Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hry miniatur

Válečné hry miniatur

Zapomeňte na Člověče nezlob se. Jsme ve světě válečných her miniatur. Armády postupují vstříc nepříteli, jednotliví bojovníci i velké skupiny útočí a bojiště je plné kouzel, monster, zbraní a obětí válečného střetu.

MERCS

Jeden z autorů - bývalý příslušník americké námořní pěchoty do hry přenesl taktiku boje speciálních jednotek. Píše se rok 2183 po Kristu, svět ovládá devět korporací a se dvěma nekorporátními organizacemi soupeří o moc a profit buďto prostřednictvím obchodu, právníků či ozbrojených jednotek MERCS.

Flames of War

Stolní strategická hra, ve které se můžete vžít do role jednoho z generálů 2. světové války na západní nebo východní frontě a ve Středomoří, případně jednoho z velitelů během konfliktu ve Vietnamské válce. Hraje se s modely v měřítku 1:100 (letadla 1:144) na hracím stole cca 120 x 180 cm. 

Warhammer

Jste generálem velícím armádě ve fantasy světě plném udatných bojovníků, bájných monster, magie a kouzel. Figurkami v jednotkách pohybujete po bitevním poli a podle pravidel útočíte na protivníka. Hrát můžete buď samostatné bitvy, nebo celou kampaň. Cílem hry je například dobytí vesnice, obsazení co největšího území, udržení výchozích pozic, probití se z obklíčení či jednoduše totální zničení armády nepřítele.

Warhammer 40000

V dokonalých reáliích kruté budoucnosti se utkává pěchota, dělostřelectvo i tanky. Po deset tisíc let sedí nesmrtelný Císař na Zlatém Trůnu. Je to pán lidstva z vůle bohů a vládce milionů planet z moci svých nevyčerpatelných armád. Je zárukou pokračování lidského rodu tváří v tvář nepřátelské galaxii. Vnitřní i vnější nepřítel neustále hledá cestu ke svrhnutí vlády nesmrtelného Císaře, ve chvíli ničíc to, co se tvořilo po milénia krví hrdinů.

Malifaux

Svět Malifaux lze popsat jako Steamviktorianhororwestpunk odehrávající se na Zemi nebo v alternativní historii. Vybírat lze z 5 frakcí a jejich podskupin charakterů: Arcanists – mágové, přírodní elementy, zvířata a steampunk stroje. Ressurecionist – nemrtví, smrt a oživování. Neverborn – démoni a divná stvoření. Outcast – žoldáci, odpadlíci s bezduchou magii. Guild – ochránci lidí a politiků. Cílů hry je mnoho. např. zabít cizího velitele, ukrást poklad, přežít, udržet pozici až po složité. Jednou hrajte ve městě, po druhé v dolech, po třetí v bažině, po čtvrté v divadle atd. Při každé hře vzniká originální mix cílů a prostředí.