Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Pravidla fotbalového turnaje

Fotbalový turnaj fantastické ligy se koná již tradičně od roku 2004. Turnaje se účastní řada osobností české fantastiky. Bojuje se o putovní pohár. Tradičně se účastní týmy pořádajících uskupení Zelený zákal (SFK Palantír a porotci literární soutěže Vidoucí) a mnohonásobný šampión FK Pevnost (časopis Pevnost). Přijďte fandit nebo hrát!

Na hřišti za Sokolovnou bude sehrána turnajová bitva o cennou trofej - putovní pohár a další ceny.

Hraje se v počtu 5 + 1 (pět hráčů v poli + brankář), na lavičce náhradníků maximálně 3 další hráči. Střídání za hry po oznámení rozhodčímu.

Jedno utkání se hraje 2 x 20 minut, systém turnaje bude oznámen po uzavření přihlášek družstev přímo na FF.

Zápasy proběhnou v sobotu o druhém FF víkendu akce cca od 11 do cca 13 hodin, nebude-li domluveno jinak, například kvůli počasí.

Podmínkou je, že přihlášený tým musí být svázán s nějakým fandomovým subjektem (časopisem, nakladatelstvím, knihkupectvím, webem, SF klubem atd.). Týmy jako FK Saláti apod. se nebudou moci zúčastnit. Jde nám o návaznosti pro další roky. Podotýkáme také, že jde o fotbalový turnaj účastníků Festivalu fantazie a zároveň fanoušků fantastiky. Nevoďte si, prosím, kamarády, kteří hrají například za Barcu. Důležité je pobavit se a pro prohýřených nocích si trochu zasportovat. Předchozí ročníky se díky patronaci časopisu Pevnost a SF klubu Palantír velmi povedly a do hry se zapojili i naprosto nečekaní hráči. Věříme, že i další ročník bude zážitkem pro hráče i diváky.

Kontaktujte nás, pokud se chcete zúčastnit turnaje se svým týmem. Nezapomeňte napsat, ke kterému fandomovému uskupení se váš tým hlásí. Pište na: info@ffestivaly.cz.