Minireportáž z Miniconu 2000

Ladislav Pátek

 

    

    Na Minicon jsem letos vyrazil už ve čtvrtek, protože v pátek byl svátek a já jsem si chtěl ještě zakoupit pár SF knížek, abych měl přes vánoce co číst. Letos byla účast našeho klubu Avalon na Miniconu mizivá, jeho barvy jsem hájil jen já a Pavel Bačkovský.
    Program začal úderem desáté. Onřej Neff zavzpomínal na dění ve sci-fi v uplynulých 11-13 letech. Na počátky pokusů vydávat SF časopis a proč nakonec zbyla jen Ikarie. Přiblížil také některé své pohnutky, proč píše SF literaturu. Další na řadě byl Vlado Ríša. Měl vyprávět o nové ruské sci-fi, ale protože pro hodně mladých fanů je sovětská a ruská sci-fi velká neznámá, vzal to pěkně od začátku.
    Po obědě nás dvě odborné pracovnice Orientálního ústavu AV ČR seznámily se zvířaty zastoupenými v čínském zvěrokruhu a v bájích a pohádkách Afriky. Poté se MVDr. Hana Krejčová z Brna pokusila vyvodit jak by vypadal drak z pohledu veterináře. Následovalo vyhlášení výsledku lit. soutěže Jima Dollara, tentokrát přímo propojené s divadelním představením Radiátor – den zúčtování sci-fi klubu Spectra. Nakonec se promítal tradiční film. Letos to byla opět novinka – časovka Frekvence.
 
k ZA 30
k Reportážím
k ZA
na start