Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Místo konání

Program probíhá v kině, KD Junior, Sokolovně, Sportovní hale v Tyršově ulici v Chotěboři. Cesta z vlakového a autobusového nádraží a hlavních křižovatek je značená plakáty se šipkami, město není velké, nezabloudíte.

Rozmístění programových linií FF 2016 v čase a prostoru

Recepce FF je umístěna v kině (8.30-0.30). Slouží k prodeji vstupného, místenek a služeb, prezenci účastníků, výdeji a prodeji účastnických a upomínkových materiálů, jako Informační centrum a poskytuje i Další služby

Mapy a plánky

Mapky, plánky a další informace najdete i na informačních plochách FF.

Chotěboř na mapě ČR (odkaz na Mapy Seznamu)

Letecká fotografie Chotěboře a okolí (1 MB)

Letecká fotografie centra Chotěboře (1,1 MB)

Mapka Chotěboře (černobílá, vhodná pro tisk)

Plánek budov FF

Virtuální pohled na náměstí FF s hlavními budovami.

Přehled ubytovacích zařízení

Místa festivalového občerstvení, restaurace a prodejny v okolí...

Chotěboř

Chotěboř je druhým největším městem bývalého okresu Havlíčkův Brod, má necelých 8 tisíc obyvatel. Leží na Českomoravské vysočině v nadmořské výšce 519 m n.v., v těsné blízkosti Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Je vzdálena 120 km od Prahy a 120 km od Brna, viz Doprava.

První písemná zmínka o osadě Chotěboř pochází z roku 1265. Chotěboř koupil král Jan Lucemburský a povýšil ji na roku 1331 na město. Královským městem zůstala Chotěboř až do roku 1499, kdy přešla do rukou mocného šlechtického rodu Trčků z Lípy. Od roku 1683 vlastnil panství hrabě Vilém Leopold Kinský, který nechal v Chotěboři postavit zámek. Po roce 1836 se novými vlastníky města i zámku stali pánové Dobřenští z Dobřenic, kteří drželi zámek i velkostatek až do konfiskace v roce 1948 a znovu jej získali po roce 1989.

V těsné blízkosti města se rozkládá přírodní rezervace Údolí Doubravy s naučnou stezkou. Řeka Doubrava zde protéká kaňonovitým zalesněným údolím a vytváří malebná a divoká zákoutí s balvanitým řečištěm a četnými peřejemi.

Město Chotěboř - www.chotebor.cz

Informační centrum Chotěboře - www.icchotebor.cz

Chotěbořské novinky - www.ichotebor.cz

Chotěboř na Wikipedii