Neoconíček 2001

Václav Pravda

 

    

    Na Neoconíček se nechodí, na Neoconíček musíte být pozvaní. A já byl, heč! Loni jsem kvůli bráchově svatbě nemohl a tak jsem letos opravdu chtěl. Nepodařilo se mi sice stejně jako na prvním ročníku přijet už v pátek, ale v sobotu jsem dorazil aspoň na odpolední program. Sice jsem se ho nezúčastnil, ale to jen proto, že jsem uvízl ve společenské místnosti s barem v hovoru s mluvčím českého Greenpeace Václavem Vašků (skvělé jméno, já ho umím ocenit!) a dalšími, třeba Michaelem Broncem nebo Pagim.
    Když jsem se díval do mapy, kde vlastně ta Petřínská hvězdárna je, s úžasem jsem zjistil, že je jen pár kroků od strahovských kolejí, jaksi jsem se před tím nikdy nad tím nezamýšlel. Zaparkoval jsem tedy u kolejí, došel k hvězdárně pár kroků a hned jsem musel ocenit pořadatele – na sloupu, u kterého jsem zaváhal, jestli doleva nebo doprava, byla šipka. Vyfotil jsem si ji. Rybkovi jsem přivezl nakopírované NEOfanziny a přihlášky na Avalcon, zaplatil vstup a místo programu uvázl v rozhovorech. Například jsem vůbec nečekal brněnského Muma ani Honzu Adamce z Broumova.
    Program byl zajímavý – v pátek jsem propásl Vývoj lidstva ve vztahu ke změnám přírodního prostředí, AntiUFO, koncert a vyprávění o Indii a hlavně prý skvělý šerm na prostranství před hvězdárnou. V sobotu jsem pak neviděl Slavoje Ševců – Labyrintem internetu, ani Václava Vašků o Greenpeace, Annu Žigovou o Duchovním světě Romů, Davida Brůhu s Počítačovou animací, Leonarda Medka Čertví o čem (tak se to vážně jmenovalo), Františku Vrbenskou a Filipa Štěpánka o Drogách v dějinách a současnosti, Václava Píchu o Sektách a nátlakových skupinách. Asi dvě hodiny jsem totiž Václavu Vašků vyprávěl o společenství fanoušků, fandomu, conech, fanzinech a podobně. Přidala se ke mě i Jiřina Vorlová, takže se dozvěděl o hrách na hrdiny, Magicu a tak dále. Byl tím hrozně zaujatý a tak se dá čekat, že se s ním na nějakém conu ještě uvidíme.
    No a pak jsem si vzal krásnou lucerničku z vystřižené tetrapakové krabice potažené pauzákem a odjel domů. Moc hezky svítila a připomněla mi, že i prosté věci dokáží potěšit.
 
k ZA 32
k Reportážím
k ZA
na start