Avalcon 2000

Václav Pravda

 

    

   Já snad ty Avalcony přestanu dělat… si říkám pokaždé, když o něm mám napsat reportáž. Ne snad, že by mi někdo dal ten úkol, dávám si ho sám, ale je toho na jednu stranu (účastnickou) tak málo a na druhou stranu (pořadatelskou) tak hodně, co bych mohl napsat, že vždycky dlouho přemýšlím. Letos jsem vymyslel prima fintu! Na další stránce najdete dlouhou reportáž a také soubor odkazů na reportáže o Avalconu, které vyšly jinde.
    V pátek večer jsem byl překvapen malým zájmem chotěbořáků i scifistů o koncert Shout Blues Band. Velká část lidí stejně jako já poslouchala z předsálí. Rád jsem znovu viděl Kačenku, tentokrát bez jediného přerušení, byť s technickými problémy na začátku.
    Program byl šíleně narvanej a dokonce se neměnil, což je dneska málokde k vidění. V sobotu běžel program v hlavním sále, z něj za vypíchnutí stojí první návštěva Karla Pacnera, povídání Pavla Němce o natáčení Pána prstenů, velkofilm z fanouškovského prostředí Hon na lišáka a další pokračování přednášek o objevu desetiletí – Acylpyrinu Hystepsovi. Běžel program v zrcadlovém sále, celý den se hvězdně válčilo díky Czech Star Wars Universe. Běžel Svět záhad, přijel na něj pan Vašíček, jehož televizní seriál o záhadách mu přinesl ocenění v podobě Baziliščího vejce od redakce Fantastických Fakt. Běželo video, opět hlavně s filmy, které dosud na Avalconu nebyly, roztomilým Rákosníčkem počínaje. V bloku Staré dobré pecky běžela Neviditelná Univerzita, blok Ikarie, literární Workshop pracoval přímo na conu a na závěr večera se odehrála párty všech květnových oslavenců. A byla Demopárty.
    Nedělní program v hlavním sále ukázal osvědčené stálice, Jarda Mostecký v roli moderátora Miss přímo exceloval. A na druhém místě se umístila moc hezká (a taky chytrá a hodná, což vy vědět nemůžete) blondýnka Jana. Třetí místo patřilo Ivě z Avalonu. Párty se nakonec odehrála bez tanečků, protože všichni byli strašně zničení. V zrcadlech se trekovalo. Úžasný úspěch měl živý dabing epizod Voyageru. Celkově byl tento ST con asi nejlepším. V přízemí běžely přednášky druhého programu Avalconu, i tady bylo z čeho vybírat, většinou se jednalo o naprosto nové přednášející. Blok Staré dobré pecky naopak okupovali staří mazáci, pokračovalo i video a místo burzy probíhalo odpoledne s příznivci mangy a anime.
    Všichni už víme co a jak a hlavně výhoda relativně volného pátku nám umožnila některé věci a místnosti chystat až v pátek večer. Trvalo nám tedy jen pár hodin připravit potřebné sály, přenosit asi 150 židlí z vedlejší sokolovny, nainstalovat techniku apod. Jediný problém, který jsem notabene zavinil já pozdním nákupem materiálu a výběrem obrázku, bylo to, že jsme placky dělali z větší části až v pátek.
    Zatracenej Přemek Houžvička mi nejdřív slíbil přivézt Zbraně a hlavně 2/3 informačních materiálů s anotacemi přednášek, ale nejenže je nepřivezl, ani mi o tom nezavolal, abych to zařídil jinak. Kdybych si to neověřoval, čekal na jeho příjezd a nezařídil jinak a aspoň s pozdním přivezením, spousta práce a pár peněz by přišla nazmar.
    Obvykle bývá v pátek ještě trochu nervózno, ale po vyřešení informačních materiálů a při vědomí, že lidí už přijelo dost na to, abychom nebyli ve ztrátě, jsem byl v pohodě. Jediný výpadek programu způsobilo natažení dvou přednášek, kvůli kterým se nevešla jedna další, protože její autor musel odjet a nemohl čekat na posun. Ukázali jsme zase nějaké novinky, připojili další samostatný blok Demopárty a odzkoušeli o den delší model conu, který by měl zůstat i pro příští rok.
    Ubytování vyšlo jen tak tak, museli jsme provést i nějaké přesuny. Prostory zrcadlového sálu už trekkies nestačí, ale řešení máme. Účastnilo se 350 lidí, v programu bylo celkem výjimečných 85 pořadů + 45 videoprojekcí, tedy obdobně jako na Parconu 98. Přítomni byli skoro všichni význační přednášející a díky pochvalám a srovnání s ostatními cony vím, že se opět vyplatila pečlivá a náročná práce s výběrem a uspořádáním programu.
    Těšíme se na další 4.-7.5.2001 a slibujeme, že bude ještě lepší, než ten letošní.
 
k ZA 29
k Reportážím
k ZA
na start