Novinky

thumbnail image

29.8.2023

Trvalo to trvalo, děkujeme za trpělivost. Na stránce https://www.festivalfantazie.cz/hoste/ si můžete stáhnout svoji fotografii s hostem. Zadejte číslo vaší fotografie (je uvedeno v rohu originální fotografie) a klikněte na Stáhnout. Připomeňte si skvělé chvíle strávené s našimi vzácnými hosty a pochlubte se kamarádům sdílením!

thumbnail image

18.7.2023

Děkujeme účastníkům, autorům pořadů, vedoucím programových linií, partnerům a pořadatelům za přispění k obnově Festivalu Fantazie v původních prostorách. Byla to dřina, o nedostatcích víme, ale byla to neskutečná jízda! Nemůžeme hodnotit, jak se líbil vám, ale doufáme, že ano, že jste se už vrátili z KriplConu a DepConu a že se při vzpomínce na FFko usmíváte.

thumbnail image

8.7.2023

Slavnostní zakončení je už za chvilku (19.30. v kině) a chceme ho dopřát co nejvíce účastníkům. Chcete-li se pobavit vystoupením profi iluzionisty, zombie show a dalším programem, přijďte i bez místenky do kina a do kasičky nám hoďte dobrovolný příspěvek. Děkujeme.

thumbnail image

8.7.2023

Likvidujeme staré deskovky a videohry, které už nebudeme dále používat. Kromě deskovek (neručíme za kompletnost) jsou to hry zejména na PlayStation 3 a Xbox 360, ale najdou se tam asi i hry na jiné konzole a PC (neručíme za funkčnost). Foto je ilustrační. Vyberete si hru a do kasičky přihodíte dobrovolný příspěvek na zakoupení nových her. Nabídku her najdete v našem Muzeu videoher ve sportovní hale v sobotu od 15 hodin.

thumbnail image

7.7.2023

Kvůli brzkému předání DDM Junior přesouváme program, zkontrolujte si prosím nové rozmístění programu. ComicsCon se přesouvá do Sokolovny - sál 35, FutureCon se přesouvá do Sokolovny - sál 33. Tradiční pořad O FF po FF proběhne venku na parketu OutConu za Sokolovnou od 22 hodin v sobotu. V DDM Junior proběhnou jen snídaně. Ve sportovní hale bude otevřená deskoherna i Muzeum videoher, poslední dva filmy v kině a plná Sokolovna zábavy.

thumbnail image

7.7.2023

Než nastoupí nezbytný DepCon a KriplCon, přijďte s námi oslavit poslední večer na obnoveném plnotučném FFku! Slavnostní zakončení bude moderovat Draky a můžete se těšit na výběr toho nejlepšího od fanoušků. Kromě toho bude až do roztrhání těla tančit Zombie Show a určitě přijde i kouzelník - iluzionista Pavel Dolejška! Magický večer proběhne v sobotu 8.7. od 19:30 v kině!

thumbnail image

7.7.2023

BrøadwayCon se po covidové pauze opět vrací! Program zahájí již desátá GLEE PARTY v pátek 7.7. ve Velkém sále KD, kde se kromě klasické zábavy můžete těšit i na tradiční pěvecká a taneční vystoupení. Během víkendu se pak na BrøadwayConu dozvíte, jaké filmové novinky nás v nejbližší době čekají, na co si zajít do Švandova divadla v Praze a nebo jak se stát muzikálovým expertem snadno a rychle.

thumbnail image

7.7.2023

V sobotu nás mimo jiné čeká MIX PROGRAMU, v místnosti 13 ve sportovní hale. Fénix ProDabing najdete v šatně číslo 1 ve sportovní hale. Dnes a v sobotu v Sokolovně najdete Chladné zbraně, v deskoherně Tlama Games. Výstava Stargate modelů v Sokolovně končí v sobotu. Večer Fantazie proběhne v sobotu v kině od 19.30. Kupte si místenky, podpořte FF a pobavte se při kouzelnickém vystoupení, speciální zombie show a dalším programu.

thumbnail image

7.7.2023

Nejstarší programová linie FF je určena fanouškům knižní a psané fantastiky. Romány českých i zahraničních autorů, povídky, soutěže, fanfikce. Tradiční součástí jsou panely spisovatelů na různá témata. Diváky tak čeká například beseda „Fantasy hrdinové a jak je trápit“, „Stavba fantasy světů“ nebo „Psaní v cizích světech“. V programu nechybí ani klasické přednášky, například „Česká fantastika ve službách zla.“ Čeká vás i křest nových knih.

thumbnail image

6.7.2023

Allison si můžeme pamatovat ze seriálu Skladiště 13 a mnoha menších TV rolí v seriálech Upíří deníky, Smallville, One Tree Hill, Kriminálka Las Vegas, Pohotovost, Sběratelé kostí a další. Colin Ferguson se u nás proslavil nejvíce hlavní rolí v seriálu Heuréka - město divů, ale zahrál si také v seriálu Svádění, Upíří deníky, Městečko Haven, atd. Přijďte se pobavit na besedy, získejte společnou fotografii a podpis!

thumbnail image

6.7.2023

ComicsCon to s Vámi letos rozpálí v duchu Secret Invasion a voleb! Dr. Strange a Scarlet Witch se uchází o prezidentský post, koho zvolíte? A pod čí tváří se skrývá Superskrull? Rádi Vás také přivítáme na pestrém programu. Besedovat budete moci kromě Secret Invasion, také o GotG3 nebo Flashovi. Také nabídneme spoustu informací o novinkách z Marvelu, anime a DC, probereme easter eggy i to, kde tvůrci komiksových filmů dělají chyby.

thumbnail image

6.7.2023

TrekFest - Je úžasné objevovat nové světy a vydávat se tam, kam se ještě nikdo nevydal, ale občas je přímo fantastické jet prostě domů. A TrekFest na FFku rozhodně doma je. Jde o již tradiční setkání milovníků Star Treku na Festivalu Fantazie. Těšte se na pravý sci-fi táborák s kytarou i ohněm (elektrickým), ples Akademie a samozřejmě nebudou chybět ani přednášky.

thumbnail image

6.7.2023

V pátek až neděli 7.-9.7. přijďte zažít fantasy a sci-fi deskovky vydavatelství TLAMA games v deskoherně Sportovní haly na Festivalu Fantazie. Pravidla vám rádi vysvětlí přímo na stánku a všechny hry jsou v češtině.

thumbnail image

6.7.2023

Sezení na přednáškách už bylo dost a je na čase se protáhnout? Přesně proto je tu OutCon! V programu najdete tance všeho druhu pro jednotlivce i páry, historický šerm či lukostřelbu, divadelní improvizaci, výuku bojových umění. Můžete si zahrát venkovní hry jako jsou např. Petanque, Mölkky či Ringo, nebo si zacvičit pro posílení svalů i pro zdraví či zkusit žonglovat. Nabízíme ale i Star Wars bitvu, ŠiFFrovačku...

thumbnail image

5.7.2023

Milujete knížky, historii a fantasy a chcete to sdílet s ostatními? Pak určitě zamiřte na Fantasy & History linii. Setkáte se tak nejen s přednáškami o dějinných událostech a mýtech různých národů, ale i s besedami na téma díla J. R. R. Tolkiena, Andrzeje Sapkowského či jiných fantasy spisovatelů. Řeč přijde i na filmová zpracování včetně tvorby nadšenců a chybět nebudou ani workshopy.

thumbnail image

5.7.2023

Magie zasáhne Chotěboř už během dnešního a zítřejšího programu! Jsme moc rádi, že dnes dorazil herec CHRIS RANKIN, kterého si můžeme nejvíce pamatovat jako Percyho Weasleyho ze šesti dílů filmové série Harry Pottera. Je také spoluzakladatelem divadelní společnosti Painted Horse UK a v současnosti pracuje v televizní a filmové produkci. Připomínáme besedy, focení a podepisování!

thumbnail image

5.7.2023

V pátek večer jsme měli možnost si užít light show VOX LUMINAS, ouška nám pohladilo smyčcové kvarteto, nechybělo minicosplayerské vystoupení, hosty představila moderátorka Silvie Draky Šustrová, proslovy měl jak ředitel FF Václav Pravda, tak i starosta Ondřej Kozub, došlo i na stříhání pásky. Součástí zahájení bylo i milé vzpomínkové video od Tar-Ary.

thumbnail image

5.7.2023

Partnerem Festivalu Fantazie 2023 je Conquest Entertainment, zastupuje v ČR Nintendo. Herna s konzolemi Nintendo Switch je k dispozici v Sokolovně. Zahrát si můžete i v několika turnajích.

thumbnail image

5.7.2023

Bohužel jsme si nestihli představit s předstihem, tak alespoň dodatečně zavzpomínejme na linii, která skončila včera. Kolik přednášek o Asii je dost přednášek o Asii? Správně, těch nikdy není dost! Potěšit vás mohly originální přednášky o cestování, kultuře, gastronomii, hudbě, módě, popkultuře a mnohém dalším. Nedílnou součástí linie byly také kreativní workshopy a soutěže o krásné ceny.

thumbnail image

5.7.2023

Potterfan je skupina fanoušků, které spojuje (ne)jedna věc. Hlavně však láska ke kouzelnickém světu Harryho Pottera. Ať už jsi velký nebo malý, kouzlo toho světa zasáhlo spoustu z nás. Přijď za námi na různé přednášky, besedy, workshopy, kvízy a divadelní představení. Jsme jako Bradavice - dostane se tu přátelské pomoci každému, kdo o ní požádá. S Potterfanem se nikdo necítí jako mudla!