"Pděkování" a poděkování

Václav Pravda

 

    

    To první patří nějakému ubožákovi, který v přestrojení za scifistu pronikl do našeho nijak zvlášť nestřeženého počítačového střediska na Avalconu a ukradl tam modem. Kromě škody za něco přes osm tisíc způsobil ten hajzl další tři věci a málem čtvrtou. Jednak to, že nebylo možné použít Internet v sobotu večer v programu a v neděli dopoledne pro zájemce. Za druhé to, že se nekonala párty, jak jsme ji měli naplánovanou, ale jen v okleštěné verzi. A za třetí to, že jsem se cítil jako poplivaný a znásilněný. A málem to, že by nebyl Avalcon 98. Věnoval jsem Avalconu stovky hodin, spoustu peněz a nespokojenost rodiny. Taky kluci z klubu by mohli vyprávět o desítkách hodin, které věnovali přípravě. A pak přijde někdo a plivne na to.
    To druhé patří všem ostatním. Když jsem seběhl rozčilený a zničený k baru a řekl jsem, co se stalo, ani jsem se nestačil pořádně nasrat a už mi Ondřej Neff podával výtěžek sbírky, kterou bleskurychle zorganizoval. Děkujeme proto jemu za nápad, provedení a významné přispění, děkujeme všem, kteří přispěli čímkoliv. Sešlo se něco přes tři a půl tisíce. Díky sbírce (a díky sponzorům) se tak Avalcon nestal prodělečným. Peníze, které jsme vydělali, použijeme na vydání dalších čísel Zbraní Avalonu a na ne zrovna levnou přípravu dalšího Avalconu. Ačkoliv jsem bezprostředně po krádeži i druhý den prohlašoval, že Avalcon příští rok nebude, chci jako vyjádření díků těm, kteří nám pomohli a přispěli, uspořádat i další ročník. Kdy a v jaké podobě se ještě uvidí, ale pokud to jen trochu půjde, nechci zklamat ty, co se těší.
    Modem nebyl jediná věc, která se ztratila. Nemohu se pouštět do nějak dlouhého rozboru, kdo nám chtěl zkazit con, koneckonců ani my ani policajti jsme si nedělali iluze, že by se na něco přišlo. Když se dělá takováto akce, není možné hlídat všechno. Pořadatelé musí mít důvěru ve své hosty. Příště si ohlídáme aspoň to důležité. Účastníky potom budeme muset poprosit, aby dávali na své i na „naše“ věci pozor. Nechci to ponížení zažít podruhé.      
 
k ZA 17
na Dvory Chaosu
k ZA
na start