Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Aktivní program

V rámci fantastické dovolené máte možnost si na FF protáhnout tělo v několika programových liniích připravených organizátory, ale i využít možnosti v okolí. Postupně doplňujeme. Přehled tanečních příležitostí najdete i v Extra  programu.

Hudební hry

Staré známé Dance Dance Revolution, ale i další hudební a taneční hry najdete v bočním vestibulu Sokolovny a v jejím hlavním sále-herně po celou dobu FF. Sledujte novinky na stránkách Hudebních her.

MoveCon

Taneční, šermířské a bojové workshopy najdete v programu linie MoveCon, od pondělí 30.6. do soboty 5.7.

OutCon

Programová linie zahrnuje všechny venkovní pořady počínaje zábavnou Orclimpijádou, přes lukostřelbu, fotbalový turnaj, až po zábavné disciplíny.

Fotbalový turnaj Fantastické ligy

5. 7. od 11 hodin

Fotbalový turnaj fantastické ligy se koná již tradičně od roku 2004. Letos proběhne 11. ročník. Turnaje se účastní řada osobností české fantastiky. Bojuje se o putovní pohár. Tradičně jsou již přihlášené týmy pořádajících uskupení Zelený zákal (SFK Palantír a porotci literární soutěže Vidoucí) a mnohonásobný šampión FK Pevnost (časopis Pevnost).

Pravidla

Na hřišti za Sokolovnou bude sehrána turnajová bitva o cennou trofej - putovní pohár a další ceny. Hraje se v počtu 5 + 1 (pět hráčů v poli + brankář), na lavičce náhradníků maximálně 3 další hráči. Střídání za hry po oznámení rozhodčímu. Jedno utkání se hraje 2 x 20 minut, systém turnaje bude oznámen po uzavření přihlášek družstev přímo na FF. Zápasy proběhnou v sobotuo druhém víkendu akce cca od 11 do cca 13 hodin, nebude-li domluveno jinak, například kvůli počasí.

Podmínkou je, že přihlášený tým musí být svázán s nějakým fandomovým subjektem (časopisem, nakladatelstvím, knihkupectvím, webem, SF klubem atd.). Týmy jako FK Saláti apod. se nebudou moci zúčastnit. Jde nám o návaznosti pro další roky. Podotýkáme také, že jde o fotbalový turnaj účastníků Festivalu fantazie a zároveň fanoušků fantastiky. Nevoďte si, prosím, kamarády, kteří hrají například za Barcu. Důležité je pobavit se a pro prohýřených nocích si trochu zasportovat. Předchozí ročníky se díky patronaci časopisu Pevnost a SF klubu Palantír velmi povedly a do hry se zapojili i naprosto nečekaní hráči. Věříme, že i další ročník bude zážitkem pro hráče i diváky.

Kontaktujte nás, pokud se chcete zúčastnit turnaje se svým týmem. Nezapomeňte napsat, ke kterému fandomovému uskupení se váš tým hlásí. Pište na: kratihlav@centrum.cz.

Koupání

V Chotěboři není koupaliště ani krytý bazén. Lze zajet cca 16 km do Havlíčkova Brodu na koupaliště nebo do krytého bazénu se slanou vodou.

V Chotěboři se lze koupat "na přehradě" - v Břevnické přehradní nádrži. Sypaná přehrada leží na potoce Břevnice. Byla vybudována za účelem zásobení užitkovou vodou Chotěboř. Dále přehrada slouží jako rekreační oblast, přírodní koupaliště a pro sportovní rybolov. Pláž je travnatá s pozvolným vstupem do vody. Přehradu najdete snadno - výpadkovkou na Dobkov (na šestikřižovatce mezi sochu úzký rohový dům) kolem hřbitova a buď hned za kolejemi nebo o kus dál v dolíku doprava po polní cestě.

V okolí je ještě několik rybníků, například v jednom ze série "Kacíře" se lze také koupat a bývá tam čistá (a studenější) voda.

Airsoft

Část fanoušků jezdí na Festival fantazie s vlastním vybavením. Připojte se k nim. Připomínáme, že na festivalu je zakázáno nosit zbraně jinak, než při soutěži kostýmů a z důvodu konkrétního programu a to jen bez nabití.

Pétanque

V prostoru vedle kina je povrch pro pétanque, za Sokolovnou se rovněž dá hrát a tak v této tradici rádi budeme pokračovat. Půjčte si od nás koule, nemáte-li vlastní.

Kola, badminton a další

Můžete si u hlídačů hudebních her v bočním vestibulu Sokolovny půjčit několik kol na projížďku po okolí, badmintonové rakety, míče a podobně. Půjčovně zdarma, jako zástavu necháváte zálohu a údaje opsané z dokladu totožnosti.

Program v Chotěboři

Informační centrum Chotěboř

Chotěboř na Wikipedii

Barvy měnící, kouřící, kulatá věc

Dovolenkové tipy v okolí

Vyhlídkové lety

Doporučit můžeme vyhlídkové lety pořádané Aeroklubem Chotěboř na blízkém letišti v Dobkově.

Vyjížďky na koních

RANČ 3x/D, spol. s r.o. nabízí ubytování na farmě, možnost vyjížďky na koních či výuky jízdy. Domluvte se na +420 606 693 498+420 606 693 498 a +420 569 694 119+420 569 694 119, ranc3d@email.cz.

Čtyřkolky

http://www.outdoorbilek.cz/vylety-na-ctyrkolkach.html

Údolí Doubravy

Nedaleko Chotěboře vytvořila řeka Doubrava kaňonovité údolí, plné skalních věží a obřích hrnců, s vodopádem a kamenným mořem. Turistická naučná stezka o délce 4,5 km vede romantickými místy (např. skála Čertův stolek a protější Sokolohrady opředené pověstmi) i nalezišti chráněných rostlin a živočichů. Dramatické skalní útvary jsou cílem horolezců. Dravá říčka zajatá v úzkém korytu vytváří nezapomenutelnou podívanou. Na stezku můžete nastoupit u Horního Mlýna a po hodině putování kamenitými lesními stezkami, v prostředí jakoby stvořeném pro fantazii, se ocitnete opět v klidné krajině obce Bílek s železničním i autobusovým spojením. Více na Wikipedii.

Cykloweb pro Chotěboř a okolí: http://extranet.kr-vysocina.cz/pocasi/snih/doporuc.php

Různé tipy na výlety http://www.chotebor.cz/infocentrum/?tipy_na_vylety