Elfcon 2001

Václav Pravda

 

    

    Když se na mě Gudrun obrátila s prosbou o radu ohledně pořádání Elfconu, placek, počítače a dalších záležitostí, bylo mi jasné, že i vzhledem k místu konání – Havlíčkův Brod budu neplánovaně aspoň chvilku na dalším conu. Dobře jsem udělal. Pomohl jsem pořadatelům pár informacemi, věnováním placek pro účastníky a dodáním další verze NEOfanzinu s informacemi pro fanoušky o soutěžích, akcích apod. Pepa Bříza zapůjčil svůj nový nadupaný počítač i s 19“ monitorem, takže přednáška Pavla Němce o natáčení Pána prstenů měla potřebnou techniku. A nesmím zapomenout na to, jak mě potěšila prosba pořadatelů o přídomek Festival Fantazie.
    Přijeli jsme s Janou až večer v sobotu 24.3., kdy už měli za sebou účastníci řadu přednášek a hru. Pozdravili jsme se s Gudrun, Keplíkem a dalšími známými tvářemi, například s dvojčaty, která nevím jak se jmenují, s Františkou Vrbenskou atd. Elfcon se mi atmosférou strašně zalíbil, asi se nechám příště přemluvit, protože popovídání s přáteli je na takových malých conech intenzivnější, neútočí na vaše smysly každou chvilku něco jiného. V materiálech byl kromě NEOfanzinu také Opatssin a fanzin SFK Jetel.
    Pavlova přednáška se protáhla, ale nebylo čeho litovat, měl spoustu zajímavých informací o přípravách na natáčení, o tom, jak se stále více filmaři snažili držet ducha trilogie, jak šli do detailů, které ani nemůžete ve filmu vidět, že film skutečně dělají lidé, které to baví. Například zmínka o tom, že i na knoflících Rohanských jezdců jsou koně, že byly použity skutečné zbraně, ne plastové, že navlečení hobitích noh trvalo dvě hodiny, by měla přesvědčit i ty nevěřící a obávající se. Musím říci, že i některé fotografie scén vypadaly jako vystřižené z obrazů známých malířů, kteří Pána prstenů dotvářejí svými vizemi. Nakonec jsme shlédli trajler, Pán prstenů se vám bude opravdu líbit.
    Ale už jsme museli domů, rozloučili jsme se a odjeli zpátky do Chotěboře. Držíme Elfconu palce!
 
k ZA 32
k Reportážím
k ZA
na start