Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Doprava

Speciální FF autobus

Pro pohodlnou dopravu na FF 2014 zajišťujeme speciální autobus. Cestu na festival je nutné zaplatit předem, cestu zpět lze objednat i na recepci. Pokud se do busu nepřihlásí alespoň 30 účastníků, cca 14 dní předem bus zrušíme a účastníkům pošleme e-mail, peníze vrátíme na recepci v obálce účastníka.

Odkud Kam Den a čas Cena
Praha - Černý most Chotěboř - kino 27. 6. v 13.00 130 Kč
Praha - Černý most Chotěboř - kino 27. 6. v 18.00 130 Kč
Chotěboř - kino Praha - Černý most 6. 7. v 10.00 130 Kč
Chotěboř - kino Praha - Černý most 6. 7. v 15.00 130 Kč

Mapka odjezdu speciálního autobusu z Prahy (Černý Most). Aktivní verze zde.

Podmínky pro rušení, změny a doobjednání

Autobus a vlak

Použijte jizdnirady.idnes.cz pro nalezení optimálního veřejného spoje. Na festivalu budou vytištěné základní jízdní řády a počítače připojené na internet pro vyhledání spoje na cestu domů (viz Informační služby). V informační brožuře najdete telefonní čísla na informace dopravců.

Přímým autobusovým spojem do Chotěboře z těchto měst: Čáslav, Č. Budějovice, Havl. Brod, Hlinsko, Hradec Králové, Chrudim, Jánské Lázně, Jičín, Jihlava, Jindř. Hradec, Pardubice, Pelhřimov, Polička, Praha, Telč, Žďár n.S., ...

Autobusovým spojem s přestupem ve Ždírci nad Doubravou z těchto měst: Brno, Jeseník, Hradec Králové, Špindlerův Mlýn, Šumperk, Ústí nad Orlicí, Vrchlabí, Znojmo, Žďár nad Sázavou a dalších.

Vlakem do Chotěboře se dá jet přes Havlíčkův Brod (cca 20 min) nebo z druhé strany přes Pardubice (cca 2 hod přes Chrudim, Hlinsko, Ždírec nad Doubravou).

Auto

Pozor - od Golčova Jeníkova je nutné počítat s objížďkou kvůli opravě mostu v Točici a Vilémově.

Autem dojedete do Chotěboře z Prahy i z Brna asi za hodinu a 3/4, není-li špička. Nemáte-li GPS, zde hledejte optimální trasu, my doporučujeme:

Z Prahy: Doporučujeme cestu po hradecké dálnici, najet na ni u Černého Mostu. Pro cestu z centra nebo z druhého konce Prahy (od letiště) je nejlepší využít Jižní spojku, po ní přes Štěrboholskou radiálu až na nájezd na dálnici na Hradec Králové. Z dálnice odbočte až za lanovým mostem, směr Velký Osek, Kolín. Dojedete do Kolína a přes město pokračujte směr Čáslav. Druhou možností je odbočit ještě před lanovým mostem a jet přes vesnice na nový obchvat kolem Kolína a dál na Čáslav. Kolem Čáslavi a Golčova Jeníkova je obchvat. Za Golčovým Jeníkovem je odbočka na Chotěboř. Vracíte se jakoby do města, pak odbočíte doprava na starou silnici. Po rychlé jízdě :-) pozor na zákruty a místy nekvalitní úzkou okresku mezi Golčovým Jeníkovem a Chotěboří. Je to kratší, rychlejší a lepší cesta než po dálnici D1 přes Ledeč nebo Havl. Brod nebo než starou kolínskou silnicí kolem Českého Brodu.

Z Brna: Po dálnici až k odbočce na Jihlavu a Havl. Brod (až druhá na Jihlavu!). Cesta z Havl. Brodu do Chotěboře (17 km) je nekvalitní.

Z Hradce Králové přes Pardubice, Chrudim, Slatiňany a Ždírec nad Doubravou.

Z Českých Budějovic přes Jindřich. Hradec, Pelhřimov, Humpolec a Havl. Brod.

Z Ostravy se dá jet buď přes Brno nebo přes Olomouc, Prostějov, Žďár n. Sáz.

Parkování

Pozor - na hlavní silnici kolem náměstí lze bezplatně parkovat jen půl hodiny a je nutné mít v autě papírové hodiny s nastavením času příjezdu.

K parkování doporučujeme parkoviště (zdarma, včetně travnaté plochy) 100 m od KD Junior směrem dolů k Zimnímu stadionu. Pro parkování nedoporučujeme přilehlé ulice. Za auta účastníků nenese pořadatel žádnou zodpovědnost.

Parkování je zakázáno v dopravní uzávěře ulice Tyršova od rohu ZŠ Smetanova ke KD Junior a v ulici kolmé (Drtinova). Do uzávěry smějí vjet a parkovat pouze vozy zde bydlících obyvatel a sídlících firem a pořadatelé. U Sokolovny je vyhrazené parkoviště pouze pro pořadatele! Mapka FF parkování.

Výňatek z dopravních předpisů:

- Neparkujte před vraty a výjezdy z garáží.
- Neparkujte blíže než 5 metrů od hranice křižovatky (před i za).
- Neparkujte blíže než 5 metrů před přechodem pro chodce.
- Neparkujte v protisměru.
- Ponechávejte volný jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy.

Paragraf 25, Paragraf 27 Zákona o silničním provozu.

Taxi

Na Festivalu fantazie zajišťujeme pravidelnou doprava naším FF kočárem do hotelu a ubytovny Filippi ve Ždírci nad Doubravou, do hotelů v Havlíčkově Brodě, do Geofondu a hotelu U zámku v Chotěboři. V informační brožuře najdete telefonní čísla na taxi.

Taxi Chotěboř telefon Taxi Havlíčkův Brod telefon
FF KOČÁR 724 869 837 AA NonStop Sloboda 800 331 180800 331 180
Hapák 723 731 672 NonStop Milichovský 569 424 143569 424 143
Doležálek 606 931 600606 931 600