Jarní porada SF klubů 2001

Václav Pravda

 

    

    Jarní porada SF klubů v Březové nad Svitavou (6.-8.4.) proběhla velmi efektivně, zástupci klubů již neztrácejí čas v planých debatách, ale pod přísným vedením Rady se soustřeďují na výsledek. Na Poradu dorazili i zástupci nových SF klubů – dnes představovaného Manga klubu a klubu Babylon 5 CS. Vůbec se to nějak omladilo, což je moc dobře.
    Já jsem dorazil před devátou, abych stihl být přítomen jednání Rady s Randalfem. Jednání průběžně probíhalo o přestávkách oficiálního jednání, ale bylo neuvěřitelné. Naposledy na tomto místě mám možnost se k celé situaci vyjádřit podle svého názoru, nadále jsem slíbil se řídit přijatými závěry a řešením. Rada ale prokázala, jak bezzubá je v jednání s bezpáteřnou žížalou. Randalf totiž nesplnil podmínku, která mu byla včas písemně sdělena a Pagi mu přesto dal šanci docílit kompromisu. Randalf nepředložil podklady, které jsme po něm chtěli, nepředložil opět reálný návrh řešení, museli jsme ho k němu dokopat. Myslím, že jsme byli vůči němu benevolentní příliš, jeho chování je mi skutečně odporné. Nicméně jsme se domluvili na kompromisu. Musel jsem hodně slevit, protože Randalf nesplnil mou základní podmínku, aby stáhl ocas a přiznal, že se dopustil chyb a lží. Nakonec jsme na místě domluvili Randalfovi řešení, protože jeho návrh byl opět jen mlžením. Řešení jsme domluvili s Liborem Marchlíkem, který Randalfovi prodá část nákladu Ramaxu za nižší cenu, minimálně v hodnotě 5000,-, a s Přemkem Houžvičkou, který Ramax zařadí do tisícovky materiálů Parconu. Jsem moc zvědav, jak to nakonec bude, Randalf se ještě zavázal dodat do Ramaxu nějaké texty. Tímto bude dluh Randalfa vůči Fandomu považován za smazaný. Potud se skřípáním zubů souhlasím, dál nemá cenu věc hnát. Ale se mnou to Randalf vyřízené nemá a Avalcony a Eurocon jsou pro něj nadále nepřístupné.
    Jinak program skutečně odsýpal, přecejen mají snahy několika lidí (jmenoval bych Pagiho, Pepu Vašáta, sebe) výsledek v podobě věcného cíleného jednání. Zahájili jsme přehledem programu asi o pů desáté, Pagi poreferoval o databázi klubů, ZR o finanční situaci Fandomu, Pagi navázal oznámením o splnění změn oficiálních náležitostí – adresa a daňová registrace. Sídlo ČSF se přesunulo do Letecké 6, Praha 6, tedy k prezidentovi. Šimon preferoval o chystaném Kraaconu a Vartaconu, který je zároveň poradou slovenských SF klubů.
    Hlasovali jsme o dalších organizátorech CKČ, Martinovi Koutném a Jiřině Vorlové, poděkovali jsme nepřítomnému Michaelu Broncovi. O drzosti, se kterou kandidoval také Randalf (!!!!!), nebudu mluvit.
    Přemek propagoval Parcon a jeho plakát od Zhoufa, já Avalcon a Eurocon. Aklamací bylo schváleno Marvinovo webmasterství Fandomových stránek, moje stránek LPN. Akademii předá ZR Richardovi Podanému.
    Po obědě jsem poreferoval o situaci LPN, pořadatelé Elfconu poděkovali Lize podpory neofanů za pomoc a věnovali část výtěžku conu do pokladny Č. Fandomu. Zprávu podali i ostatní pořadatelé proběhlých conů (DNH con, Opatcon, Neoconíček) a ostatní kluby.
    Fandom rozhodl o udělení fanouškovských ocenění Mlok za zásluhy a Ludvík. Slavnostní předání cen proběhne na Parconu.
    Další porada bude 19.-21.10. opět v Březové.
 
k ZA 32
k Reportážím
k ZA
na start