Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hosté

Hosté jsou kořením každého festivalu. Zveme co nejvíce známých osobností fantastiky a hostů z různých oborů. Tučně uvedení již potvrdili účast, takže jim v účasti může zabránit jen práce, rodina, vyšší moc nebo nemoc. Prosím respektujte hosty a pravidla velmi slušného chování vůči nim. Děkujeme.

Zahraniční hosté

Průvodcovské služby zahraničním hostům zajišťují Jan Kotouč a organizace HMS Phantom, jazyková škola Fran - paní Olga Ryšavá a její studenti. Děkujeme.

Hattie Hayridge (na FF 2.-5.7.)

Po promoci na univerzitě v Sussexu pracovala pro úřad veřejných informací (HMSO). Poté se dala na dráhu baviče. Postupně účinkovala v Perry And Croft: The Sitcoms, pak v Lenny Goes To Town, kde účinkovala po boku Lennyho Henryho. Získala roli Holly - lodního počítače v kultovním seriálu Red Dwarf. Po Trpaslíku se objevila v epizodních rolích (např. LEXX). Je i scenáristka, napsala TV pořady Rory Bremner a Carrot-U-like.

Gary Jones (na FF 30.6.-2.7.)

Narodil se v lednu 1958 ve Swansea, Wales, UK. Byl členem improvizační skupiny "Mission Improvable", která vystupovala v CBC TV, v pol. 80. let se připojil k impro skupině v Torontu. V roce 1986 zůstal ve Vancouveru, kde žije dodnes. Je známý zejména ze seriálů Stargate SG-1, Atlantis a Universe a z filmů Stargate: Continuum a Archa pravdy, ale i z moderování show. Je ženatý a má tři děti.

Jennifer Spence (na FF 1.-3.7.)

Narodila se v Torontu. Její otec je Brit a matka Japonka. V současnosti žije a pracuje ve Vancouveru s manželem Benem Ratnerem, filmovým režisérem a scénáristou. Známá je ze seriálu Stargate Universe (Lisa Park), kde měla pravidelnou roli. V roce 2011 byla jmenovaná na cenu Leo za Nejlepší ženský herecký výkon v dramatickém seriálu ve vedlejší roli. V seriálu Continuum si zahrála detektivku Vancouverské policie.

Marcus Wilmes (na FF 27.-30.6.)

Fanoušek a člen BuNine - podpůrného týmu Davida Webera pro svět Honor Harringtonové. Je odborník na Andermanské císařství a ekonomiku Honorverse. Žije v Paderbornu v Německu. K BuNine se dostal při studiu ekonomii na univerzitě. BuNine tvoří vojáci, právníci, ilustrátoři, grafici a lékaři. BuNine vydalo encyklopedii Honorverse Companion: House of Steel a chystá 2. díl.


Odborníci, vědci

Dušan Majer (na FF 1.7.)

Sedmadvacetiletý popularizátor kosmonautiky z Jihlavy, zakladatel specializovaného portálu kosmonautix.cz, který se snaží ukázat krásy letů do kosmu široké veřejnosti. Je autorem pořadu Dobývání vesmíru, který už téměř dva roky vychází na internetové televizi Stream.cz. Když nepopularizuje kosmonautiku, rád si zahraje fotbal, má rád dobré jídlo a spánek.


Herní hosté


Literární a výtvarní hosté

Františka Vrbenská, Vlado Ríša, Jiří V. Procházka, Julie Nováková, Josef Pecinovský, Vilma Kadlečková-Klímová a další.

Jan Kotouč (na FF 27.6.-6.7.)

Dlouholetý návštěvník a přednášející conů. Je velkým fanouškem knih Davida Webera a zakladatelem jeho fanklubu HMS Phantom. První literární počiny psal ze světa Star Wars na prestižní stránce Jediland. Jeho původní tvorba spadá do military sci-fi a space opery. Příliš blízké setkání = vítězství v kat. Novela v Ceně Karla Čapka = sbírka Mlok 2008. Romány: Pokračování diplomacie (2009), Tristanská občanská válka (2010).


Jaroslav Mostecký (na FF 4.7.)

Známý spisovatel, sběratel a mj. i úspěšný moderátor speciálních programů na conech (Miss Avalcon, CKČ, tomboly, ...). Získal řadu ocenění za své knihy a povídky a je skvělým vypravěčem i na conech. Zakládající člen SFK Jeffa Spendera, čestný člen SFK Avalon. Zajímá se o historii Čech za vlády Přemyslovců, tramping, lakros, pasivně pak vše od paleontologie po numismatiku.