Pragocon 2001

Václav Pravda

 

    

    Letošnímu Pragoconu jsem opět udělal týden předem reklamu v Roxy na promítání SF filmů. Požádal jsem organizátory, byl představen jako redaktor Ikarie a mluvil přes mikrofon. Pozval jsem lidi na Pragocon jako příklad podobných akcí, takže jsem pak na něj šel s klidným svědomím, že jsem si už část odpracoval. Další část jsem si měl odpracovat svými přednáškami.
    Přijel jsem do gymnázia v Arabské až před 14 hodinou. Nestihl jsem tak Temné vize budoucnosti, Příšery ve slovanské mytologii, Kyborgizaci, Digitální genetiku, ani další pořady. Na besedě s Ikarií, které se jako zpracovatel Fandománie účastním, se mi dostalo z úst šéfredaktora ocenění před posluchači, což člověka potěší. Nestihl jsem nic ani potom proto, že jsem trávil čas domluvou s lidmi ohledně Avalconu a u stolku Ligy podpory neofanů, který jsme opět rozbalili v chodbě. Většinou na mě mluvili dva lidé zároveň a třetí stál v povzdálí a čekal na odmlčení těch dvou. Přitom bylo možné si opravdu vybrat, kromě scifi programu běžel Star Trek + B5 con, Japonsko/manga program, Záhadologie a Futurologický kongres, tedy 5 programových linií + hry a turnaje! Z hvězd byli na conu přítomni například František Novotný, Ondrej Herec a Františka Vrbenská.
    V neděli jsem musel přijet dříve na svoji prezentaci Euroconu 2002, ale po celém Fandomovém bloku jsem musel odjet, takže jsem nestihl například Kovy s pamětí, Jak přežít v městech budoucnosti? Identita v kyberprostoru a další zajímavé a originální přednášky, které na jiných conech neuslyšíte. Vašek Fořtík má vůbec hodně nových přednášejících, kteří se pak uplatní i jinde.
    Celkem Pragocon nabídl přes 70 přednášek a pořadů a 10 videoprojekcí! Dohonil tedy Avalcon. Naštěstí nám pořád zbývá více techniky a lepší atmosféra ;-), díky kulturáku, v žádné škole se nemůže podařit vytvořit podobné podmínky. Pragocon od prvního ročníku, kvůli kterému na něj zanevřela řada scifistů, udělal obrovský kus práce. Vašek Fořtík je skutečně schopný organizátor a i díky zvládnuté propagaci ve veřejných médiích a nízké ceně se mu daří lákat stále více nováčků.
 
k ZA 32
k Reportážím
k ZA
na start