PRAGOCON 2004

Václav Pravda

 

    

Pragocon je pro mě tradičně pracovní akcí, protože je to časově tak akorát, abych se na něm domlouval na programu a organizaci FF a jeho linií. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Např. hodinu zabere vylepování plakátů a tak když jsem v sobotu dorazil, bylo mi jasné, že přes spoustu programu mě čeká jen práce. Pragocon letos působil jako větší než loni (a také byl). Vašek Fořtík to potvrdil a potvrdil i to, že vzhledem k slabě hlídanému vchodu stále více fanoušků volí cestu podvodu a snaží se proklouznout dovnitř bez placení. Což při láci Pragoconu a jeho rozsahu je ostuda těch, kdo svým nezaplacením ohrožují další pořádání conu.
Rozložil jsem přivezenou nástěnku, začal vylepovat plakáty a naštěstí jejich část mohl svěřit Tomášovi a Pavlovi, kteří také dorazili. Zbytek dne proběhl v podstatě pořád stejně - chození po chodbách, potkávání se s fanoušky, domlouvání na FF. Domluvili jsme tak například knihkupce, Altar hry, ST linii, SG linii a další. Zpestřením pro nás bylo povídání o FF v rámci pořadu představování conů, rovněž diskuse o fandomu a conech, kterou vedl Vašek Fořtíka a které se zúčastnil i Pagi, takže bylo s kým polemizovat, protože jak známo, můj názor se od jeho liší.
Nečekaným zpestřením bylo i vezení slečny Tomáše Němce, redaktora Pevnosti, někam na pohotovost kvůli břichabolu. Jenže to, že šlo o břichabol, jsem se dozvěděl až poté, co jsme marně kroužili Prahou 6 ve snaze najít otevřené zdravotnické zařízení. Když jsem se vyptal, co a proč vlastně hledáme, sáhl jsem do tašky a vytáhl živočišné uhlí i Gastrogel, které s sebou na cony nosím. A za chvíli bylo po problému.
Pragocon letos začínal už v pátek a potvrdil opět výsadní postavení v počtu souběžných linií a počtu účastníků. Program byl opět pestrý a kvalitní a lze jen litovat, že ve škole není pohodlnější, útulnější prostor pro posezení, protože jakkoliv vstupní hala žila hrami, prodejem knih a skupinkami stojících fanoušků, je to přece jen "studená" vstupní hala bez možnosti posezení. Potvrdil se opět zájem o Mangu a Anime, která by si zasloužila větší sál, a také slabina velkého sálu - tělocvičny, ve kterém se přes noc spí a přes den tedy přednášky v něm vedené kolidují s pohybem a rušením ze strany tam ubytovaných fanoušků.
Technické vybavení Pragoconu zčásti půjčuji i já, ale nedostatek pořadatelů je znát nejen na neohlídaném vstupu, nespravovaných místnostech, ale i na zacházení s technikou, conu by tedy prospělo více pořadatelů a jednotná zodpovědnost za konkrétní činnosti. Pragocon v jedné ze tříd poskytuje občerstvení, hlady ani žízní tedy nikdo neumře. Chybí jen to večerní posezení v baru, obvyklé pro ostatní cony.
Celkově je znát menší účast dinosaurů, k jejich škodě, ale dostupnost conu, hráčská herna firmy Albi a další vlastnosti zase lákají mladé fanoušky, takže o budoucnost Pragoconu nemusíme mít strach. Držím palce.
 
k ZA 35
k Reportážím
k ZA
na start