AVALCON 2004

Věra Oravová

 

    

Už potřetí v Chotěboři. Nejdřív Eurocon 2002, pak Parcon 2003 a nakonec Avalcon 2004. Letošní program ale rozhodně sestupnou tendenci neměl. A tak jsem udělala takový malý výtah z programu.
Hned první den conu začalo promítání sedmé série Star Gate. Klub Star Gate Command ani nic lepšího do programu zařadit nemohl. Proč taky čekat, až se Nova rozhoupe a sedmou sezónu Star Gate odvysílá, že? Klubu SGC za tohle moc děkuji a doufám, že na příštím Avalconu (nebo Parconu?) bude osmá řada.
A ještě jeden bodík pro Star Gate. Martja a Hathor se v Německu setkaly s Michaelem Shanksem a Christopherem Judgem. Přiznám se k něčemu hodně nepěknému. Strašlivě jim závidím. Já jsem zatím nikoho ze sci-fi seriálů v reálu neviděla. No možná, že na mne ještě takové setkání čeká.. Jenom nezapomenout, že Ti úžasní herci a herečky, co ztvárňují naše milované i zatracované postavy, jsou taky jenom lidé.
Martje taky děkuji za přednášku o Shanksovi - Dr. Jacksonovi. Jacskona mám v oblibě.
A další skvělý počin SG fanů - fanfilm Stárgejt: Nasazení týmu 8,5. Napadlo by Vás znázornit zařízení hvězdné brány pomocí vrat od garáže? Holt v ČR není žádné studio MGM. Ale teď vážně. Jenom víc takových fanfilmů! A nejen u SG!
Program Star Gate hodnotím jako nejlepší na Avalconu 2004.
Česko už našlo svoji SuperStar, CSWU taky. Pěvecké výkony nebyly na takové úrovni, jako u Anety Langerové, ale moc mi to nevadilo. V CSWU hledá SuperStar šlo jen o legraci. Zajímavé je, že vyhrál fanoušek Star Treku admirál Johansson..
Co jsem si ještě nenechala ujít? Srovnání Froda Bagginse z Pána Prstenů s Ježíšem v přednášce Jana Netoličky Frodova Křížová cesta. Elijah Wood si asi nejspíš myslel , že cesta z Prahy do Chotěboře by byla plná stejného utrpení, proto na Avalcon nepřijel. Zklamal mě. Nepíši, že by měl vždycky panáčkovat podle fanoušků, ale přijet z Prahy do Chotěboře aspoň na dvě hodinky nemůže být těžší, než hodit Jeden Prsten do Orodruiny. Elijah neudělal ani jedno!
Původem Trekkerka, nevynechala jsem ani přednášku Hany Vittkové o návštěvě Startrekovské výstavy v Londýně. Taky bych na takovou jela. Ta výstava je teď v Berlíně, což není zas tak daleko, ale pro moji peněženku je Berlín stejné sci-fi, jako Londýn.. Ze stejného důvodu budu muset oželet i koncert geniálního skladatele Johna Williamse, který má být příští rok v Londýně.
Bod číslo dva pro Trekkies. Otitulkovali a na conu pustili další díly Enterprise. Nechtěli čekat čtyřicet let, jako museli čekat na Originální sérii Star Treku. Ani já ne.
Špatné nebylo ani promítání minisérie Duny. Ale já mám radši film Duna z roku 1984. A to nejen kvůli tomu, že tam hraje Kyle MacLachlan.
Podařilo se mi získat podpis Kirila Yeskova, autora Posledního Pána Prstenu. Kniha je psána z pohledu Mordoru a já Mordoru moc nefandím. Je ale napsaná tak, že by se ani J.R.R. Tolkien neurazil.
Con jsem v neděli zakončila mimořádně příjemným způsobem. E-wan pouštěl záznamy z koncertů Johna Williamse. Hudební sluch nemám žádný, normálního sluchu mi zbývá tak polovina, ale Williamsova hudba mě vždy málem zvedne ze židle.
Přiznám se, že jsem nebyla zrovna nadšená z prodloužení Avalconu na deset dní a to nejen finančně. Byl to příšerný záběr. Dnů by úplně stačilo šest nebo sedm. Ale aspoň se mi nepřekrývaly přednášky, na které jsem chtěla jít.
Vašek Pravda říkal něco o tom, že se zase pokusí získat pro některý rok Eurocon. A tak mám pro něj a pro Avalon na závěr výzvu. Co takhle radši rovnou Worldcon?
 
k ZA 35
k Reportážím
k ZA
na start