Novinky

thumbnail image

14.6.2024

Už jsme oznamovali hlavní ceny pro cosplayerskou soutěž Festivalu Fantazie - 10.000 Kč a postup na PragoCosplay. Připravujeme a brzy oznámíme ceny od partnerů i pro další místa. Ale v této souvislosti teď napravíme jeden hříšek z loňského roku. Omlouváme se a děkujeme dodatečně Cosplayshop.cz za podporu naší FF cosplay v minulém roce. Přihlášky letošní FF Cosplay

thumbnail image

14.6.2024

CosplayLine - to je parta, která žije cosplayem a užívá si ho se vším všudy, ráda předává znalosti a tipy a snaží se vytvořit přátelskou, nesoutěživou coFFplay komunitu. Kromě praktických workshopů o tvorbě cosplayů letos dojde i na méně tradiční střihy, například přednášku o psychické pohodě v cosplayi a oblíbenou závěrečnou párty. Tu nejpraktičtější linii ze všech najdete podle stop od tavné pistole - od pátku do neděle 28.-30.6 v Sálu 35 v Sokolovně!

thumbnail image

14.6.2024

Velmi milá a vzdělaná dáma je dobrou duší mnoha conů a k naší radosti i letošního 29. FF, kde je hostem literární linie Avalcon. Těšit se můžete na její skvěle odpřednášené pořady - Temné bohyně (pá 5.7., 18) a Prehistorie jídla (so 6.7., 15). První fantasy příběh napsala již v jedenácti letech. Pracuje jako knihovnice. Je autorkou několika knih, včetně oceněných Akademií SFFH a cenou Aeronautilus. Byla oceněna Čs. Fandomem Mlokem za zásluhy.

thumbnail image

13.6.2024

Kromě přednášek a besed na téma vojenské historie i současnosti, zbraní, Jatkon také inspiruje! Věděli jste, že gril v hoFFpůdce vyprovokoval právě Jatkon? Nebo že poníci se vyskytli poprvé na FF v rámci Jatkonu coby jezdci apokalypsy...? Letos oslavíme 20 let na palubě FF, což si žádá pořádnou Jatkon párty hned v úvodní večer! Pokud vás přitahují uniformy, tak pochodem vchod v pátek a sobotu 28.-29.6. do Zrcadlového sálu 3 v DDM Junior!

thumbnail image

13.6.2024

Novinky, přehled rozmístění programu, časový program s odkazy na anotace jednotlivých pořadů, program řazený dle času nebo místa, mapa budov FF 2024, přehled hostů, odkaz do e-shopu KšeFFt pro nákup vstupenek na FF a místenek na pořady v kině, QR kód, který slouží k prokazování při vstupu do kina. Aplikace také ukazuje, které pořady právě běží a které následují. Můžete si sestavit svůj program... Stahujte pro Android a iPhone.

thumbnail image

12.6.2024

Linie Festivalu Fantazie určená všem herním fanouškům, a to včetně fanoušků her deskových! Přednášky, besedy a kvízy se tu točí hlavně kolem her inspirovaných žánrovými filmy a seriály (a vice versa), nemálo zákulisních informací se ale můžete dozvědět i o pozadí herního byznysu všeobecně - třeba jak vám vývojáři lžou nebo se mezi sebou dokonce vraždí. Povzneste své gamerství o level výš od pondělí do středy 1.-3.7. v sálu 35 v Sokolovně.

thumbnail image

12.6.2024

Rok 2004, jeden z nejmenších Festivalů Fantazie. Se zahraničními spisovateli Kirem Bulyčevem a Kirilem Yeskovem, s naším prvním hercem a dabérem Robertem Atkinem Downsem z Babylonu 5, s francouzským malířem Philippem Coriatem... Připomeňte si na fotografiích, jak jsme byli mladí a hubení, připomeňte si kamarády, program, osobnosti, o které fandom už bohužel přišel... Dvacet let je tu FFko stále s námi, stále bojuje, stále baví a spojuje.

thumbnail image

12.6.2024

Máte pocit, že na Festivalu Fantazie se zabýváme jen fiktivními světy, hrami a kostýmy? Že chudák seriózní věda se tiše krčí v koutku a děsí se, že ji někdo sejme očarovaným obouručákem nebo zásahem blasteru? Pravý opak je pravdou! Programová linie FutureCon stihne odvážně pokrýt snad všechna myslitelná vědecká zákoutí! Najít FutureCon nebude žádná věda, stačí zajít od úterý do soboty 2.-6.7. do Sálu 1 v 2. patře DDM Junior!

thumbnail image

11.6.2024

Již tradiční partner Festivalu Fantazie a Comic-Conů se vrací se svojí PC a konzolovou technikou a její obsluhou, aby vám poskytl videoherní zábavu po celou dobu FF. LanCraft pořádá turnaje pro hráče už od roku 2003, pořádá univerzitní UniCup, provozuje herní vilu...

thumbnail image

11.6.2024

Tance všeho druhu pro jednotlivce i páry, historický šerm, lukostřelbu, divadelní improvizace či výuka bojových umění. Můžete si zahrát venkovní hry - např. Petanque, Mölkky a Ringo. Vaše tělo vám jistě poděkuje, když si přijdete zacvičit pro zdraví a posílení svalů. OutCon nabízí i tematické zajímavosti jako jsou Čarodějnický piknik a ŠiFFrovačka. Vyvenčete se na od soboty do soboty 29.6.-6.7. za Sokolovnou.

thumbnail image

11.6.2024

Výška i šířka obrázku k postu - Rozlišení obrazu videa, monitorů, televizí... - Rychlost otáčení gramofonových desek za hodinu - Rok bitvy u Flarchheimu. - 20-násobek věku hlavního organizátora Festivalu Fantazie. - Počet unikátních účastníků Festivalu Fantazie k dnešním 10 hodinám a 80 minutám! Samé náhody? Nemyslíme si! Prolomte magickou hranici svoji přihláškou na doslova fantastickou dovolenou!

thumbnail image

10.6.2024

Nahlédneme do nových projektů jako je Star Wars Akolytka nebo jak se staví funkční Mouse droid. Zavítáme i do dob minulých, např. v přednášce „Významní Mandaloriané“. Vědomosti prověří „Chaotická Star Wars soutěž“ a „Postřehový kvíz“. Vrací se i oblíbené klasiky typu Hudba ve Star Wars a Party na Dathomiru! Své midichloriany můžete vyvětrat od pátku do neděle 28.-30.6. ve Velkém sálu v Hale!

thumbnail image

10.6.2024

Potěšíme příznivce starého dobrého excelového programu. Jedna z účastnic si vyrábí vlastní verzi programu Festivalu Fantazie a letos se o ni podělí se všemi. Program najdete zde. Děkujeme. Obdobnou verzi, ale se zobrazením anotací po kliknutí a s dalšími užitečnými informacemi najdete v naší FF aplikaci, kterou brzo zveřejníme.

thumbnail image

8.6.2024

Linie se zdravou dávkou suchého britského humoru. A stejně jako je široká nabídka pochutin při tradičních čajích o páté, tak i v programu si každý najde to své - ať už je fanouškem Doctora Who, britských sitcomů nebo dramatických seriálů, (nejen) pratchettovských knih, ostrovní historie nebo si chce zasoutěžit. BritCon s mlékem se podává od pátku do úterý 28.6.-2.7. v Sálu 1 v 2. patře DDM Junior.

thumbnail image

8.6.2024

Nejlepší párty v galaxii Pegasus jsou ty ve wraithském úlu! Že nevěříte? Přijďte se přesvědčit a rozjet to s námi. Přežijí nejodolnější! Těšit se můžete na: welcome drink, soutěž o nejlepší wraithskou královnu a trubce, půlnoční překvapení a samozřejmě spoustu zábavy a tance.

thumbnail image

8.6.2024

WizardCon (PotterFan) je skupina fanoušků, které spojuje láska ke kouzelnickém světu Harryho Pottera. Přijď na různé přednášky, besedy, workshopy, kvízy a divadelní představení. Kromě Bradavické welcome párty se připravte i na Skřítčí pyžamovou párty! Na WizardConu se nikdo necítí jako mudla. Vykouzli si nejbáječnější společnost od pátku do úterý 28.6.-2.7. ve Velké síni č. 4 v 1. patře DDM Junior!

thumbnail image

7.6.2024

KD Junior DDM - SVČ Chotěboř už má téměř hotové první patro a za chvíli budeme nábytkem vybavovat nejlepší bar na světě, který navštívil Rick Worthy nebo David Nykl, kde nejednu výplatu nechala Draky a kde vám naléval třeba bývalý místostarosta David Šafránek. Můžete nahlédnou shora do Komárovo knihkupectví a vpravo venku je vidět zázemí grilu HoFFpůdky. Samá ikonická místa Festivalu Fantazie.

thumbnail image

7.6.2024

Určitě nepropásněte exkluzivní přednášku "Komiksová doporučení od týmu ComixLine"! Přijďte se inspirovat a objevte nové komiksové skvosty, které by vám neměly uniknout. Své superhrdinské já můžete vypustit na volno na večerní komiksové párty. Barevný svět plný bublin se nafoukne na Festivalu Fantazie ve středu až sobotu 3.-6.7. ve Velkém sálu č. 4 v 1. patře DDM Junior!

thumbnail image

7.6.2024

Český spisovatel fantastiky zaujal pentalogií Pragocalypsa propojující urban fantasy s postapem, o prastarém řádu nadlidsky nadaných lidí, kteří se snaží zabránit konci světa. Kromě toho, že je každoročním přispěvatelem povídek ze světa Pragocalypsy v časopise Pevnost, se Jan Urban věnuje nové sérii epické dark fantasy Věčné Mlhy. V létě 2023 vydal svou první detektivku Hranice zvrhlosti.

thumbnail image

5.6.2024

Dozvíte se toho hodně nejen o Japonsku, ale i o Korei, Číně, Indii a dalších asijských zemích. Program nekončí u témat anime, mangy a pop kultury - pojme i historii, politiku, vědu, literaturu, tradiční kulturu... Vaše asijské chutě uspokojí také čajové a origami workshopy. A bizarní zábavu si můžete užít i osobně v rámci kvízů a soutěží. Orient expres projíždí ve čtvrtek až sobotu 4.-6.7. Velkým sálem v Hale.