Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Místo konání

Program probíhá v kině, KD Junior, Sokolovně, Sportovní hale v Tyršově ulici v Chotěboři. Cesta z vlakového a autobusového nádraží a hlavních křižovatek je značená plakáty se šipkami, město není velké, nezabloudíte.

Mapka včetně rozmístění místností v budovách je součástí informační brožury a najdete ji i na informačních plochách.

Recepce FF je umístěna v kině, s provozní dobou 8.30-0.30. Slouží k prodeji vstupného, místenek a služeb, prezenci přihlášených účastníků, výdeji a prodeji účastnických materiálů a upomínkových předmětů, jako Informační centrum a poskytuje i některé Další služby

Rozmístění programových linií FF 2015 do jednotlivých budov a místností.

Přehled budov programu, plánky a fotografie budov a místností - doplníme

Přehled ubytování a fotografií ubytovacích zařízení

Místa festivalového občerstvení, jídelní lístek, minipřehled restaurací v okolí, otvírací doby prodejen, pump, ... Rovněž najdete v informační brožuře.

Mapy a plánky

Chotěboř na mapě ČR (odkaz na Mapy Seznamu)

Mapka Chotěboře (černobílá, vhodná pro tisk)

Plánek středu Chotěboře (černobílý, vhodný pro tisk)

Letecká fotografie Chotěboře a okolí (1 MB)

Letecká fotografie centra Chotěboře (1,1 MB)

Virtuální pohled na centrální náměstí Festivalu fantazie s všemi podstatnými budovami (kromě některých ubytovacích zařízení). Lze ovládat myší.

Chotěboř

Chotěboř je druhým největším městem bývalého okresu Havlíčkův Brod, má necelých 8 tisíc obyvatel. Leží na Českomoravské vysočině v nadmořské výšce 519 m n.v., v těsné blízkosti Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Je vzdálena 120 km od Prahy a 120 km od Brna, viz Doprava.

První písemná zmínka o osadě Chotěboř pochází z roku 1265. Chotěboř koupil král Jan Lucemburský a povýšil ji na roku 1331 na město. Královským městem zůstala Chotěboř až do roku 1499, kdy přešla do rukou mocného šlechtického rodu Trčků z Lípy. Od roku 1683 vlastnil panství hrabě Vilém Leopold Kinský, který nechal v Chotěboři postavit zámek. Po roce 1836 se novými vlastníky města i zámku stali pánové Dobřenští z Dobřenic, kteří drželi zámek i velkostatek až do konfiskace v roce 1948 a znovu jej získali po roce 1989.

V těsné blízkosti města se rozkládá přírodní rezervace Údolí Doubravy s naučnou stezkou. Řeka Doubrava zde protéká kaňonovitým zalesněným údolím a vytváří malebná a divoká zákoutí s balvanitým řečištěm a četnými peřejemi.

Město Chotěboř - www.chotebor.cz

Informační centrum Chotěboře - www.icchotebor.cz

Chotěbořské novinky - www.ichotebor.cz

Chotěboř na Wikipedii