Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hosté

Zahraniční hosté Festivalu fantazie

Philippe Coriat    (na FF 7.-12.7.)

Francouzský výtvarník. Narodil se v roce 1961. Žije v Provence, na jihu Francie. V první fázi své umělecké tvorby pracoval hlavně na bastraktních obrazech, začal i s portréty v oleji. Brzy začal vystavovat v Nice, Cannes a St. Paul de Vence. Jeho cílem je umělecké ztvárnění přírody ve všech jejích projevech - od kvarků po kvasary, mýty a legendy, symbolismus a spiritualismus. Před cca 10 lety byl oblíbeným hostem FF a tvůrcem několika FF plakátů.


Paul McGillion    (na FF 5.-7.7.)

Kanadský herec skotského původu se do Kanady dostal ve dvou letech. Má titul na vyučování sportu a biologie. Když studoval na univerzitě, zapojoval se do různých sportů, např. wrestling. Po ukončení studií herectví vyučoval divadlo v Torontu a ve Vancouveru ve filmové škole, pracoval rozsáhle v oblasti filmu, televize a divadla, začal produkovat a režírovat. Jeho nejznámější role je Dr. Carson Beckett, skotský lékař ve STARGATE: ATLANTIS.


David Nykl    (na FF 5.-7.7.)

Kanadský herec českého původu se do Kanady dostal ve dvou letech, po okupaci Československa v roce 1968. Vystudoval herectví na univerzitě ve Vancouveru. Hrál v řadě seriálů i divadelních her, hostuje i v Praze, kde založil anglicky mluvící divadelní společnost "Misery Loves Company". Známe ho zejména ze seriálu Stargate Atlantis. V současné době se věnuje TV a filmové tvorbě ve Vancouveru, ale i v Praze (Vánoční řezy).

 

Dny, časy a ceny pořadů s hosty najdete zde, další informace zde.

Průvodcovské služby zahraničním hostům zajišťují Jan Kotouč a organizace HMS Phantom, jazyková škola Fran - paní Olga Ryšavá a její studenti. Děkujeme.


Odborníci, vědci

Michal Žák     (na FF 7. 7.)

Vystudoval obor meteorologie a klimatologie na Katedře fyziky atmosféry MFF UK, kde se nyní věnuje pedagogické i odborné vědecké činnosti. Zabývá se synopticko-dynamickou meteorologií, regionální klimatologií Česka a klimatem města. Kromě působení na MFF UK ho můžete vídat na obrazovkách České televize v relacích o počasí. Často pořádá popularizační přednášky s různými meteorologickými a klimatologickými tématy.

Jakub Gemrot     (na FF 4. - 6.7.)

Vystudoval teoretickou informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity a nyní se na této fakultě věnuje výuce, výzkumu a vývoji počítačových her. Spolupracoval na hře Mozkovna, je šéfprogramátorem výukové hry Československo 38-89 a hlavním organizátorem soutěže PogamutCup o nejlepší umělou inteligenci v Unreal Tournamentu. Rád sleduje herní indie scénu a věnuje se tvorbě umělé inteligence do různých her.

Jan Kozák     (na FF 7. - 9. 7.)

Vystudoval latinu a religionistiku na FF UK a v současné době na této fakultě i učí. Naučil se latinu, starořečtinu, sanskrt, hebrejštinu a staroseverštinu. Přeložil ze staroseverštiny „Ságu o Hervaře“, ze staroseverštiny a latiny přeložil básně ve sbírce Eddica Minora, z angličtiny přeložil Tolkienovo dílo „Legenda o Sigurdovi a Gudrún“ a nyní pracuje na překladu „Artušova pádu“ (taktéž od JRRT). Věnuje se náboženství starých Seveřanů, teorii mýtu ve spojení se sémiotikou a jazykovědou. Kromě svého působení na akademické půdě je též učitelem šermu.


Herní hosté


Literární hosté

Jan Kotouč    (na FF 1.-12.7.)

Dlouholetý návštěvník a přednášející conů. Je velkým fanouškem knih Davida Webera a zakladatelem jeho fanklubu HMS Phantom. První literární počiny psal ze světa Star Wars na prestižní stránce Jediland. Jeho původní tvorba spadá do military sci-fi a space opery. Příliš blízké setkání = vítězství v kat. Novela v Ceně Karla Čapka = sbírka Mlok 2008. Romány: Pokračování diplomacie (2009), Tristanská občanská válka (2010).


Jaroslav Mostecký (na FF 11.7.)

Známý spisovatel, sběratel a mj. i úspěšný moderátor speciálních programů na conech (Miss Avalcon, CKČ, tomboly, ...). Získal řadu ocenění za své knihy a povídky a je skvělým vypravěčem i na conech. Zakládající člen SFK Jeffa Spendera, čestný člen SFK Avalon. Zajímá se o historii Čech za vlády Přemyslovců, tramping, lakros, pasivně pak vše od paleontologie po numismatiku. Nyní mu vychází trilogie Vlčí věk.


Josef Pecinovský (na FF 10.-12.7.)

Narozen ve Varnsdorfu. SPŠ chemická, Ostrava. Dělník, provozní mistr a mistr odborné výchovy v SEPAP Štětí. Od 1990 učitel informatiky SOU Štětí. Nyní v důchodu. První povídku Signály zmlkly publikoval 1963 ve VTM. Publikuje od 1984 v časopisech a fanzinech, od 1990 knižně. Psal i pod pseudonymy (Bernard Ant, Bruce Newman). Napsal přes 20 počítačových příruček. Cena Karla Čapka (Mlok) 1986, 1987.


Pavel Renčín (na FF 11. 7.)

* 1977. Píše především městskou fantasy a magický realismus, překračuje hranice žánrů. V 1999 získal 2. místo v soutěži O železnou rukavici lorda Trollslayera, v dalších čtyřech ročnících 3x zvítězil). 1999 pasován na Rytíře fantasy. Publikoval v řadě antologií. 2004 mu vyšla románová prvotina Nepohádka. Druhý román Jméno korábu. Online román na pokračování z prostředí pražských kanálů – Labyrint. Trilogie Městské války.


 

Tučně uvedení hosté již potvrdili účast, takže jim v účasti může zabránit jen práce, rodina, vyšší moc nebo nemoc. Prosím respektujte hosty a pravidla velmi slušného chování vůči nim. Děkujeme.