Jarní porada SF klubů 2002

Václav Pravda

 

    

    Už dlouho se mi nestalo, abych okamžitě po příjezdu z nějaké akce sedl k počítači a začal psát reportáž. Ale protože později určitě nebude čas a budu se prát s pamětí, sepíšu aspoň krátkou zprávu ze zatím posledního rokování Fandomu.
    Na Poradu se mnou jel Láďa Pátek, původní záměr Vítka Bočka jet s námi podlehl potřebě pracovat na přípravné brigádě k Euroconu. Vyrazili jsme už ráno v 7, abychom byli na Poradě také jednou včas, když už nejezdíme v pátek. Na místo jsme dorazili asi ve čtvrt na osm a tak jsme měli možnost s některými probuzenými začít vyřizovat různé přípravné záležitosti.
    S Pagim jsme v tu chvíli byli jedinými členy Rady, protože Zdeněk Rampas se omluvil po nemoc, Pepa Vašát z pracovních důvodů, Rybka onemocněl a nemocný Marvin měl teprve dorazit. Naplánovali jsme tedy program Porady dle předem navržených bodů.
    Proběhla prezence přítomných klubů, počet se v průběhu dne ustálil na 39 klubů. Začal jsem referátem o stavu příprav Euroconu. Na spoustu věcí jsem zapomněl a tak jsem je pak průběžně doplňoval do programu, jak jen to bylo možné. Nemá cenu se o tom více rozepisovat, protože se to zase změní a tak jen hlavní obsah – přihlašování, hosté a program.
    Představení klubů bylo zpestřeno o dva nové, přičemž o Palantír z Pardubic mám osobní zásluhy. Zaplatili i příspěvek a mohli tak hlasovat v dalším hlasování. Proběhla zpráva o činnosti Rady, referoval Pagi obecně a Marvin o stránkách Fandomu, já o LPN. Dozvěděli jse se, že Rybka rezignoval na členství v Radě a na členství klubu ve Fandomu, zřejmě se při přípravách Neoconíčku zklamal v klubu. LPN momentálně spí, nemám čas, až po Euroconu, ale deklaroval jsem opět vztah LPN jako člena Fandomu. Prohlásil jsem důležitou věc, která mě napadla na minulé Poradě a v souvislosti rekonstrukcí babiččina domu. Já jsem vždy měl mé reformní snahy za rekonstrukcí (fan)domu, ale na minulé poradě mi bylo Frantou Moravcem vmeteno, že (fan)dům bourám. To nechci a proto jsem se reformních snah vzdal a budu své představy o moderní organizaci uskutečňovat v LPN. Neznamená to ovšem, že nebudu kritizovat :-).
    Program probíhal svižně a klidně, Pagi byl v řídící formě a nepřipouštěl dlouhé diskuse, ale ono ani nebylo moc o čem. Dokonce i hlasování o Mloku za zásluhy a o Ludvíku proběhlo hladce a dopadlo i podle mých očekávání. Moje hlasování pro Petra Čáslavu nepomohlo, byli dva podstatně silnější kandidáti, nakonec před Istroconskými pořadateli zvítězila 18/14 Divadelní společnost Richarda Klíčníka, ale druhý hlas se ujal správně a Mloka za zásluhy získal 29 hlasy Pepa Vašát. Mezi dalšími nominovanými byli například Jiřina Vorlová, Ondrej Herec a František Novotný.
    Následovala kandidatura zájemců o pořádání Parconu 2003. Samozřejmě trochu zdvihlo vášně moje oznámení o kandidatuře Avalonu. Nikdo jiný nebyl, pořadatelé Istroconu se nepoddali tlaku Fandomu. Heňa vše vysvětlila, Istrocon bude příští rok zřejmě naposledy a Parcon dělat nechtěli, přes přání Fandomu, včetně mě. Parcon 2003 bude tedy v Chotěboři, což nám dá možnost zúročit tu obrovskou práci na přípravách Euroconu ještě i v příštím roce. Už bychom s Avalconem měli problémy s ubytováním, v květnu není k dispozici Akademie. Také budeme mít šanci na granty, řada věcí včetně zájmu lidí bude jednodušší díky setrvačnosti. Pagi zhodnotil několika větami konec velkých conů, ze kterých v roce 2004 zbudou asi jen Avalcon, Gamecon, Pragocon a Parcon téměř jistě spojený s některým z nich, pokud nebudou nové.
    Pagi ještě promluvil do duše pořadatelům různých aktivit, aby o sobě dávali víc vědět. A přišel oběd.
    Po tradičním a výborném řízečku, ke kterému jsem se málem nedostal, jak jsme řešili s různými lidmi věci kolem Euroconu, jsme ještě probrali Marvinův příspěvek o potřebě upřesnění stanov v bodě ukončení členství ve Fandomu. V rubrice různé pak byla řeč o SF CD ROM na Euroconu. Připomenutí některých dalších akcí (27.4. Futurologický kongres v Planetáriu v Praze, 10.5. maškarní párty v Krakatitu, 8.6. velká dražba SF knih v Krakatitu, 13.9. Pivocon, 6.-8.12 Dracon. Datum další porady bylo stanoveno na 18.-20.10. na stejném místě v penzionu Pohoda v Březové nad Svitavou. A to byl konec Jarní Porady.
    Do Chotěboře jsme dorazili o půl šesté.
 
k ZA 33
k Reportážím
k ZA
na start