Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Aktivní program

Možnost protáhnout si tělo máte přímo na FF i v okolí.

Hudební hry

Dance Dance Revolution a další taneční a hudební hry najdete v Sokolovně (hlavní sál a boční vestibul) po celou dobu FF.

MoveCon

Taneční, šermířské a bojové workshopy najdete v programu linie MoveCon, od pondělí 6.7. do soboty 11.7.

OutCon

OutCon zahrnuje všechny venkovní pořady počínaje zábavnou Orclimpijádou, přes lukostřelbu až po fotbalový turnaj.

ŠiFFrovačka

datum doplníme

Pátý ročník šiFFrovacího závodu Chotěboří pro 2-4členné týmy. Vyluštěním šifry zjistíte polohu dalšího stanoviště, na nejlepší týmy čeká tekutá odměna. Díky systému nápověd se mohou bez obav zúčastnit i začátečníci. Přihlašování a podrobnější informace na stánku MINDOK v herně deskových her (hlavní sál Haly v 1. patře).
Začátek ve velkém sále Haly v přízemí - dovysvětlení pravidel, rozdání map a materiálů pro hru.
Vyhlášení vítězů rovněž uvnitř: Prezentace všech šifer, ukázka správných řešení, diskuze o zlepšeních do budoucna, vyprávění veselých příhod z trasy, dekorování vítězů.

Fotbalový turnaj Fantastické ligy

11. 7. od 11 hodin
Turnaje se účastní řada osobností české fantastiky. Bojuje se o putovní pohár. Přijďte hrát nebo aspoň fandit! Pravidla.

Pétanque, badminton

Půjčte si na recepci vybavení a zahrajte si na hřišti za Sokolovnou. Půjčovně zdarma, jako zástavu necháváte zálohu a údaje opsané z dokladu totožnosti.

Koupání

V Chotěboři není koupaliště ani krytý bazén. Lze zajet cca 16 km do Havlíčkova Brodu na koupaliště nebo do krytého bazénu se slanou vodou.

V Chotěboři se lze koupat "na přehradě" - v Břevnické přehradní nádrži. Pláž je travnatá s pozvolným vstupem do vody. KDE: Od KD "nohou Téčka" ke gymnáziu a do kopce, na kruhovém objezdu mezi sochu a úzký rohový dům kolem hřbitova a buď hned za kolejemi nebo o kus dál v dolíku doprava po polní cestě. Autem bude nutno objet, kruhový objezd je ve výstavbě.

Program v Chotěboři a okolí

Informační centrum Chotěboř

Vyhlídkové lety a tandemové seskoky v Dobkově (5 km)
Vyjížďky na koních v Sobíňově (7 km)
Čtyřkolky, paintball, airsoft v Bílku (5 km)
Airsoft v Dobkově (5 km)

Údolí Doubravy

Nedaleko Chotěboře vytvořila řeka Doubrava kaňonovité údolí, plné skalních věží a obřích hrnců, s vodopádem a kamenným mořem. Turistická naučná stezka o délce 4,5 km vede romantickými místy (např. skála Čertův stolek a protější Sokolohrady opředené pověstmi) i nalezišti chráněných rostlin a živočichů. Dramatické skalní útvary jsou cílem horolezců. Dravá říčka zajatá v úzkém korytu vytváří nezapomenutelnou podívanou. Na stezku můžete nastoupit u Horního Mlýna a po hodině putování kamenitými lesními stezkami se ocitnete opět v klidné krajině obce Bílek s železničním i autobusovým spojením.
Více na Wikipedii
.