Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hosté

Hosté jsou kořením každého festivalu. Zveme co nejvíce známých osobností fantastiky a hostů z různých oborů. Tučně uvedení již potvrdili účast, takže jim v účasti může zabránit jen práce, rodina, vyšší moc nebo nemoc. Prosím respektujte hosty a pravidla velmi slušného chování vůči nim. Děkujeme.

Zahraniční hosté

Průvodcovské služby zahraničním hostům zajišťují Jan Kotouč a organizace HMS Phantom, jazyková škola Fran - paní Olga Ryšavá a její studenti. Děkujeme.

Philippe Coriat    (na FF ???)

Francouzský výtvarník. Narodil se v roce 1961. Žije v Provence, na jihu Francie. V první fázi své umělecké tvorby pracoval hlavně na bastraktních obrazech, začal i s portréty v oleji. Brzy začal vystavovat v Nice, Cannes a St. Paul de Vence. Jeho cílem je umělecké ztvárnění přírody ve všech jejích projevech - od kvarků po kvasary, mýty a legendy, symbolismus a spiritualismus. Před cca 10 lety byl oblíbeným hostem FF a tvůrcem několika FF plakátů.


Paul McGillion    (na FF 5.-7.7.)

Kanadský herec skotského původu se do Kanady dostal ve dvou letech. Má titul na vyučování sportu a biologie. Když studoval na univerzitě, zapojoval se do různých sportů, např. wrestling. Po ukončení studií herectví vyučoval divadlo v Torontu a ve Vancouveru ve filmové škole, pracoval rozsáhle v oblasti filmu, televize a divadla, začal produkovat a režírovat. Jeho nejznámější role je Dr. Carson Beckett, skotský lékař ve STARGATE: ATLANTIS.


David Nykl    (na FF 5.-7.7.)

Kanadský herec českého původu se do Kanady dostal ve dvou letech, po okupaci Československa v roce 1968. Vystudoval herectví na univerzitě ve Vancouveru. Hrál v řadě seriálů i divadelních her, hostuje i v Praze, kde založil anglicky mluvící divadelní společnost "Misery Loves Company". Známe ho zejména ze seriálu Stargate Atlantis. V současné době se věnuje TV a filmové tvorbě ve Vancouveru, ale i v Praze (Vánoční řezy).


Odborníci, vědci


Herní hosté


Literární hosté

Jan Kotouč    (na FF ???)

Dlouholetý návštěvník a přednášející conů. Je velkým fanouškem knih Davida Webera a zakladatelem jeho fanklubu HMS Phantom. První literární počiny psal ze světa Star Wars na prestižní stránce Jediland. Jeho původní tvorba spadá do military sci-fi a space opery. Příliš blízké setkání = vítězství v kat. Novela v Ceně Karla Čapka = sbírka Mlok 2008. Romány: Pokračování diplomacie (2009), Tristanská občanská válka (2010).