Páni...! Sedm čísel!

Václav Pravda

 

    

    Titulek jako z nějakého erotického magazínu, ale nenechte se mýlit. Po méně veselých úvahách na téma úpadku lidského rodu, přicházím s úvahami radostnými. Totiž na téma nejskvělejší tiskoviny v tomto rameni Galaxie. Nechci samozřejmě přehánět chválu, protože dostupnost tiskovin z dalších ramen naší Galaxie je mizerná (distribuce prostě neklape) a s tiskem jiných galaxií jsem se dosud nesetkal. Nepočítám-li spisek Pohlavní život čtyřpohlavních Doriodinů, který se sem dostal s potulnou pornoknihovnou. Je opravdu možné, i když silně, silně nepravděpodobné, že existuje něco o chlup lepšího než Zbraně Avalonu. Váš duševní potlesk, který právě provádíte a kterým jistě vyjadřujete souhlas s mým názorem, mne opravdu velmi těší.
    Sedmé číslo Zbraní Avalonu máte před sebou. Z původně poměrně neškodné snahy udělat si a případnému čtenáři radost, se vyvinula věc nedozírného rozsahu. O fanzin je celkem zájem, mě to pořád baví, mám možnost levné kopírky a tiskárnu na dosah (téměř), takže se nedá nic dělat, budete muset do svých úvah o SF zahrnout i to, že Zbraně Avalonu vstoupí do druhého ročníku. Nechci Vám je nijak vnucovat, svobodně se rozhodněte a okamžitě si je objednejte, protože za váhavci pošlu vycvičené, železem okuté komando, aby je přesvědčili, že i se zakrváceným obličejem, vylámanými zuby a otřesem mozku se Zbraně dají číst. Nečekejte žádnou senzaci. V druhém ročníku samozřejmě dojde ke změnám k lepšímu (říká se to), přibude ilustrací (doufám), zlepší se grafická úprava (na svatýho Dyndy, až nebudu muset přepisovat texty téměř všechny psané rukou), kvalita povídek se zvýší (snad), zvětší se rozsah na 24 stran (možná), jedno číslo bude stát stále jen 9,- Kč nebo jiné ekvivalentní měny (že by?), přibudou nové rubriky (ale..., vždyť už tam všechny jsou!), zvýší se náklad (to je jediné jisté) a zvýší se i dostupnost, protože by naše dítko mělo být na prodej v prodejnách SF literatury -viz Ikarie 10/94 (no jo, kdo ale knihkupce přesvědčí?). Poslední část předlouhé věty by sice nasvědčovala, že se od vydávání Literatury a Tisku vrháme na obchod s bílým masem, ale chápejte to tak, že každé číslo Zbraní Avalonu je naše dítko (je teda hlavně po mně, chudák) a my je vypravujeme do světa poté, co jsme je v rychlosti vychovali. Chovejte se k němu slušně a pište jeho rodičům! VP
   
   
    P.S.: Omlouvám se všem, kteří čekali sedmé číslo jako pošušňáníčko před Silvestrem. Člověk míní, armáda mění. Místo dolaďování sedmého čísla jsem byl nucen "zazimovávat" firmu. No a pak prostě nebyl čas. Měsíc jsem strávil střídavě pochodováním, škrábáním brambor, učením morseovky a jiných vojenských nezbytností, rozcvičkami a "rajóny". Teprve nyní, po přísaze, jsem měl možnost dokončit načaté. Omluvte prosím nedostatek aktuálních zpráv a recenzování starších titulů.
    Posune se i termín vydání prvního, druhého a asi i třetího čísla druhého ročníku.
 
k obsahu ZA 7
na Dvory Chaosu
ke Zbraním Avalonu