Často kladené otázky

Odpovědi na nejčastější otázky. Pošlete nám na info@festivalfantazie.cz svůj dotaz, odpovíme vám a pokud bude zajímat více lidí, přidáme sem.

Festival fantazie je tradiční (od roku 1996) festival popkultury, který míchá přístup a program fanouškovských conů východní Evropy a Comic-Conů po celém světě. Přináší pestrý program zejména pro fanoušky sci-fi, fantasy a hororu ve hrách, filmech a seriálech, anime a comicsu, knihách a obrazech, hudbě a kostýmech atd. V programu jsou besedy, fotografování a autogramiády zahraničních a domácích herců, comicsových autorů, spisovatelů a dalších umělců a známých osobností. Dále hraní her a turnaje v nich, projekce filmů, soutěže, workshopy, přednášky, prezentace, výstavy, koncerty, prodej fanouškovského zboží…
Festival fantazie byl největším festivalem popkultury v ČR až do upořádání Comic-Conu Prague, jehož je spolupořadatelem.
Festival fantazie pořádá nedotovaný, nestátní, neziskový spolek FFestivaly z.s., organizující Comic-Con Prague, Comic-Con Junior a dříve i další festivaly popkultury (PragoFFest, FanCity), společně s fanoušky i profesionály.
Lze využít několik možností dopravy včetně speciálního autobusu z Prahy a do Prahy, podrobně najdete v sekci Informace, podsekci Doprava.
Ubytovaní v hotelu Fantazie mohou parkovat na parkovišti přímo u hotelu Fantazie, u ostatních ubytovacích kapacit v Chotěboři lze parkovat na ulicích. Přímo u festivalu lze parkovat na velké travnatém parkovišti. Parkovat nelze v uzávěře ulice Tyršova, kde probíhá festival.
Otevření recepce 30. 6. 2023 v 16 hodin
Zahájení programu 30. 6. v 17 hodin
Oficiální zahajovací pořad 30. 6. v 21 hodin
Přednáškový program 9.00 - 24.00
Filmy 10.00 - 1.00
Herní program 9.00 - 2.00
Speciální večerní program do 3.00
Noční klid 0.00-8.00
Ukončení festivalu 9. 7. 2021 ve 14 hodin
Vstupenku lze koupit v předprodeji v objednávkovém systému AMBER v e-shopu KšeFFT nebo na místě. Počet vstupenek je v podstatě neomezen, nestane se, že by se festival vyprodal.
Vstupenku lze koupit na jeden den, více dní i na celou dobu. Běžný den stojí 500-700 Kč do 31.5., potom o 100 Kč víc. Účast na 8 celých dní a 2 půldny stojí 4600 Kč do 31.5., potom 5400 Kč.
Děti a mládež do 5 let včetně + ZTP/P zdarma. Děti do 11 let včetně, ZTP a senioři od 60 let = 50% sleva. Mládež do 17 let včetně = 25% sleva.
V ceně vstupenky je zahrnut přístup na program kromě pořadů v kině, na které je nutné si přikoupit místenky nebo jsou zahrnuté v rámci VIP vstupenek. V ceně dále nejsou zahrnuto fotografování, setkání a podepisování s hosty.
Na stránce VSTUP najdete popis zvýhodněných prestižních vstupenek VIP GOLD a VIP SILVER, dále nabízíme VIP KINO pro zájemce především o program v kině.
Ano, je možné vstupenky koupit jako dar někomu. Vstupenky koupené bez registrace nejsou na konkrétní osoby. Vstupenky koupené s registrací jsou na konkrétní osoby a jejich předání další osobě je nutno řešit s recepcí festivalu předem nebo na místě.
Neoficiální předání či prodej vstupenky někomu jinému jsou možné jen u vstupenek zakoupených bez registrace. Ovšem s rizikem pro nakupujícího - původní majitel nemusí poslat vstupenku po zaplacení nebo její kód může využít pro vstup před nakupujícím, takže nakupující nebude mít přístup na festival.
Není to nutné, ale je to dobré pro zvýšení vaší jistoty (kdyby vám mobil přestal fungovat, byl problém s přečtením z něj apod.)
QR kód z potvrzení objednávky bude naskenován při prezenci na recepci festivalu. Pozor: Prosím, zdržte se zveřejnění vaší vstupenky online před akcí.
Při prezenci na recepci vám bude naskenován vstupenkový QR kód z potvrzení objednávky a na jeho základě dostanete vstupenku na všechny dny vaší účasti v podobě pásky na ruku, platnou až do konce vaší účasti. Vstupenku - pásku je účastník povinen nosit celou dobu své účasti a při průchodu vstupem aktivně ukazovat pořadateli.
Akce je svým programem i organizací zaměřena na mladistvé a dospělé, nicméně můžete vzít své dítě s sebou, na vlastní riziko. Účastníci nejsou povinni brát ohled na děti. Děti rušící program nejsou na festivalu vítány.
Děti do 5 let včetně mají nárok vstupné zdarma, do 11 let 50% sleva, do 17 let 25% sleva. Věk je nutné prokázat na recepci festivalu oficiálním dokladem.
Osoba doprovázející dítě je zodpovědná za péči o ně, organizátor nepřebírá odpovědnost.
Minimální věk pro samostatnou účast bez doprovodu je 15 let.
Ano, na FESTIVAL FANTAZIE lze vzít dítě v kočárku, ovšem s řadou omezení - budovy jsou bez výtahů, kočárky nesmějí zůstat v místech průchodu ani je nelze odložit do šatny, přebalovací pulty nejsou k dispozici. FESTIVAL FANTAZIE je festival pro mladistvé a dospělé, není uzpůsoben dětským návštěvníkům. Účast s malými dětmi nedoporučujeme.
Na festival není povolen vstup žádným zvířatům, kromě asistenčních psů.
Ano. Festival standardně probíhá ve více budovách, páska na ruce zajistí vstup do všech budov. Z budov lze odcházet a vracet se do nich libovolně v otvírací době. Při vstupu je nutné se prokázat platnou denní vstupenkou v podobě pásky na ruce.
Vstupenky zakoupené bez registrace jsou nevratné. Jsou přenositelné na jinou osobu před odbavením, nejsou přenosné po odbavení.
Vstupenky a služby zakoupené s registrací lze vrátit podle Všeobecných obchodních podmínek a podmínek pro změny a rušení objednávky.
V případě zrušení účasti hosta nevzniká nárok na vrácení vstupného. Peníze za zakoupené poukázky na autogram a fotografování s odpovídajícím hostem budou vráceny na účet, z nějž byly zaplaceny.
V případě nedodržení podmínek pro vstup do budov Festivalu fantazie nevzniká nárok na vrácení peněz.
Držitelům ZTP průkazu poskytujeme poloviční vstupné. Držitelům ZTP/P průkazu poskytujeme vstup zdarma. Nárok musíte prokázat předložením průkazu na recepci festivalu. Ceny místenek, fotografování a podepisování jsou bez slevy.
Pro oficiální působení na FESTIVALU FANTAZIE je nutná akreditace, požádejte do 6. 6. na info@festivalfantazie.cz. Na akreditaci není nárok, počet míst pro novináře, hosty apod. je omezen.
Jistě, Festival Fantazie je úžasná příležitost poznat další fanoušky se stejnými zájmy.
Využijte šatnu. Umístění šatny oznámíme později.
Většina účastníků se převléká ve svém ubytování. Případně se lze převléci na toaletách, FF nemá cosplay šatnu.
Samozřejmě jste vítáni, pokud splňuje podmínky pro kostýmy uvedené v Pravidlech účasti.
Zakázány jsou reálné zbraně včetně chladných, nabité airsoft zbraně a další nebezpečné součásti kostýmu. Napodobeniny zbraní (např. měkčené larpové meče), nefunkční zbraně jsou v pořádku.
Je vítáno, když fotografujete a natáčíte a když sdílíte na sociálních médiích s #festivalfantazie nebo #festivalfantazie2023.
Ovšem během pořadů v sálech je povoleno fotografovat s bleskem a natáčet jen do 5 minut po začátku a v 5 min před koncem pořadu, při některých pořadech může být fotografování a natáčení zcela zakázáno. Zároveň bez akreditace není povoleno profesionální fotografování a natáčení a jiné než fanouškovské publikování záznamů.
Dále je zakázáno získávat fotografie s hosty jinak než oficiální cestou nákupem poukázek na fotografování.
Při porušení pravidel může dojít až k vyloučení z účasti bez náhrady plateb.
Účastí na Festivalu Fantazie dáváte svůj souhlas s vyfotografováním a videozáznamem vaší osoby. Fotografie a videozáznamy mohou být použity na webu Festivalu Fantazie, na sociálních sítích, pro propagaci Festivalu Fantazie a v materiálech publikovaných mediálními společnostmi.
Přímo v prostorách FESTIVALU FANTAZIE najdete restauraci a bary s širokým výběrem občerstvení, které zajišťuje pořadatel. Konzumací FF občerstvení podporujete FESTIVAL FANTAZIE. V občerstvovacích a programových prostorách hotelu Fantazie a jeho bezprostředním okolí je zákaz konzumace doneseného občerstvení.
Pravidla FESTIVALU FANTAZIE neumožňují vnášet vlastní jídlo ani nápoje do občerstvovacích, programových a odpočinkových prostor festivalu.
Výjimkou mohou být speciální potraviny pro osoby s předepsanou zdravotní dietou, pomůcky pro diabetiky apod. V tom případě může být potřeba se prokázat potvrzením od lékaře.
Kouřit lze pouze venku, v dostatečné vzdálenosti od budovy a tak, aby kouřem nebyli obtěžováni ostatní účastníci. Dále u vyhrazených stolů s popelníkem, s výjimkou doby jídla 12-14 a 18-20 hodin.
Nejbližší bankomaty najdete na náměstí T. G. Masaryka, cca 600 m od Festivalu Fantazie.
Zkuste se zeptat na ztrátách a nálezech na recepci Festivalu Fantazie.
Napište prosím na info@festivalfantazie.cz následující informace: jméno a příjmení, téma a formát pořadu (přednáška, soutěž, beseda, workshop...), vaše zkušenosti s přednášením. Předáme vedoucím příslušné programové linie podle tématu pořadu. Vedoucí programové linie se vám ozve a domluví se s vámi, zda přednášku zařadí a na kdy, informuje vás o podmínkách.
Uzávěrka programu je 24. 5.
Program každého sálu je vytištěn na stěně vedle dveří sálu.
Program je vytištěn na informačních plochách na několika místech festivalu.
Program v elektronické podobě najdete na webu festivalu v sekci Program a v aplikaci festivalu
Přístup je na všechny pořady bez místenky, kde je volné místo, i v průběhu pořadů (ovšem za podmínky nerušení ostatních účastníků a autorů pořadů). Obsazení sálů určuje organizátor.
Na pořady v kině s místenkou je přístup podle pravidel pro místenky. Více informací později.
Vyklízíme pouze kino mezi filmy nebo před speciálními pořady, v ostatních sálech jen výjimečně.
Každá programová linie má své vedoucí, většinou tři, jsou označeni visačkou Vedoucí programu. Máte-li dotaz k programu, využijte především program zveřejněný na Informační ploše či na internetu, nerušte prosím průběh programu.
Pořady se zahraničními hosty jsou většinou v angličtině, tlumočené do češtiny přímo na pódiu.
Filmy budou většinou v originále s českými titulky. Většina videoher je v angličtině.
V ostatních sálech budou pořady většinou v češtině nebo slovenštině.
Prosím myslete na ostatní fanoušky, hosty i nás pořadatele a pokud existuje podezření, že vás mohlo zasáhnout nějaké nakažlivé onemocnění, nechte se vyšetřit nebo otestovat a pokud budete pozitivní, neúčastněte se FESTIVALU FANTAZIE. Děkujeme. Informujte nás na recepce@ffestivaly.cz, pošlete nám potvrzení lékaře a vrátíme vám zaplacené ubytování, stravování, fotografování, podepisování a další služby plus polovinu vstupného.
V každém prostředí, kde se lidé shromažďují, existuje riziko přenosu Covid-19 a dalších nemocí. Toto riziko se zvyšuje v uzavřených prostorech a se zvýšeným počtem lidí. Účastí na akci přebíráte veškerá rizika. Doporučujeme se chránit očkováním, zvýšenou hygienou, nerizikovým chováním, případně rouškou, rukavicemi, prezervativem ;-)
Festival Fantazie zajišťuje desinfekci míst se zvýšeným rizikem, na některých místech používá germicidní lampy (ničí bakterie a viry). Festival fantazie nabízí vrácení peněz účastníkům, kteří před příjezdem onemocněli.
Pokud by byl FESTIVAL FANTAZIE 2023 zcela zrušen bez náhrady, budou vám vráceny všechny peníze za ubytování, stravování a dopravu. Vstupné vráceno nebude, bude převedeno na další ročník. Peníze za objednané fanouškovské doplňky vám budou vráceny, pokud v době zrušení ještě nebudou fanouškovské doplňky vyrobeny. Pokud vyrobeny budou, budou vám zaslány poštou.