Pragocon 1999

Václav Pravda

 

    

   Letošní Pragocon jsem si chtěl užít, ale zlé sudičky mi v tom zabránily. Ani ne tak sudičky, jako sudí, který mě prostě z palubovky nechtěl pustit. On by mě snad pustil, ale moji spoluhráči ve volejbale ne. Oni možná by mě taky pustili, ale bylo nás málo. Ono nás tedy zas tak málo nebylo, ale já to nevěděl předem. Ale dost postupných oprav.
    Po sobotním klání jsme se sbalil a odjel do Prahy. Přijel jsem rovnou na Pragocon, kde jsem na poslední chvíli zachytil členky SFK Badlands, se kterými jsme měli domlouvat program letošního STAR TREK CONU v rámci AVALCONU. Domluvili jsme potřebné a pak jsem holky odvezl na Hlavák/Florenc, odkud jim jel vlak/autobus. Znamenalo to ale, že jsem z Pragoconu jako takového neměl nic. Autíčko jsem nechal na dvoře a vydali jsme se my Avalonští i s nějakými Zebráky do hlubin velkoměsta. Respektive na naše oblíbené místo do hostince U Švejka. Po večeři a nějakém to pivě, jsme se přesunuli dál. Já ale zbaběle uprchl před půlnocí, protože jsem chtěl být fit. Kluci pokračovali dál a někde na záchytce o tom mají zajímavé záznamy.
    V neděli jsem dorazil poměrně brzo, rozložil stánek Ligy podpory Neofanů a usadil u něj někoho z kolegů z Avalconu. Bylo nás tam požehnaně. Já měl od 11 přednášku o Fandomu a tak jsem stihl jen domluvit pár věcí ohledně Avalconu a už jsem musel nastoupit. Hodinka uběhla v povídání o historii, současnosti a aktivitách Čs. Fandomu.
    Na zbytek dne jsem si sedl ke stolku Ligy Neofanů a tak jsem mluvil s pár známými i neznámými, prodal pár fanzinů a seznámil se s Ivanem Alakšou, šéfredaktorem Fantázie. S Honzou Adamcem jsme probrali přípravy na Opatcon. Ani jsme se nenadáli a byl konec. Příští Pragocon si ale hodlám užít více, je totiž rok od roku lepší. Programem i organizací. Nenajdete na něm moc pražských známých tváří, ale ono se i s méně známými dá udělat leccos zajímavého.

 
k ZA 24
k Reportážím
k ZA
na start