Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Aktivní program

Možnost protáhnout si tělo máte přímo na FF i v okolí.

Hudební hry

Dance Dance Revolution a další taneční a hudební hry najdete v Sokolovně (hlavní sál a boční vestibul) po celou dobu FF.

MoveCon

Taneční, šermířské a bojové workshopy najdete v programu linie MoveCon, od čtvrtka 5.7. do soboty 7.7.

OutCon

OutCon zahrnuje všechny venkovní pořady počínaje zábavnou Orclimpijádou.

ŠiFFrovačka

datum doplníme

Další ročník šiFFrovacího závodu Chotěboří pro 2-4členné týmy. Vyluštěním šifry zjistíte polohu dalšího stanoviště. I pro začátečníky. Přihlašování a podrobnosti na stánku MINDOK v deskoherně (hlavní sál Haly v 1. patře).

Pétanque, badminton

Půjčte si na recepci vybavení a zahrajte si na hřišti za Sokolovnou. Půjčovně zdarma, jako zástavu necháváte zálohu a údaje opsané z dokladu totožnosti.

Koupání

V Chotěboři není koupaliště ani krytý bazén. Lze zajet cca 16 km do Havlíčkova Brodu na koupaliště.

V Chotěboři se lze koupat v Břevnické přehradní nádrži. Pláž je travnatá s pozvolným vstupem do vody. Od KD ulicí Drtinova ke gymnáziu a do kopce, na kruhovém objezdu mezi sochu a úzký rohový dům, kolem hřbitova a hned za kolejemi nebo o kus dál v dolíku doprava po polní cestě.

Program v Chotěboři a okolí

Informační centrum Chotěboř

Geo-cyklostezka a také další cyklostezky okolo Chotěboře

Vyhlídkové lety a tandemové seskoky v Dobkově (5 km)

Vyjížďky na koních v Sobíňově (7 km)

Čtyřkolky, paintball, airsoft v Bílku (5 km)

Údolí Doubravy

Nedaleko Chotěboře vytvořila řeka Doubrava kaňonovité údolí, plné skalních věží a obřích hrnců, s vodopádem a kamenným mořem. Turistická naučná stezka o délce 4,5 km vede romantickými místy (např. skála Čertův stolek a protější Sokolohrady opředené pověstmi) i nalezišti chráněných rostlin a živočichů. Dramatické skalní útvary jsou cílem horolezců. Dravá říčka zajatá v úzkém korytu vytváří nezapomenutelnou podívanou. Na stezku můžete nastoupit u Horního Mlýna a po hodině putování kamenitými lesními stezkami se ocitnete opět v klidné krajině obce Bílek s železničním i autobusovým spojením.
Více na Wikipedii
.