První samostatný Star Trek con   

Václav Pravda

 

    

    Z porady jsem dorazil do Prahy až večer, ale ještě jsem se rozhodl stavit se na PSSTC. Vyplatilo se to, protože jsem potkal nějaké známé a nasál atmosféru, takže jsem se druhý den opravdu těšil. Bylo na co. Nové pořadatelské týmy využívají zkušeností tradičních pořadatelů a tak i nové cony hned nasazují vysoké laťky. Stejně tak i tým vedený Alkem a Holodoctorem. Program běžel na dvou palubách, na jedné dokonce nonstop, kromě toho na Pozorovatelně video, v herně hry. Technické zajištění bylo díky sponzorské firmě na výši, občerstvení bylo podáváno v příjemném prostředí „Trojky vpravo nahoře“, u vstupu proběhlo všechno v pořádku. A hlavně – hrozně mě vzpružilo nadšení, které tryskalo snad z každého, všude panovala taková ta spiklenecká báječná nálada, kterou už mezi dinosaury moc neuvidíte a která je typická pro mladé a zapálené nováčky.
    Mým úkolem byla přednáška o Euroconu v Gdyni a u nás. Přidal se i Vašek Fořtík a představil Parcon 2001. Letmo jsem se zmínil i o dalších conech. Z programu jsem dále viděl dva dabingy (Alko, Holodoctor, Momega, Gudrun, Romulanka), jeden dnes už pověstný s Holodoctorovým zpěvem. Účastnil jsem se i závěru conu, na kterém jsem něco řekl o Fandomu a uvedl Přemka Houžvičku, který přečetl zdravici účastníků Porady účastníkům conu. Neviděl jsem přednášky Ondreje Herce, Martina Orma Kučery, Hany Vittkové, Alka, Jirky Brožka, Františky Vrbenské, Hany Hypospray Volkové a dalších. Potěšující návštěvou byla Sylva Talpová a Bohdan Tůma, televizní dabéři Star Treku.
    PSSTC se opravdu povedl a tak musím v těchto Zbraních potřetí napsat o novém velkém conu. Ano, všech 290 účastníků a potenciál do budoucna znamená, že z rodiny velkých conů bude už brzy velký klan. Což je samozřejmě jen dobře, protože jen tak letmým odhadem je v ČR ještě deset miliónů lidí, kteří ještě v životě nebyli na žádném conu.
 
k ZA 30
k Reportážím
k ZA
na start