Pár dodatků k Parconu 1996

Václav Pravda

 

    

    To jsem si to pěkně zařídil, že jsem donutil napsat kluky o Parconu - Bohemiaconu. Teď totiž nemusím psát sáhodlouhou reportáž, ale bude stačit jen pár detailů, které jsem postřehl já. Od doby, kdy jsem coby divoký fan nesměle přijel do Šumperka, se změnila spousta věcí. O rok později jsem už na nejel sám, přibývalo i účasti na dalších akcích, a letos nás v Ústí bylo dokonce 7 kluků z klubu! Tomáš Bačkovský, Pavlové Koten a Krupička, Pepa Bříza, Vláďa Melzer, Vojta Filip a já. To jen abyste věděli, kdo byl tak líný, že nenapsal ani řádku. Tak.
    Absolvoval jsem rovněž přednášku o filmové sci-fi, slavnostní zahájení, povídání s E.Čiernym a překlada-telkou Agátou, povídání o comicsu v podání J.Pavlovského a Š Kopřivy a pořad klubu Zebra. V sobotu pak besedu s J. Mosteckým, přednášku O.Neffa, besedu s E.Čiernym a J. Kulhánkem, kousek J. Kantůrka (tedy pořadu s ním) a na závěr debatu o psychohistorii s V.Fořtíkem. Vyhlášení cen a tombolu už nepočítám. Tentokrát jsem nešel nikam do města a noci jsem trávil na koleji v baru a na chodbě (ovšem zdaleka ne celé). Zbytek páteční noci a ráno jsem například strávil túrou na kopec za městem, kde jsme vítali slunce. Šílený.
    O comicsovém časopise Crew jsme se dozvěděli, že bude vycházet na zhruba 100, převážně černobílých stranách. První číslo vyjde v lednu. Na rok 97 jsou finance a pokud to půjde, tak v roce 98 bude vycházet jako měsíčník. Měl by v něm vycházet Neffův Pérák. Neff prohlásil, že ho dělal po večerech, většinou opilý a se zapatlanýma brejlema, takže hovno viděl. Od pana Veverky jsme se dozvěděli něco o historii komiksů. Ikarie bude nyní zveřejňovat ve své galerii kreslíře komiksů. Text sobotní Neffovy přednášky nebudu reprodukovat, přečtěte si laskavě v TelNetu. Sakra, chybí link. Mostecký prozradil, že čerpá inspiraci u rybníka v Zábřehu na Moravě a v olomoucké kavárně Cézar, má rád Arthura Ransomeho a každý rok čte jeho knihy znova. Chystá druhý díl série Vlčí věk a pustí se i do Conana. Láká ho historický román, období Přemysla a Neklana. Pracuje ve vodárně.
    Cesta zpátky byla o to veselejší, že jsme spoléhali na Vláďu, že ví vše o návratu domů. Nevěděl. A k tomu jsme ještě zabloudili a zaspali (vlastně obráceně), prokleli neznámého ústečáka, který nám poradil cestu a prohlásil, že nádraží je jen třista metrů, přičemž asi myslel třista na každého z nás pěti.
 
k obsahu ZA 14
k Reportážím
ke Zbraním Avalonu