Koupit společné foto nebo podpis

BEN BROWDER (herec; USA)


Účast hosta: sobota 1.7. a neděle 2. 7. 2023Ben Browder je americký herec, spisovatel a filmový režisér. Navštěvoval střední školu Myers Park v Charlotte v Severní Karolíně. Tam také získal bakalářský titul v psychologii na Furman University. Poté pokračoval ve studiu dramatického umění na Central School of Speech and Drama v Londýně, Anglie, kde potkal svou budoucí manželku Francescu Buller.

Po několika divadelních hrách, včetně tradičního Shakespeara, Browder získal několik menších rolí ve filmech, včetně malé role kapitána ve filmu MEMPHISKÁ KRÁSKA (1990) a role dočasného přítele ve filmu POLIBEK PŘED SMRTÍ (1991) s Sean Young a Mattem Dillonem. Širokému americkému a kanadskému televiznímu publiku se poprvé dostal do povědomí jako "Sam" v seriálu SPRÁVNÁ PĚTKA (1994).

V roce 1999 se Jim Henson pruduction spojila se SciFi Channel a vytvořili seriál FARSCAPE (1999), kde byl Browder obsazen do hlavní role amerického astronauta Johna Crichtona. Za své herecké výkony v tomto seriálu získal dvě ceny Saturn za nejlepšího herce v televizní roli.

V roce 2005 se Browder vrátil na SciFi Channel, kde se v deváté sérii připojil k obsazení seriálu STARGATE SG-1. Zde hrál postavu plukovníka Camerona Mitchella, nového velitele týmu SG-1. Kromě toho, že se stal součástí hlavního obsazení seriálu Stargate SG-1, Browder také prováděl mnoho svých vlastních kaskadérských kousků.

V poslední době se krátce objevil i v řadě pro nás zajímavých snímků - DOCTOR WHO, ARROW, STRÁŽCI GALAXIE 2 a dalších.