AVALCON SPECIÁL 2003

Václav Pravda

 

    

24.-26.10.2003 KD Junior Chotěboř
Přípravy na Avalcon Speciál 2003 začaly již 23.7., tedy pouhých 17 dní po Festivalu Fantazie. Změnili jsme strukturu stránek a položky menu tak, aby příprava na další roky byla jednoduchá a rychlá. Již 10.8. jsme měli hotovo 90% stránek a zbývalo ladění a plnění programem. Den na to jsme zprovoznili přihlášky.
Propagovali jsme střídmě, cílem nebyly stovky účastníků. Kromě pozvánky v Ikarii vyšel například propagační článek na Sardenu Proč jet na Avalcon Speciál, stejný na Sci-fi World a další opět na Sardenu Avalcon Speciál - program. Nicméně jsme buď propagovali málo, nebo na nevhodný termín nebo opakování programu Festivalu Fantazie je třeba více doplnit novinkami.
K 13.10. se přihlásilo jen 93 účastníků a očekávali jsme ještě asi 20-30 bez přihlášení a asi 30-40 pořadatelů FF. Nedočkali jsme se ani toho. Účast na AS 2003 v mnohém připomněla první Avalcon vůbec. Nejenže se shodovaly v počtu účastníků (celkem 100 i s pořadateli), ale i v tom, že se spalo přímo v KD Junior. Při nízkém počtu účastníků a neuvěřitelně vysokém nájmu Sportovní haly bychom nad finančním výsledkem zaplakali a protože dle odhadů se 60 přihlášených na spacáky mohlo vejít do místností nevyužitých pro program, zvolili jsme toto řešení a dokonce kvůli němu přesunuli část programu do čajovny. Seznam účastníků a pořadatelů.
V programu bylo zařazeno 30 pořadů a 20 projekcí, včetně filmů, které zároveň běží v kinech. A díky projektoru a jeho obrazu přes půl zdi a díky zvukové aparatuře byly projekce hojně navštěvované. Přes poměrně nízký počet účastníků jsme slyšeli na pohodovou a přátelskou atmosféru Speciálu samou chválu. Všichni si měli čas popovídat se všemi, já sám jsem strávil 2 hodiny na besedě s místostarostou Chotěboře a zahájení, 2 na přednášce/besedě o Lize podpory neofanů a Československém fandomu, 2 na mé přednášce o e-learning, 2 na souhrnu o hajzlech ve Star Treku, 2 coby moderátor na besedě s Jaroslavem Mosteckým, hlavním hostem, a 2 a půl na besedě O conu po conu.
Koncept Avalconu Speciálu se osvědčil a bude-li v příštím ročníku větší účast, určitě v jeho pořádání budeme pokračovat.
 
k ZA 35
k Reportážím
k ZA
na start