Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


O festivalu

V roce 1996 se sešlo sto fanoušků fantastiky v chotěbořském KD Junior na prvním Avalconu. V roce 1998 pořádal SFK Avalon národní Parcon, v roce 1999 se rozšířil program Avalconu a vznikl obecnější název Festival fantazie. Festivaly fantazie od té doby rostly, až se staly největšími festivaly popkultury v ČR. A to prakticky bez dotací a sponzorů.

V roce 2002 byl Festival fantazie povýšen na celoevropský Eurocon a zároveň národní Parcon (rovněž v letech 2003, 2005). Pořadatelské občanské neziskové sdružení SFK Avalon pod vedením Ing. Václava Pravdy organizovalo i další akce: FF Speciály v Chotěboři poprvé v roce 1999, dále od roku 2002 do roku 2011, kdy byl FF Speciál opět povýšen na Parcon); a v Praze FutureCon 2004, PragoFFesty 2010 - 2013 (nástupce Pragoconů), FanCity 2011 a 2012.

Organizace probíhala postupnou profesionalizací, program se neustále rozšiřoval a zpestřoval, poskytované služby se již blíží službám poskytovaným cestovními kancelářemi a profesionálními konferencemi. Pořadatelé vymysleli a realizovali řadu přelomových změn, jdou příkladem ostatním conům a festivalům podobného druhu. Série festivalů nadále zůstávala fanouškovskou, přesto usilovala o profesionální provedení, rozvoj programu a služeb a o spokojenost účastníků.

Cílem pořadatelského týmu bylo vybudovat kvalitní, známou a hojně navštěvovanou sérii festivalů fantastiky a her s bohatým fanouškovským i profesionálním programem, velkými hernami a širokými a kvalitními službami. To se podařilo. Bohužel s ohledem na ekonomickou a fanouškovskou situaci v ČR to vypadá, že se tuto sérii festivalů nepodaří udržet a bude ji nutné ukončit rokem 2013.

Představení Festivalu fantazie 2013