Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hry

Festival fantazie přináší kromě velkých heren všech druhů her i turnaje o ceny, přednáškový program o hrách, prezentace novinek, křty a podobně. Jak bonus navíc i CraFFtcon (Minecraft a YouTube) a LegendCon (League od Legends).

Rozpis turnajů najdete 2 týdny před festivalem v programu a na místě.

Videohry

Dlouhodobě spolupracujeme se společnostmi BenQ (monitory, projektory), Comgad (hry), Conquest Entertainment (Nintendo a hry), Electronic Arts (hry EA), LYNX (počítače), Microsoft (Xbox a hry), Playman (hry Ubisoft) a Sony (PlayStation a hry). Disponujeme i vlastní velkou hernou.

Konzole

Až 40 konzolí

FF nabízí desítky konzolí Xbox 360, PlayStation 2, 3 i nejnovější PlayStation 4, Nintendo Wii a WiiU. Včetně pohybových ovladačů Remote Plus, Fit, Kinect a Move, včetně ovladačů pro automobilové hry. A samozřejmě řadu her, včetně představení nejnovějších a plánovaných, včetně turnajů.

Počítače

Herna ???

Herna s minimálně 30 počítači nabídne hraní a turnaje v League of Legends, DOTA 2, Quake Live a dalších hrách.

Muzeum videoher

Chcete vidět, jak začínaly vaše oblíbené herní série? Chcete si zavzpomínat na hry, které jste hráli jako malí? Navštivte Muzeum Videoher! Více než sto vybraných her. Zábavná klasika i významné milníky, v původní podobě nebo s novou grafikou. Hraní v síti. Více www.facebook.com/muzeumvideoher.

Hudební hry

Guitar Hero

Hráč používá ovladač ve tvaru kytary (cca 3/4 velikosti skutečné) a snaží se dosáhnout nejvyššího skóre správným "zahráním" všech not, které mu hra ukazuje odshora dolů, v rytmu skladby. Na hmatníku je pět různobarevných tlačítek, které hráč drží podobně jako akordy. Druhá ruka musí správně vybrnkávat rytmus na podlouhlou podložku, která má funkci trsátka a je možné ji vychýlit nahoru i dolů. Vibrapáka snižuje tón dlouhých not. Ve hře je celkem 5 stupňů obtížnosti a různé herní módy a sestavy skladeb.

Počínaje Guitar Hero 4: World Tour je možné zahrát si i na baskytaru a bicí nebo si zazpívat. Mohou tedy hrát až čtyři hráči najednou, každý má na obrazovce svou notovou stopu, zpěvák vidí rozfrázovaný běžící text a graficky znázorněnou tóninu. Aktuální výška hlasu je v reálném čase viditelná. Hudební skladby sahají od Beatles až po metalové kapely.

Rock Band / Band Hero

Založte si s kamarády vlastní kapelu a dobývejte světová pódia z domova nebo našeho festivalu. Simulátor rockové kapely. Hra je určena pro tři až čtyři hráče, kdy jeden nebo dva fungují jako kytarista, jeden jako bubeník a jeden jako zpěvák. Všichni mají za úkol odehrát podle symbolů danou skladbu. Hra sama o sobě pouze doplňuje hudbu nástrojů, které nejsou k dispozici, ale kytara, bubny a zpěv jsou přehrávány přesně tak, jak hrají hráči. Hry obsahuje písně z předních míst světových žebříčků nebo hity konkrétních kapel (Beatles, Metallica, ...).

DJ Hero

Dýdžejem snadno, rychle a hlavně zábavně! Hra, ve které se chopíte role dýdžeje, který bude mixovat známé skladby do zcela nových. Ovladač je napodobeninou skutečného gramofonu. K mixování jsou na výběr stovky skladeb od známých popových, tanečních, hip-hopových a rockových formací. lze se přidat i s kytarou z Guitar Hero ve hře dvou hráčů.

SingStar / Lips

Propracované a oblíbené karaoke hry s řadou písní v různých verzích hry. Od Abby přes Queen až po metalové songy.

Taneční hry

Dance Dance Revolution / Stepmania

DDR pochází z Japonska. V horní části obrazovky jsou v řádce zobrazené šipky vlevo, dolů, nahoru a vpravo. Na tuto řádku odspodu přijíždějí další šipky představující taneční kroky. Vždy když se šipka kroku překryje se statickou šipkou, musíte sešlápnout odpovídající šipku na taneční podložce - dancepadu. Hra vyhodnotí vaše kroky. Pokud na šipku šlápnete v poslední chvíli nebo minete, ztrácíte část energie ve hře. Více perfektních či vynikajících kroků znamená vyšší ohodnocení. Po dotancování vás počítač ohodnotí známkou od E (neuspěl), přes A (žádné minuté šipky), až po AAA (všechny kroky perfektní). Každá skladba je označena podle obtížnosti, uvádí i rychlost.

Pump It Up Pro

Korejští autoři prohodili aktivní a neaktivní pole DDR a vznikla hra Pump It Up Pro. Letící šipky směřují do 5ti směrů - čtyři rohové a střed. Více informací o PIU naleznete na www.piu-pro.com.

Dance Central / Just Dance

Hra pro Xbox 360 Kinect / Nintendo WiiU, spojuje zábavu a hru. Jde o taneční videohry s technologií umožňující sledovat taneční pohyby. Jednotlivé sestavy disponují originální choreografií pro začátečníky a experty a jsou doplněny o skladby pokrývající široký rozsah stylů – od popu přes hip-hop až po R&B. Můžete se začít učit samotné základy tance nebo špičkově tancovat!

Stolní hry

Historie deskových a karetních her sahá daleko do starověku, ale teprve poslední desetiletí přinesla nebývalý rozvoj a smršť nápadů a her. V ČR nyní rychle doháníme západní svět, ve kterém jsou "deskovky" velkým zábavním odvětvím.

Pro naši hernu na FF spolupracujeme především s firmami Albi, MindOK, Rex hry a CGE a videopořadem o deskohrách Deskofobie. Fanoušci a znalci her hry předvádějí, učí hrát, zapůjčují pro vlastní hraní, pořádají turnaje o hodnotné ceny, prodávají s festivalovými slevami.

Dále se na FFestivalech objevují turnaje a hraní sběratelských karetních her Magic the Gathering, Star Trek CG, My Little Pony CG, výjimečně Yu-Gi-Oh!, Pokémon, World of Warcraft a další. 

Albi

U Albi můžete vyzkoušet kromě osvědčených her (Osadníci z Katanu, Ubongo, Dominion, Hexeto, Space Alert, Galaxy Trucker a mnoho dalších) i celou řádku zajímavých novinek. Web www.modernihry.cz je kvalitní e-shop nejen s Albi hrami.

MindOK

Mindok je známý svými Smart games pro jednu osobu, ale zejména díky Carcassonne, Černým historkám, Time´s Up!, vzdělávacím Kde leží...? Ty všechny můžete vyzkoušet spolu s řadou novinek. Na internetových stránkách www.hrajeme.cz je mnoho recenzí a postřehů od hráčů na všechny hry, nejen od Mindok.

REXhry

Za značkou stojí skupina nadšených hráčů, kteří vybudovali úspěšný obchod s moderními společenskými hrami PlanetaHer.cz. Snahou je přinášet na český trh nové zajímavé hry v plné české lokalizaci nebo beztextové s českými pravidly od tří nakladatelství:

  • REXhry jsou reprezentovány historickou hrou Timeline, pohádkovou hrou Bylo nebylo..., MageKnight, Vládci Tokia, Takenoko a dalšími.
  • Německé vydavatelství ABACUS nabízí například Zooloretto či Tikal, které v Německu obdržely ocenění Hra roku.
  • Progresivní francouzské vydavatelství Hazgaard Editions.

CGE

Czech Games Edition je české vydavatelství deskových her. Jeho cílem je vybírat ty nejlepší hry od českých autorů a nabídnout je jak českému, tak mezinárodnímu publiku.

Deskofobie

Videopořady představující jednotlivé deskové hry, seznamující s přehledem novinek, uvádějící reportáže z deskoherních akcí a podobně. Tým Deskofobie rovněž pořádá vlastní akci v září - Deskofobie Live v Chotěboři.

Válečné hry miniatur

Zapomeňte na figurky z Člověče nezlob se. Jsme ve světě válečných her miniatur. Armády postupují vstříc nepříteli, jednotliví bojovníci i velké skupiny útočí a bojiště je plné kouzel, monster, zbraní a obětí válečného střetu. Válečné hry miniatur vám přináší fanouškovské sdružení Pod Kotlem nebo firma Tomovy hry.

MERCS

Jedním z autorů je bývalý příslušník americké námořní pěchoty, který do hry přenesl taktiku boje speciálních jednotek. Píše se rok 2183 po Kristu, svět ovládá devět korporací a dohromady se dvěma nekorporátními organizacemi soupeří o moc a profit buďto prostřednictvím obchodu, právníků či ozbrojených jednotek, kterým se říká MERCS. www.mercshra.cz

Flames of War

Stolní strategická hra, ve které se můžete vžít do role jednoho z generálů 2. světové války na západní nebo východní frontě a ve Středomoří, případně jednoho z velitelů během konfliktu ve Vietnamské válce. Hraje se s modely v měřítku 1:100 (letadla 1:144) na hracím stole cca 120 x 180 cm. 

Warhammer

Warhammer se odehrává ve fantasy světě plném udatných bojovníků, bájných monster, magie a kouzel. Jste generálem velícím armádě. Figurkami v jednotkách pohybujete po bitevním poli a podle pravidel útočíte na protivníka. Hrát můžete buď samostatné bitvy, nebo celou kampaň. Cílem hry je například dobytí vesnice, obsazení co největšího území, udržení výchozích pozic, probití se z obklíčení či jednoduše totální zničení armády nepřítele.

Warhammer 40000

Warhammer 40000 simuluje bitvy kruté budoucnosti. V dokonalých reáliích se utkává pěchota, dělostřelectvo i tanky. Díky mnoha zajímavým pravidlům lze vytvářet velmi variabilní scénáře. Po deset tisíc let sedí nesmrtelný Císař na Zlatém Trůnu. Je to pán lidstva z vůle bohů a vládce milionů planet z moci svých nevyčerpatelných armád. Je zárukou pokračování lidského rodu tváří v tvář nepřátelské galaxii. Vnitřní i vnější nepřítel neustále hledá cestu ke svrhnutí vlády nesmrtelného Císaře, ve chvíli ničíc to, co se tvořilo po milénia krví hrdinů.

Malifaux

Svět Malifaux lze popsat jako Steamviktorianhororwestpunk odehrávající se na Zemi nebo v alternativní historii. Vybírat lze z 5 frakcí a jejich podskupin charakterů: Arcanists – mágové, přírodní elementy, zvířata a steampunk stroje. Ressurecionist – nemrtví, smrt a oživování. Neverborn – démoni a divná stvoření. Outcast – žoldáci, odpadlíci s bezduchou magii. Guild – ochránci lidí a politiků. Cílů hry je mnoho. např. zabít cizího velitele, ukrást poklad, přežít, udržet pozici až po složité. Jednou hrajte ve městě, po druhé v dolech, po třetí v bažině, po čtvrté v divadle atd. Při každé hře vzniká originální mix cílů a prostředí.

Role Playing Games

Na přípravě bohatého programu věnovaného hrám na hrdiny - rolovým hrám (přednášky, hraní, workshopy, ...) spolupracujeme s Manifest fantastiky.

Hra na hrdiny je častý, ale nepřesný překlad anglického Role playing game RPG). Přesnější překlad zní Rolové hry. RPG je hra, kde hráči zaujímají role smyšlených postav, které si podle daných pravidel vytvoří a za které ve hře jednají. Je to forma interaktivní zábavy založené na vyprávění příběhu. Příběh lze ovlivnit, lze se na něm aktivně podílet a lze si z něj odnést zážitek jakoby z jiné reality. Svět dané hry a jeho zákonitosti jsou obvykle definovány v pravidlech. Hru řídí vypravěč/PJ, dohlíží na dodržování pravidel, vede hráče, představuje hráčům svět, rozhoduje o následcích toho, co hráči (respektive jejich postavy) udělaly a podobně.

Světy rolových her jsou nepřeberně bohaté - fantasy, historické, westernové, sci-fi, hororové, postapokalyptické, ale i současné.

Stolní RPG hry

Hráči popisují chování a akce postav a řídící hráč jim vrací odezvy světa. Postavy prožívají dobrodružství a získávají nové schopnosti. Nejznámější českou fantasy RPG hrou na hrdiny je Dračí doupě, ale jsou jich desítky dalších s mnoha podvariantami. V současné době se prosazují hry zaměřené na příběh, hraní rolí a atmosféru.

Počítačové RPG hry

V počítačových hrách na principu RPG svět a postavy podle herního systému řídí počítač. Odlišností od stolních RPG her je jen způsob zpracování virtuálního světa a řízení. Počítačové RPG hry mají omezenou možnost jednání a předem zcela či z velké části daný příběh a vývoj postav. Soustředí se hodně na výpravnost a systém vývoje schopností postav. Nabízejí hru jednomu i více hráčům, ať už zastoupeným počítačem nebo reálnými hráči, např v MMORPG (Massively-Multiplayer Online Role-Playing Game).

LARP

Dalším druhem rolových her je larp, ve kterém účastníci skutečně hrají své postavy fyzicky a interagují mezi sebou i s prostředím. Snaží se splnit cíle v herním světě reprezentovaném reálným světem. Larp nemá žádné publikum a jeho smyslem je hlavně zábava a zážitek účastníků. V poslední době je velmi rozvíjen.