cena postupně v čase roste. Účast na 9 celých dní a 1 půl den stojí 2200 Kč.
Děti a mládež do 17 let včetně, dále senioři nad 60 let a ZTP osoby mají vstupné poloviční. Je nutné prokázat věk či ZTP na recepci.
V ceně vstupenky je zahrnut přístup na program včetně besed s hosty, na výstavy, k většině atrakcí (u některých je omezený počet míst, někde je nutné čekat nebo se registrovat předem na konkrétní čas) a do všech heren. V ceně nejsou zahrnuty pořady v kině - projekce filmů, ceremoniály, speciální pořady a pořady s hosty, platí se drobný poplatek na místě nebo je možné si předplatit v rámci ALL INCLUSIVE vstupenky.
V ceně vstupenky není zahrnuta šatna, vstup do zóny fotografování s hosty a jejich podepisování, fotografie a podpisy hostů a některé speciální programy.
Pro rok 2021 neprodáváme ALL INCLUSIVE vstupenky.
Ano, je možné vstupenky koupit jako dar někomu. Vstupenky koupené bez registrace nejsou na konkrétní osoby. Vstupenky koupené s registrací jsou na konkrétní osoby a jejich předání další osobě je nutno řešit s recepcí festivalu předem nebo na místě.
Neoficiální předání či prodej vstupenky někomu jinému jsou možné jen u vstupenek zakoupených bez registrace. Ovšem s rizikem pro nakupujícího - původní majitel nemusí poslat vstupenku po zaplacení nebo její kód může využít pro vstup před nakupujícím, takže nakupující nebude mít přístup na festival.
Není to nutné, ale je to dobré pro zvýšení vaší jistoty (kdyby vám mobil přestal fungovat, byl problém s přečtením z něj apod.)
QR kód z potvrzení objednávky bude naskenován při vstupu na festival. Pozor: QR kód lze naskenovat pouze jednou, skenováním je vstupenka znehodnocena a nelze ji použít znovu.
Prosím, zdržte se zveřejnění vaší vstupenky online před akcí.
Při vstupu vám bude naskenován QR kód potvrzení objednávky a na jeho základě dostanete vstupenku na všechny dny vaší účasti v podobě kartičky. Každý den na recepci předložíte tuto kartičku a po změření teploty dostanete vstupenku v podobě pásky na ruku, platnou jeden den. Vstupenku - pásku je účastník povinen nosit celou dobu své účasti.
Akce je svým programem i organizací zaměřena na mladistvé a dospělé, nicméně můžete vzít své dítě s sebou, na vlastní riziko. Účastníci nejsou povinni brát ohled na děti. Děti rušící program nejsou na festivalu vítány.
Děti do 9 let včetně mají nárok vstupné zdarma. Je nutné věk prokázat na recepci festivalu např. průkazem zdravotní pojišťovny nebo jiným dokladem.
Osoba doprovázející dítě je zodpovědná za péči o ně, organizátor nepřebírá odpovědnost.
Minimální věk pro samostatnou účast bez doprovodu je 15 let.
Ano, na FESTIVAL FANTAZIE lze vzít dítě v kočárku, ovšem s řadou omezení - budovy jsou bez výtahů, kočárky nesmějí zůstat v místech průchodu ani je nelze odložit do šatny, přebalovací pulty nejsou k dispozici. FESTIVAL FANTAZIE je festival pro mladistvé a dospělé, není uzpůsoben dětským návštěvníkům. Účast s malými dětmi nemůžeme s klidným svědomím doporučit kvůli hluku, nebezpečí v davu apod.
Na festival není povolen vstup žádným zvířatům, kromě asistenčních psů.
Ano. Festival standardně probíhá ve více budovách, páska na ruce zajistí vstup do všech budov. Pro vstup na speciální pořady je nutná místenka navíc. V roce 2021 festival probíhá v budově hotelu Fantazie a jeho bezprostředním okolí. Z budovy lze odcházet a vracet se do ní libovolně v otvírací době. Při vstupu je nutné se prokázat platnou denní vstupenkou v podobě pásky na ruce.
Vstupenky zakoupené bez registrace jsou nevratné. Jsou přenositelné na jinou osobu před odbavením, nejsou přenosné po odbavení.
Vstupenky a služby zakoupené s registrací lze vrátit podle Všeobecných obchodních podmínek a podmínek pro změny a rušení objednávky.
V případě zrušení účasti hosta nevzniká nárok na vrácení vstupného. Peníze za zakoupené poukázky na autogram a fotografování s odpovídajícím hostem budou vráceny na účet, z nějž byly zaplaceny.
V případě nedodržení podmínek pro vstup do budov Festivalu fantazie nevzniká nárok na vrácení peněz.
Držitelům ZTP průkazu poskytujeme poloviční vstupné. Držitelům ZTP/P průkazu poskytujeme vstup zdarma. Nárok musíte prokázat předložením průkazu na recepci festivalu. Ceny místenek a speciálních vstupenek jsou bez slevy.
Pro oficiální působení na FESTIVALU FANTAZIE je nutná akreditace, požádejte do 6. 6. na info@festivalfantazie.cz. Na akreditaci není nárok, počet míst pro novináře, hosty apod. je omezen.
Jistě, Festival fantazie je úžasná příležitost poznat další fanoušky se stejnými zájmy.
Využijte šatnu za poplatek. Šatna je umístěna ve vstupu do hotelu Fantazie.
Většina účastníků se převléká ve svém ubytování. Účastníci bez ubytování se mohou převléci v šatně ve Sportovní hale, je tam i sprcha. V roce 2021 je možnost se převléci pouze na toaletách hotelu Fantazie. Své věci si můžete odložit do placené šatny ve vstupu do hotelu Fantazie.
Samozřejmě jste vítáni, pokud splňuje podmínky pro kostýmy uvedené v Pravidlech účasti.
Zakázány jsou reálné zbraně včetně chladných, nabité airsoft zbraně a další nebezpečné součásti kostýmu. Napodobeniny zbraní (např. měkčené larpové meče), nefunkční zbraně jsou v pořádku.
Je vítáno, když fotografujete a natáčíte a když sdílíte na sociálních médiích s #festivalfantazie nebo #festivalfantazie2021.
Ovšem během pořadů v sálech je povoleno fotografovat s bleskem a natáčet jen do 5 minut po začátku a v 5 min před koncem pořadu, při některých pořadech může být fotografování a natáčení zcela zakázáno. Zároveň bez akreditace není povoleno profesionální fotografování a natáčení a jiné než fanouškovské publikování záznamů.
Dále je zakázáno získávat fotografie s hosty jinak než oficiální cestou nákupem poukázek na fotografování.
Při porušení pravidel může dojít až k vyloučení z účasti bez náhrady plateb.
Účastí na Festivalu fantazie dáváte svůj souhlas s vyfotografováním a videozáznamem vaší osoby. Fotografie a videozáznamy mohou být použity na webu Festivalu fantazie, na sociálních sítích, pro propagaci Festivalu fantazie a v materiálech publikovaných mediálními společnostmi.
Přímo v prostorách FESTIVALU FANTAZIE najdete restauraci a bary s širokým výběrem občerstvení, které zajišťuje pořadatel. Konzumací FF občerstvení podporujete FESTIVAL FANTAZIE. V občerstvovacích a programových prostorách hotelu Fantazie a jeho bezprostředním okolí je zákaz konzumace doneseného občerstvení.
Pravidla FESTIVALU FANTAZIE neumožňují vnášet vlastní jídlo ani nápoje do občerstvovacích, programových a odpočinkových prostor festivalu.
Výjimkou mohou být speciální potraviny pro osoby s předepsanou zdravotní dietou, pomůcky pro diabetiky apod. V tom případě může být potřeba se prokázat potvrzením od lékaře.
Kouřit lze pouze venku, v dostatečné vzdálenosti od budovy a tak, aby kouřem nebyli obtěžováni ostatní účastníci. Dále u vyhrazených stolů s popelníkem v zadním venkovním posezení, s výjimkou doby jídla 12-14 a 18-20 hodin.
Nejbližší bankomaty najdete na náměstí T. G. Masaryka, cca 600 m od hotelu Fantazie.
Zkuste se zeptat na ztrátách a nálezech na recepci Festivalu fantazie.
Napište prosím na info@festivalfantazie.cz následující informace: jméno a příjmení, téma a formát pořadu (přednáška, soutěž, beseda, workshop...), vaše zkušenosti s přednášením. Předáme vedoucím příslušné programové linie podle tématu pořadu. Vedoucí programové linie se vám ozve a domluví se s vámi, zda přednášku zařadí a na kdy, informuje vás o podmínkách.
Uzávěrka programu je 25. 5.
Program každého sálu je vytištěn na stěně vedle dveří sálu.
Program je vytištěn na informačních plochách na několika místech festivalu.
Program v elektronické podobě najdete na webu festivalu v sekci Program.
Přístup je na všechny pořady, kde je volné místo, i v průběhu pořadů (ovšem za podmínky nerušení ostatních účastníků a autorů pořadů). Obsazení sálů určuje organizátor.
V sálech kina (ne v roce 2021) uvolní organizátor neobsazená ALL INCLUSVE místa 5 minut před zahájením pořadu pro všechny ostatní účastníky.
Na některé atrakce je přístup jen po předchozí registraci na konkrétní čas, na některé jen s čekáním.
Vyklízíme pouze kino mezi filmy nebo před speciálními pořady, v ostatních sálech jen výjimečně.
Každá programová linie má své vedoucí, většinou dva až tři, jsou označeni visačkou Vedoucí programové linie. Máte-li dotaz k programu, využijte především program zveřejněný na Informační ploše či na internetu, nerušte prosím průběh programu.
Pořady se zahraničními hosty jsou většinou v angličtině, tlumočené do češtiny přímo na pódiu.
Filmy budou většinou v originále s českými titulky. Většina videoher je v angličtině.
V ostatních sálech budou pořady většinou v češtině nebo slovenštině.
Prosím myslete na ostatní fanoušky, hosty i nás pořadatele a pokud existuje podezření, že vás mohlo zasáhnout onemocnění Covid-19, nechte se otestovat a pokud budete pozitivní, neúčastněte se FESTIVALU FANTAZIE. Děkujeme. Informujte nás na recepce@ffestivaly.cz, pošlete nám záznam výsledku testu a vaše vstupenka zůstane v platnosti i pro další rok, o peníze nepřijdete.
Covid-19 je infekční onemocnění, které může mít za následek vážné a potenciálně smrtelné onemocnění. V každém prostředí, kde se lidé shromažďují, existuje riziko přenosu Covid-19. Toto riziko se zvyšuje v uzavřených prostorech a se zvýšeným počtem lidí.
Přestože by všichni smluvní partneři měli přijímat zvýšená bezpečnostní opatření, která pomohou účastníkům zůstat v bezpečí, riziko nelze zcela vyloučit. Účastí na akci přebíráte veškerá rizika spojená s Covid-19. Musíte dodržovat veškerá vládní doporučení zaměřená na zabránění přenosu viru, dodržovat pokyny pořadatele a chránit se (doporučujeme nosit respirátor neb roušku).
Hotel Fantazie přijímá zvýšená bezpečnostní opatření, která účastníkům akcí pomohou zůstat v bezpečí.
Jako pořadatel zajišťujeme desinfekci míst se zvýšeným rizikem, zajištujeme germicidní lampy (ničí bakterie a viry) v restauraci, sálech a společných umývárnách a WC v 1. patře a doporučujeme použití respirátorů nebo roušek v celém prostoru hotelu Fantazie.
Nepodceňujeme riziko, ale zároveň nejsme nakloněni vyvolávání zbytečného strachu ze strany médií a státních orgánů.
Vstupenky zakoupené bez registrace nelze vrátit. Vstupenky zakoupené s registrací lze vrátit podle Všeobecných obchodních podmínek a Podmínek pro změny a rušení objednávky.
Pokud by byl FESTIVAL FANTAZIE 2021 zcela zrušen bez náhrady, budou vám vráceny všechny peníze za ubytování, stravování a dopravu. Vstupné vráceno nebude, bude převedeno na další ročník. Peníze za objednané fanouškovské doplňky vám budou vráceny, pokud v době zrušení ještě nebudou fanouškovské doplňky vyrobeny. Pokud vyrobeny budou, budou vám zaslány poštou.