Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Extra program

Zahájení Festivalu fantazie

27. 6. ve 21 hodin v kině

Speciální program zahájení festivalu teprve připravujeme. Plus uvidíte trailery programů a festivalu, představíme speciální pořady, novinky a partnery. Bez místenek. Uvádějí Silvie Šustrová a Václav Pravda.

FF Cosplay

28. 6. ve 20 hodin v kině

Vrací se oblíbená kostýmová soutěž pod vedením Padmé. Více informací později.

Divadelní představení

Proběhnou různá divadelní představení, zdarma či s místenkami. Nenechte si je ujít, většinou jde o jediné neopakované provedení, zatímco filmů a jiného programu uvidíte ještě moře. Pro jistotu připomínáme - divadlo je divadlo. Dodržujte prosím pravidla (žádné telefony, vyrušování, odchody a příchody v průběhu představení, občerstvení do sálu atd.).

ŠiFFrovačka

Čtvrtý ročník šiFFrovacího závodu Chotěboří pro 2-4členné týmy. Vyluštěním šifry zjistíte polohu dalšího stanoviště, na nejlepší týmy čeká tekutá odměna. Díky systému nápověd se mohou bez obav zúčastnit i začátečníci. Přihlašování a podrobnější informace na stánku MINDOK v herně deskových her (hlavní sál Haly v 1. patře).
Začátek ve velkém sále Haly v přízemí - dovysvětlení pravidel, rozdání map a materiálů pro hru.
Vyhlášení vítězů rovněž uvnitř: Prezentace všech šifer, ukázka správných řešení, diskuze o zlepšeních do budoucna, vyprávění veselých příhod z trasy, dekorování vítězů.

Opékaní prasete

2. 7. ve 13 hodin před Sokolovnou

Stalo se již tradicí, že opékáme prase. I letos jedno nabídneme. Připomínáme a prosíme - udržujte pořádek, uklízejte po sobě, třiďte odpad (mastný papír patří do obecného odpadu) a vracejte lahve od piva. Děkujeme.

Dobytí severního pólu

4. 7. ve 20 hodin v kině

Tradičně přinášíme cimrmanovské představení Cimrmanbandu. Hlášky z Dobytí severního pólu zná každý, přijďte si je připomenout.

Místenka 40 Kč (předem 30 Kč).

Večer fantazie

5. 7. ve 20 hodin v kině

Desátý ročník Večera fantazie uspořádáme mj. s vyhlášením výsledků literární ankety Aeronautilus, s novým tanečním a zábavným programem, křty knih a podobně. Moderují Silvie "Draky" Šustrová a Václav "Kritizátor" Pravda.

Místenka 60 Kč (předem 50 Kč).

Tombola

5. 7. ve 22 hodin

Rok od roku vzrůstá hodnota a počet cen, díky partnerům festivalu dosahují hodnoty několika desítek tisíc. Velkou tombolu bude opět moderovat Jaroslav Mostecký a hlavní cena bude v hodnotě mnoha tisíc Kč. Lístky lze zakoupit v přihlášce předem nebo na recepci festivalu, za 20 Kč jeden. Sleva za nákup předem, sleva za nákup většího množství. Seznam cen a další informace ještě upřesníme.

Večerní program v taneční místnosti haly

Plánujeme opět zajímavý večerní program ve Velkém sále v přízemí haly. Přímo v sále bude posezení a bar, biFFtro s rozšířenou kapacitou a nabídkou poblíž. Začátek pořadů cca ve 22.30

 

Den Datum Akce
Sobota 28.6. 22.30 Star Wars Party s jazzovou kapelou
Neděle 29. 6. 22.30 Pony Party
Pondělí 30. 6. 22.30 Asijská diskotéka
Úterý 1. 7. 22.30 PlayStation & Wii Party
Středa 2. 7. 22.30 Glee Party
Čtvrtek 3. 7. 22.30 Půlnoční taneční
Pátek 4. 7. 22.30 koncert Starfire, Fofrton a Alvaréz Peréz
Sobota 5. 7. 22.30 Infantilní diskotéka

 

Výstavy

Omlouváme se, plánovanou výstavu Romana Kýbuse nemůžeme realizovat z organizačních důvodů.

Kulečník

Kulečník je dostupný ve Velkém sále KD Junior po skončení přednáškového programu.

Stolní fotbálek

Stolní fotbálek si můžete zahrát u biFFtra, na baru v KD Junior a po skončení programu i ve Velkém sále KD Junior.

Knihovnička

Pro zájemce bude k dispozici miniknihovnička s časopisy v čajoFFně.

Prodej knih, figurek, her, doplňků...

Na Festivalu fantazie najdete několik možností nákupu za festivalové ceny. Knihkupectví Londýnská/Daemon, zejména figurky Sběratelský ráj, deskové hry Albi, Mindok. I další partneři (Fantasy obchod, Button Factory) nabídnou svoje zboží s festivalovými slevami.

Program v Chotěboři a okolí

Informační centrum Chotěboř

Barvy měnící, kouřící, kulatá věc

Chotěboř na Wikipedii

Muzeum města Chotěboře

Stálé expozice: Sbírka historických zbraní, Obrazárna - J. Prucha, Městský salon 1. třetiny 20. století, Secesní ložnice z počátku 20. století, Osobnosti Chotěboře. Více ZDE.

Sezónní výstavy: Expozice obrazů Zdenka Rykra RYKR 0/14, Expozice elektromechanických varhanů Hammond.