Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Aktivní program

Možnost protáhnout si tělo máte přímo na FF i v okolí.

Hudební hry

Dance Dance Revolution a další taneční a hudební hry najdete v Sokolovně (hlavní sál a boční vestibul) po celou dobu FF.

MoveCon

Taneční, šermířské a bojové workshopy najdete v programu linie MoveCon, od pondělí 4.7. do soboty 9.7.

OutCon

OutCon zahrnuje všechny venkovní pořady počínaje zábavnou Orclimpijádou, přes lukostřelbu až po fotbalový turnaj.

ŠiFFrovačka

datum doplníme

Další ročník šiFFrovacího závodu Chotěboří pro 2-4členné týmy. Vyluštěním šifry zjistíte polohu dalšího stanoviště. I pro začátečníky. Přihlašování a podrobnosti na stánku MINDOK v deskoherně (hlavní sál Haly v 1. patře).

Fotbalový turnaj Fantastické ligy

8. 7. od 11 hodin
Turnaje se účastní řada osobností české fantastiky. Bojuje se o putovní pohár. Přijďte hrát nebo aspoň fandit! Pravidla.

Pétanque, badminton

Půjčte si na recepci vybavení a zahrajte si na hřišti za Sokolovnou. Půjčovně zdarma, jako zástavu necháváte zálohu a údaje opsané z dokladu totožnosti.

Koupání

V Chotěboři není koupaliště ani krytý bazén. Lze zajet cca 16 km do Havlíčkova Brodu na koupaliště nebo do krytého bazénu se slanou vodou.

V Chotěboři se lze koupat v Břevnické přehradní nádrži. Pláž je travnatá s pozvolným vstupem do vody. Od KD ulicí Drtinova ke gymnáziu a do kopce, na kruhovém objezdu mezi sochu a úzký rohový dům, kolem hřbitova a hned za kolejemi nebo o kus dál v dolíku doprava po polní cestě.

Program v Chotěboři a okolí

Informační centrum Chotěboř

Geo-cyklostezka a také další cyklostezky okolo Chotěboře

Vyhlídkové lety a tandemové seskoky v Dobkově (5 km)

Vyjížďky na koních v Sobíňově (7 km)

Čtyřkolky, paintball, airsoft v Bílku (5 km)

Údolí Doubravy

Nedaleko Chotěboře vytvořila řeka Doubrava kaňonovité údolí, plné skalních věží a obřích hrnců, s vodopádem a kamenným mořem. Turistická naučná stezka o délce 4,5 km vede romantickými místy (např. skála Čertův stolek a protější Sokolohrady opředené pověstmi) i nalezišti chráněných rostlin a živočichů. Dramatické skalní útvary jsou cílem horolezců. Dravá říčka zajatá v úzkém korytu vytváří nezapomenutelnou podívanou. Na stezku můžete nastoupit u Horního Mlýna a po hodině putování kamenitými lesními stezkami se ocitnete opět v klidné krajině obce Bílek s železničním i autobusovým spojením.
Více na Wikipedii
.