Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Místo konání

Program probíhá v kině, KD Junior, Sokolovně, Sportovní hale v Tyršově ulici v Chotěboři. Cesta z vlakového a autobusového nádraží a hlavních křižovatek je značená plakáty se šipkami, město není velké, nezabloudíte.

Rozmístění programových linií FF 2019 v čase a prostoru

Recepce FF je umístěna v kině (8.30-0.30). Slouží k prodeji vstupného, místenek a služeb, prezenci účastníků, výdeji a prodeji účastnických a upomínkových materiálů, jako Informační centrum a poskytuje i Další služby

Mapy a plánky

Mapky, plánky a další informace najdete i na informačních plochách FF.

Chotěboř na mapě ČR (odkaz na Mapy Seznamu)

Letecká fotografie Chotěboře a okolí (1 MB)

Letecká fotografie centra Chotěboře (1,1 MB)

Mapka Chotěboře (černobílá, vhodná pro tisk)

Plánek budov FF

Plánek výjimky ze zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti

Virtuální pohled na náměstí FF s hlavními budovami.

Přehled ubytovacích zařízení

Místa festivalového občerstvení, restaurace a prodejny v okolí...

Chotěboř

Chotěboř je druhým největším městem bývalého okresu Havlíčkův Brod, má necelých 8 tisíc obyvatel. Leží na Českomoravské vysočině v nadmořské výšce 519 m n.v., v těsné blízkosti Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Je vzdálena 120 km od Prahy a 120 km od Brna, viz Doprava.

První písemná zmínka o osadě Chotěboř pochází z roku 1265. Chotěboř koupil král Jan Lucemburský a povýšil ji na roku 1331 na město. Královským městem zůstala Chotěboř až do roku 1499, kdy přešla do rukou mocného šlechtického rodu Trčků z Lípy. Od roku 1683 vlastnil panství hrabě Vilém Leopold Kinský, který nechal v Chotěboři postavit zámek. Po roce 1836 se novými vlastníky města i zámku stali pánové Dobřenští z Dobřenic, kteří drželi zámek i velkostatek až do konfiskace v roce 1948 a znovu jej získali po roce 1989.

V těsné blízkosti města se rozkládá přírodní rezervace Údolí Doubravy s naučnou stezkou. Řeka Doubrava zde protéká kaňonovitým zalesněným údolím a vytváří malebná a divoká zákoutí s balvanitým řečištěm a četnými peřejemi.

Město Chotěboř - www.chotebor.cz

Informační centrum Chotěboře - www.icchotebor.cz

Chotěbořské novinky - www.ichotebor.cz

Chotěboř na Wikipedii