Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hosté

Uvedení hosté již potvrdili účast, takže jim v účasti může zabránit jen práce, rodina, vyšší moc nebo nemoc. Prosím respektujte hosty, průvodce hostů a pravidla velmi slušného chování vůči nim. Děkujeme.

Zahraniční hosté Festivalu fantazie

Dominic Carter (na FF jeden den z 2.-4.7.)

Narodil se v Liverpoolu v Anglii. Objevil se v různých britských televizních a filmových projektech, například jako DC Hooch v Coronation Street. Znáte ho jako velitele městské hlídky Janose Slynta ze čtyř sezón Game of Thrones.

 


Steven Josephson (na FF 5.-7.7.)

Režisér, herec, tanečník, choreograf a autor působící v divadlech, muzikálech, moderním tanci, klasické hudbě a vzdělávacích divadelních projektech. 20 let ředitel/cho-reograf/scénárista Festival Theatre USC-USA. Producent Star Wars Trilogy in 30 Minutes ve spolupráci s Lucasfilm. Spolupracoval s Rayem Bradbureym na muzikálu. V ČR mj. založil projekt Gallimaufry Performing Arts.


Teryl Rothery (na FF 6.-7.7.)

Narodila se v Britské Kolumbii. Ve 13 letech se představila v muzikálu "Bye Bye Birdie". Hrála v několika desítkách seriálů. Nejvýznamnější je postava Dr. Janet Fraiserové ve Stargate SG-1. Podílela se na Cedar Cove, Hellcats, Arrow, Guard, Kyle XY, Caprica... Hraje divadlo ve Vancouveru. V roce 2006 v muzikálu Kiss Me, Kate. Byla 4x nominována Leo Awards. Má dceru Londyn.


Dny, časy a ceny pořadů s hosty najdete zde, další informace zde.

Průvodcovské služby zahraničním hostům zajišťuje jazyková škola Fran - paní Olga Ryšavá a její studenti. Děkujeme.


Colin Ferguson - účast zrušena

Omlouváme se, Colin Ferguson zrušil účast kvůli natáčení, které získal těsně před FF.

 

 

 

 

Odborníci, vědci


Literární hosté

Jan Kotouč   

Dlouholetý návštěvník a přednášející conů. Je velkým fanouškem knih Davida Webera a zakladatelem jeho fanklubu HMS Phantom. První literární počiny psal ze světa Star Wars na prestižní stránce Jediland. Jeho původní tvorba spadá do military sci-fi a space opery. Příliš blízké setkání = vítězství v kat. Novela v Ceně Karla Čapka = sbírka Mlok 2008. Romány: Pokračování diplomacie (2009), Tristanská občanská válka (2010).


Jaroslav Mostecký

Známý spisovatel, sběratel a mj. i úspěšný moderátor speciálních programů na conech (Miss Avalcon, CKČ, tomboly, ...). Získal řadu ocenění za své knihy a povídky a je skvělým vypravěčem i na conech. Zakládající člen SFK Jeffa Spendera, čestný člen SFK Avalon. Zajímá se o historii Čech za vlády Přemyslovců, tramping, lakros, pasivně pak vše od paleontologie po numismatiku. Nyní mu vychází trilogie Vlčí věk.