Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hosté

Uvedení hosté již potvrdili účast, takže jim v účasti může zabránit jen práce, rodina, vyšší moc nebo nemoc. Prosím respektujte průvodce hostů, hosty a pravidla velmi slušného chování vůči nim. Děkujeme.

Zahraniční hosté Festivalu fantazie

Ian Beattie  (na FF 3.-4.7.)

Narodil se v roce 1965 v Belfastu, Severní Irsko. Absolvoval Methodist College v Belfastu. Je známý svou rolí Antigona ve filmu Alexander Veliký (2004, Oliver Stone). Zahrál si v seriálech The Tudors, Vikings, ve filmu Space Truckers. Nejznámější je z Game of Thrones jako Ser Meryn Trant (člen Královské gardy Roberta Baratheona), hrál v prvních pěti sezónách.


Colin Ferguson - ZRUŠENO, omlouváme se

*1972 v Montrealu v Kanadě. Vyrůstal v Honkongu, Anglii, Connecticutu a Torontu. Hrál v komediích, aby si vydělal na studia McGillovy University. Vystřídal mnoho povolání, než se stal hercem. Větší role měl v remaku britské komedie Svádění, v seriálu Cedar Cove, v Upířích denících a naposledy v seriálu Haven. Nejznámější je ze své hlavní role šerifa seriálu Eureka. Má rád cestování.


Christopher Judge (na FF 8.-9.7.)

*1967 v L.A. Od mala chtěl být hercem, hrál ve škole. Získal fotbalové stipendium University of Oregon. Hrál baseball, přešel k americkému fotbalu. V 1989 začal studovat drama v Howard Fine Studio. Hrál v TV filmech a seriálech, nejvíce v Sirens. V 1997 dostal roli Jaffy Teal´ca v seriálu Stargate SG-1, napsal i scénář několika epizod. Má 3 děti, má rád golf.


Ty Olsson (na FF 2.-3.7.)

*1974 v Halifaxu, Nová Scotia, Kanada. Navštěvoval Canterbury High School, uměleckou školu specializovanou na drama, tanec a hudbu. Hrál ve velkém množství filmů (Stmívání: Rozbřesk 1, Zrození planety opic a X-Men 2) a seriálů (Defying Gravity, Shattered, Battlestar Galactica, The 100, Continuum, Supernatural). Dabuje animované filmy. Byl ženatý, má dvě děti.


Dny, časy a ceny pořadů s hosty najdete zde, další informace zde.

Průvodcovské služby zahraničním hostům zajišťuje jazyková škola Fran - paní Olga Ryšavá a její studenti. Děkujeme.


Odborníci, vědci

Jakub Gemrot

Vystudoval teoretickou informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity a nyní se na této fakultě věnuje výuce, výzkumu a vývoji počítačových her. Spolupracoval na hře Mozkovna, je šéfprogramátorem výukové hry Československo 38-89 a hlavním organizátorem soutěže PogamutCup o nejlepší umělou inteligenci v Unreal Tournamentu. Rád sleduje herní indie scénu a věnuje se tvorbě umělé inteligence do různých her.


Rudolf Kadlec

Vystudoval umělou inteligenci na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity a nyní se věnuje výzkumu v oddělení IBM Watson v Praze. Pracuje zejména na algoritmech, které zpracovávají přirozenou řeč a které se zároveň umí učit.


Jaroslav Kousal

*1979. Vystudoval v Brně přírodovědu, doktorát složil na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracuje jako odborný asistent na katedře makromolekulární fyziky MFF UK a publikuje odborné články ze svého oboru. Dlouhodobě se zajímá o kosmonautiku a science-fiction, je členem Kosmo klubu a přednáší o kosmonautice na jeho i dalších akcích.


Jan Kozák

Vystudoval latinu a religionistiku na FF UK a v současné době na této fakultě i učí. Naučil se latinu, starořečtinu, sanskrt, hebrejštinu a staroseverštinu. Přeložil ze staroseverštiny „Ságu o Hervaře“, ze staroseverštiny a latiny přeložil básně ve sbírce Eddica Minora, z angličtiny přeložil Tolkienovo dílo „Legenda o Sigurdovi a Gudrún“ a nyní pracuje na překladu „Artušova pádu“ (taktéž od JRRT). Věnuje se náboženství starých Seveřanů, teorii mýtu ve spojení se sémiotikou a jazykovědou. Kromě svého působení na akademické půdě je též učitelem šermu.


Dušan Majer

Popularizátor kosmonautiky z Jihlavy, zakladatel specializovaného portálu www.kosmonautix.cz, který se snaží ukázat krásy letů do kosmu široké veřejnosti. Je autorem pořadu Dobývání vesmíru, který už téměř dva roky vychází na internetové televizi Stream.cz. Když nepopularizuje kosmonautiku, rád si zahraje fotbal, má rád dobré jídlo a spánek.


Michal Žák

Vystudoval obor meteorologie a klimatologie na Katedře fyziky atmosféry MFF UK, kde se nyní věnuje pedagogické i odborné vědecké činnosti. Zabývá se synopticko-dynamickou meteorologií, regionální klimatologií Česka a klimatem města. Kromě působení na MFF UK ho můžete vídat na obrazovkách České televize v relacích o počasí. Často pořádá popularizační přednášky s různými meteorologickými a klimatologickými tématy.


Literární hosté

Jan Kotouč   

Dlouholetý návštěvník a přednášející conů. Je velkým fanouškem knih Davida Webera a zakladatelem jeho fanklubu HMS Phantom. První literární počiny psal ze světa Star Wars na prestižní stránce Jediland. Jeho původní tvorba spadá do military sci-fi a space opery. Příliš blízké setkání = vítězství v kat. Novela v Ceně Karla Čapka = sbírka Mlok 2008. Romány: Pokračování diplomacie (2009), Tristanská občanská válka (2010).


Jaroslav Mostecký

Známý spisovatel, sběratel a mj. i úspěšný moderátor speciálních programů na conech (Miss Avalcon, CKČ, tomboly, ...). Získal řadu ocenění za své knihy a povídky a je skvělým vypravěčem i na conech. Zakládající člen SFK Jeffa Spendera, čestný člen SFK Avalon. Zajímá se o historii Čech za vlády Přemyslovců, tramping, lakros, pasivně pak vše od paleontologie po numismatiku. Nyní mu vychází trilogie Vlčí věk.