Jak? a Proč?

Václav Pravda

 

    

    Jak? vznikl a Proč? vznikl nový klub a jeho fanzin? To máte tak. Ne, že bych se nudil, práce spojené s výrobou plastikových modelů zaberou téměř všechen čas, ale v téměř se ještě nějaká ta hodinka skrývá. Čas se dá také lépe naplánovat a vznikne tak ještě další nějaká ta volná hodinka. Co s nimi? Ještě více práce? Více sportu? Čtení SF? Chtělo to ještě něco jiného, ale ne zase úplně. Něco mezi. Jen jednou jsem nadhodil Tomášovi B. možnost vyhledání podobně postižených v našem městě a okolí, začali jsme vymýšlet podrobnosti a už se to nedalo zastavit.
    Našlo se několik jedinců, často doma sledovaných podezřívavými pohledy a omezovaných ve svém přirozeném živlu vyhrůžkami telefonátů do blázince a podobně. založili jsme klub a protože jedním ze znaků pořádného klubu je jeho fanzin nebo aspoň kronika, neváhali jsme dlouho. Ani výběr názvu nebyl složitý. Euforie nad poznáním dalších fandů převládla a volba proběhla bez použití palných i sečných zbraní.
    Tady je a dělejte si s ním, co libo. Kvalitu chceme samozřejmě do budoucna zlepšit, přibude povídek a ilustrací i autorů jednotlivých příspěvků, uvažujeme i nad dalšími rubrikami. Nemáme ale žádné jiné ambice, než sebe při tvorbě i Vás při čtení dobře pobavit.
 
k obsahu ZA 1
na Dvory Chaosu
ke Zbraním Avalonu